Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
'A kormány részéről semmilyen érdemleges reakció nem érkezett, ezért a következő döntést hoztuk: hétfőn a sztrájkot folytatjuk!" - ezt a közleményt juttatta el az Eduline-nak a XVI. kerületi Szerb Antal Gimnázium.
Sok iskolában már harmadik napja sztrájkolnak a pedagógusok. Van olyan tiszaújvárosi gimnázium, ahol az ötvenkét fős tantestületből huszonhatan csatlakoztak a munkabeszüntetéshez. Péntek délután diákok tartanak rendhagyó tanórákat a Kossuth téren, ahol szombat délután a tanárok demonstrálnak majd.
Szombat délután a Kossuth téren tüntetnek a pedagógusok és a velük szolidáris szülők, diákok és támogatók. A „kockásinges” demonstráció a sztrájk első három napját zárja, több ezer embert várnak a Parlament elé.
A pedagógusok több mint harminc százaléka, nagyjából 38 ezren csatlakoztak szerdán a sztrájkhoz – mondta az ATV-nek Nagy Erzsébet, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) országos választmányának tagja. A minisztérium más számokat közölt: szerintük szerdán a pedagógusok 13, csütörtökön 6-7 százaléka tiltakozott.
Több tucat iskolában csütörtökön is folytatódott a pedagógussztrájk: a budapesti Politechnikumban ezen a héten csak a végzősök óráit tartják meg, az Apáczai-gimnáziumban a 650 diák kevesebb mint a fele jelent meg reggel, egy pestújhelyi általános iskolában pedig csak minden harmadik gyereket küldtek be a szülők.
A budapesti Eötvös József Gimnázium tanári karának háromnegyede is sztrájkba lépett szerdán, mert "vállalt polgári értékrendjét és pedagógiai meggyőződését a köznevelési rendszer megbéklyózza, a pedagógusokat egzisztenciális kilátástalanságban tartja."
A leendő tanárok az Emberi Erőforrások Minisztériumának Akadémia utcai épülete előtt demonstrálnak. Az egyik felszólaló azt mondta, változtatni kell, mert az iskolákban kimerült, sőt kiégett tanárokat látnak.
Több ezer diák tüntetett szerdán a Kossuth téren, péntekre pedig újabb akciót szerveznek középiskolások. Igaz, ez várhatóan jóval csendesebb megmozdulás lesz: a résztvevők alternatív tanórákon vehetnek részt.
Az elmúlt egy hétben több szakszervezet, gimnáziumi diák, szülő vagy művész áll ki a pedagógus-érdekképviseletek mellett, így támogatva a sztrájkoló tanárokat.
Határozatlan idejű sztrájkot hirdetett március 16-tól a két legnagyobb pedagógus-szakszervezet. Annak ellenére kezdték el szervezni a munkabeszüntetést, hogy február elején megjelent a sztrájkrendelet, amely alaposan megnehezítette a dolgukat - csak "kreatívan" és a jogszabály által meghagyott kiskapukat kihasználva lehet sztrájkolni. Mégis több száz iskolában tiltakoztak a tanárok és tanítók, napközben pedig több diáktüntetés is volt Budapesten és vidéki nagyvárosokban. Folyamatosan tudósítunk az eseményekről.