Újabb érdekképviselet csatlakozott a tanárok sztrájkjához és a tüntetéshez
A Szakszervezetek Együttműködési Fóruma (SZEF) is csatlakozik a január végi tanársztrájkkal egy időbe szervezett tiltakozáshoz.
A Szakszervezetek Együttműködési Fóruma (SZEF) is csatlakozik a január végi tanársztrájkkal egy időbe szervezett tiltakozáshoz.
A két nagy pedagógus-szakszervezet január 31-re kétórás figyelmeztető sztrájkot hirdetett, emellett egy petíciót is indítottak, amelyet csütörtök délutánig több mint 12 ezren írtak alá.
Flashmobot szervez január 12-ére a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) az Emberi Erőforrások Minisztériumának Szalay utcai épülete elé.
Van, ahol egyetemistákkal, máshol pedagógiai asszisztensekkel próbálják helyettesíteni a kötelező oltást visszautasító, emiatt fizetés nélküli szabadságra küldött tanárokat, tanítókat.
Az Emberi Erőforrások Minisztériumának közleményének visszavonását követelik, szerintük a tárca több ponton is "félretájékoztat".
Eddig is nagyon sok pedagógus hiányzott a rendszerből – hangsúlyozzák -, ha további tanárok esnek ki az oltás miatt, akkor komoly problémák lesznek.
Január 31-án kétórás figyelmeztető sztrájkot tartanak a tanári szakszervezetek, „ha pedig ez sem elég”, március 16-ára is sztrájkot hirdetnek – erősítette meg a szerda esti bejelentést a YouTube-on közzétett videóban Szabó Zsuzsa, a Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) elnöke.
Kétórás figyelmeztető sztrájkra is készen áll a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ), ha nem sikerül megállapodni a bérek emeléséről a kormánnyal.
„Meccs közben nem hirdetünk végeredményt!” – így reagált a két nagy tanári szakszervezet sztrájkbizottsága arra, hogy már meg is jelent a Magyar Közlönyben az a rendeletmódosítás, amely alapján emelkedik a pedagógusok bérpótléka. Miközben a tárgyalások még tartanak a sztrájkbizottság és a minisztérium között.
A Pedagógusok Szakszervezete azt javasolja a tanároknak, hogy ha a fizetés nélküli szabadságra küldött kollégáikat kell helyettesíteniük, ne érjék be a 3045 forintos órabérrel.
Több mint 5700-an töltötték ki a Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) kérdőívét, amely a kormányzati ígéretekről és a szakszervezetek követeléseiről szólt. Egyértelmű az eredmény: szinte senki nem tartja elfogadhatónak a 10 százalékos béremelési javaslatot, ennél jóval nagyobb emelést követelnek.
Ismét tárgyalt az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) a legnagyobb tanári szakszervetekkel, de nem jutottak dűlőre.
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) ma is tárgyalt a minisztériummal.
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma elhalasztotta a kötelező oltásokat is érintő sztrájktárgyalásokat.
A két érintett szakszervezet, a PSZ és a PDSZ is azt szeretné, ha visszavonnák a kötelező oltásra vonatkozó rendelkezést az állami szektorban.
A minisztérium nem tett ígéretet a pedagógus szakszervezeteknek arra, hogy visszavonják a az állami intézményekben előírt koronavírus elleni oltást - közölte maga az Emmi az atv.hu-val.
Szerda délután zajlott a pedagógusok sztrájkbizottsági tárgyalásainak második fordulója az Emberi Erőforrások Minisztériumában.
Ma folytatódnak, pontosabban elkezdődhetnek a sztrájkbizottsági egyeztetések a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ), a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) és az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) között.
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma nemrég kezdett tárgyalásokba a két legnagyobb szakszervezettel a tanárok béremeléséről, azonban a legutóbbi egyeztetések félbeszakadtak.
Ma kezdett tárgyalni a PDSZ és a PSZ sztrájkbizottságával az Emberi Erőforrások Minisztériuma, azonban az első találkozó félbeszakadt.