Van olyan tanár, aki felszolgálóként, más villanyszerelőként vagy sírásóként dolgozik tanítás után
Megtelt kétségbeesett pedagógusoktól érkező levelekkel az egyik legnagyobb szakszervezet postaládája.
Megtelt kétségbeesett pedagógusoktól érkező levelekkel az egyik legnagyobb szakszervezet postaládája.
Hosszú levelet kapott hétvégén a köznevelésért felelős államtitkár a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetétől (PDSZ). Nemcsak a tankerületek fenyegető leveleiről, hanem a fizetésemelés és a 18 fokos iskolákról is kérdezték.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) és a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) tiltakozik a kormányzati fenyegetések ellen, és elkezdik szervezni a következő akcióikat.
Egyre több, korábban tiltakozó pedagógus osztja a levelet, amit tankerülettől kapott, és amiben az igazgató "rendkívüli felmentéssel" fenyegette meg őket, ha ismét megtagadják a munkát. Mindeközben a PDSZ arra kéri az érintetteket, ne írják alá a levelet.
A pedagógusok többsége elégedetlen a kormány ajánlatával, sokan készen állnak a sztrájkra – ez derült ki abból a felmérésből, amelyet a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete készített.
Idén is nagy országos akciót fognak szervezni, addig pedig zajlanak majd a spontán, de jogszerű sztrájkok – mondta az Eduline-nak Gosztonyi Gábor, a Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) alelnöke. A tanévet fekete ruhában, fekete esernyőkkel indította el a szakszervezet, amelyhez sok visszajelzés érkezik a pedagógushiányról: több olyan iskoláról is hallottak, ahol kevesebb a tanító, mint az alsó tagozatos osztály.
„Elsején kockás ing, másodikán tüntetés, és egyébként pedig munkabeszüntetés” – így foglalta össze a következő napok programját a két nagy pedagógus-szakszervezet és a kormány keddi tárgyalása után a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének országos választmányi tagja. Az újabb egyeztetés is sikertelenül zárult, semmiről nem állapodtak meg.
Érdemi ajánlatra nem számítanak, mégis van értelme az augusztus 30-i szervezett sztrájktárgyalásnak.
Az új tanév kezdete előtt még egyszer tárgyalóasztalhoz ül a két nagy pedagógus-szakszervezet és a kormány.
A tanári érdekképviseletek szerint a 2028-ra megemelkedő tanári bérekre várni már túl késő, az iskolák már az idei tanévre is „vészforgatókönyvekkel” készülnek.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) felmérést készített arról, mivel töltik a nyári heteket a pedagógusok. A válaszokból kiderül: többnyire nem pihenéssel.
A háromszor 10 százalékos béremelés biztos, hogy ezen felül tudnak-e fizetésemelést adni a pedagógusoknak, az a gazdaság teljesítményétől függ – közölte a Belügyminisztérium.
Azonnali fizetésemelést követel a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) a miniszterelnöknek írt levelében, továbbá követeli a kisadózó vállalkozások tételes adójáról (kata) és a rezsicsökkentésről szóló rendelkezések visszavonását, azokról a szakmai, társadalmi egyeztetés megkezdését.
Több óvoda és iskola egyszerre négy-öt, sőt akár hét-nyolc pedagógust keres a közigállás.gov.hu-n, Facebook-csoportokban és más álláskereső portálokon, annyian távoztak a tanév végén. Van, aki nyugdíjba ment, mások iskolát váltanak, és olyan is akad, aki más területen helyezkedik el.
A Pedagógusok Demokratikus Szervezete (PDSZ) közleményben reagált a kisvállalkozókat hátrányosan érintő törvényjavaslatra.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) egy rövid posztban osztotta meg a friss híreket.
A korábbinál több magyar egyetem került fel a QS friss felsőoktatási rangsorára, polgári engedetlenségi akciót fontolgat a budaörsi Illyés-gimnázium közel hatvan tanára, flashmobot tartott az egyik szakszervezet. A hét oktatási hírei közül válogattunk.
Minden második pedagógus 50 év feletti, míg 30 alatti tanár, tanító alig van az iskolákban – erről a siralmas statisztikáról szervezett „élő diagramot” a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) a Szalay utcában.
A megmozdulást a volt Emberi Erőforrások Minisztériumának épülete elé hirdették meg, ahol egyébként a sztrájktárgyalások is folytatódnak.
Folytatta a sztrájkbizottsági tárgyalásokat a kormánnyal a két nagy pedagógus-szakszervezet, a PSZ és a PDSZ szerda délután egyeztetett Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkárral. A szakszervezeti vezetők szerint az államtitkár egyértelművé tette: EU-s pénzből akarják emelni a béreket.