Levelet kapott Maruzsa Zoltán, két újabb sztrájkkövetelést fogalmaztak meg a szakszervezetek
Két ponttal kiegészítette sztrájkköveteléseit a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ).
Két ponttal kiegészítette sztrájkköveteléseit a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ).
Ismét sztrájkot hirdettek a tanári szakszervezetek: január 23-tól egy héten keresztül tagadják meg a munkát. Utánajártunk, mit gondolnak erről az olvasóink, és hogy szerintük lesz-e hatása az újabb akciónak.
Bizonytalan helyzetbe került 21 magyar alapítványi egyetem nemzetközi csereprogramjának jövője, március végéig kell megállapodnia a kormánynak, ha 2024-ben is szeretnének az érintett egyetemek Erasmus+ és Horizont programokban részt venni - és ez még csak a jéghegy csúcsa. Elhoztuk a hét legfontosabb híreit az egyetemi felvételivel, a tanári tiltakozásokkal és leendő középiskolásokra váró fontos vizsgákkal kapcsolatban is.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) mélységesen elítéli a kormány eljárását - írja a szakszervezet friss közleményében, miután újabb rendeletet hoztak a tanárok tiltakozásával kapcsolatban.
„A kormány csak a munkabeszüntetésekre figyel, csak ez éri el az ingerküszöbét” – írja oldalán a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ), amely január 23-tól egyhetes sztrájkot hirdet. A sztrájktörvény miatt rendhagyó megoldásokat is ajánlanak a tiltakozóknak.
Január 23-tól hét napig tartó országos sztrájkot szervez a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ).
Szűcs Tamás szerint a kormány becsapta a pedagógustársadalmat. Olyannyira, hogy ő 60 évesen csak 270 ezer forintot keres, az új bakancsát pedig egy családtagjától kapta.
Az első napon Miskolctól Bükkábrányig gyalogoltak a Tudásmenet résztvevői, kedden Kerecsend a végállomás.
A résztvevők hat nap alatt 180 kilométert fognak megtenni, délutánonként pedig fórumokat tartanak majd, hogy felhívják a figyelmet az oktatási rendszer problémáira.
Orbán Viktor sajtótájékoztatójával egy időpontban Maruzsa Zoltán is sztrájktárgyalást hívott össze, eredményeket azonban ez sem hozott.
A fiatal pécsi tanár az elmúlt időszakban aktívan részt vett a tiltakozásokban.
Rendkívüli kongresszusa után adta ki a levelet a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ).
A Nemzeti Pedagógus Kar elnöke is részt vett a szombati kormányülésen.
Vége az ingyen helyettesítéseknek, a grátisz osztálykirándulásoknak - írja a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete.
Mozgalmas héten vagyunk túl, de a jövő hét sem lesz unalmas az oktatás háza táján. Mutatjuk, eddig milyen programokat jelentettek be a szervezők.
A héten ismét tárgyalóasztalhoz ültek a pedagógus-szakszervezetek képviselői a kormánnyal, az egyházi iskolák tanárai pedig tüntetést szerveztek Budapesten. Sőt az is kiderült, hogy átalakíthatja a pedagógusok életpályamodelljét a minisztérium, több elemet törölhetnek a rendszerből, megvan az ország legjobb két tannyelvű gimnáziumai és összegyűjtöttük az átalakuló felvételi legfontosabb szabályait. Ezek voltak a hét legfontosabb hírei.
A pedagógus még októberben vett részt egy tiltakozó akcióban, de a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetéhez (PDSZ) már többektől is érkezett hasonló panasz. Cikkünk megjelenése után az érintett tankerület is megszólalt az ügyben.
A hétfői, két és fél órás egyeztetés alatt a tárgyaló szakszervezetek egyetlen "érdemi információval" gazdagodtak: lesz tanári béremelés, de csak akkor, ha a kormány megállapodik az Európai Unióval. Ezt azonban már hónapok óta hallgathatják az oktatásban dolgozók.
Bár a hónap elején tárgyalnak Maruzsa Zoltán államtitkárral, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) már a novemberi sztrájk időpontját is bejelentette.
Több ezer diák, tanár és szülő vonult vasárnap délután a Kálvin térről a Műegyetem rakpartra, ahol a felszólalások mellett koncertek is voltak. Itt olvashatjátok el az eseményről szóló teljes tudósításunkat.