Megszólalt a minisztérium: nem tettek ígéretet a tanári szakszervezeteknek a kötelező oltás törléséről

A minisztérium nem tett ígéretet a pedagógus szakszervezeteknek arra, hogy visszavonják a az állami intézményekben előírt koronavírus elleni oltást - közölte maga az Emmi az atv.hu-val.

  • Csik Veronika

“A kormány képviselői az egyes sajtótermékekben megjelent hamis hírekkel ellentétben nem tettek ígéretet az állami intézményekben előírt, koronavírus elleni oltásról szóló rendelkezés visszavonásáról” - reagált az EMMI sajtóosztálya az oldalnak. Minezt azután tették meg, hogy a Népszava Nagy Erzsébetre, a Pedagógusok Demokratikus Szervezetének (PDSZ) választmányi tagjára hivatkozva azt írta: átgondolja a kormány a kötelező oltás visszavonását.

“A tegnapi tárgyalások során a PSZ és a PDSZ által létrehozott sztrájkbizottság új követeléssel állt elő: az állami intézményekben előírt, koronavírus elleni oltásról szóló rendelkezés visszavonását kérik, amire írásos választ ígértek a kormány képviselői. A közös sztrájkbizottság az előbbieken túl, követeli annak visszavonását is, hogy a nem állami intézményekben az előírt oltás bevezetéséről a polgármesterek és a munkáltatók határozzanak” - írták.

Ez azonban túlmegy a szakszervezet hatáskörén - véli a minisztérium. Ami szerint a fenti kérdés jelentős mértékben megnehezítik azt, hogy az egyeztetési folyamat eredményes legyen.

Hozzászólások

Átláthatatlan, bürokratikus, nehezen érthető – lesújtó véleményt mondtak a hallgatók az egyetemi ösztöndíjrendszerről

A hallgatók szerint nehéz eligazodni az egyetemi ösztöndíjak és támogatások rendszerében: bonyolultak a szabályok, rövidek a határidők, sokszor pedig azt sem tudják, hol találják meg a szükséges információkat. Egy friss kutatás szerint egyetlen egyértelműen pozitív vélemény sem érkezett a hallgatói juttatásokkal kapcsolatos tájékoztatásról, illetve az is kiderül, hogy a diákok nagyobb állami szerepvállalást várnának el megélhetésük biztosításában.