Három főiskolán talált szabálytalanságokat az Állami Számvevőszék
Három főiskolán talált gazdálkodási szabálytalanságokat az Állami Számvevőszék (ÁSZ).
Három főiskolán talált gazdálkodási szabálytalanságokat az Állami Számvevőszék (ÁSZ).
Augusztustól - egy kivétellel - eltűnnek az állami főiskolák, akkor olvad ugyanis a Semmelweis Egyetembe az konduktorokat képző Pető András Főiskola. Egyetlen állami főiskola van csak a gáton, és annak sincs könnyű dolga.
Ilyen elnevezésű kar még nem volt az országban, de a Közszolgálati Egyetemen most ilyen alakult.
Több felsőoktatási intézmény és kar átalakul mától. Soroljuk a változásokat.
A bajai vízügyi szakok elcsatolása miatt lesznek változások, ezek közül is legfontosabb, hogy az állami diákok közszolgálati ösztöndíjat kapnak. De mégis mi az a közszolgálati ösztöndíj?
A Nemzeti Közszolgálati Egyetemhez kerül két vízügyi intézet az Eötvös József Főiskolától, ami néhány változást fog eredményezni a felvételit illetően.
Miközben a fél ország a Műegyetem gazdasági karának kiválásával foglalkozott, a kormány szép csendben újra kiváltságos helyzetbe hozta a Nemzeti Közszolgálati Egyetemet (NKE). Ezúttal az egyik utolsó - és nem éppen erős lábakon álló - állami főiskola, a bajai Eötvös József Főiskola két intézetét csatolják az NKE-hez. A novemberi, nemzetbiztonsági okokkal magyarázott döntést persze nem verték nagydobra.
Hány diákot vehet fel a 2015-ös felvételin az Eötvös József Főiskola? Itt vannak az idei kapacitásszámok.
Már lehet jelentkezni a szeptemberben induló alap-, osztatlan és mesterképzésekre, illetve felsőoktatási szakképzésekre. Hányan kerülhetnek be az egyetemekre, főiskolákra? A bajai Eötvös József Főiskola kapacitásszámai.
Képzések átvételéről, egyes szakok megszüntetéséről egyeztet nyár közepe óta a Pécsi Tudományegyetem és a bajai...
Pályakövetési sorozatunkban bemutattuk a különböző képzési területeken végzettek elhelyezkedési esélyeit, most pedig annak járunk utána, milyen átlagfizetésre számíthatnak a különböző egyetemek, főiskolák friss diplomásai. Tizenharmadik rész: Eötvös József Főiskola.
Egy hete üzenet nélkül hagyta el munkahelyét Sramó András, a baja Eötvös József Főiskola docense, azóta senkivel nem...
Múlt vasárnap óta nem adott életjelet magáról Sramó András, a bajai Eötvös József Főiskola 57 éves docense - közölte a...
Fennakadt a kormányon Hoffmann Rózsa legújabb terve a felsőoktatás átalakítására.
Költségvetési főfelügyelőt rendelt ki a kormány az Eötvös Loránd Tudományegyetemhez (ELTE), több felsőoktatási...
Úgy tűnik, a rektorok többsége beletörődött a kormány felsőoktatási integrációs terveibe. Van, ahol már a "beolvadási szándéknyilatkozatot" is aláírták, máshol továbbra sem hajlandóak feladni az önállóságot. Június 30-ig kellett leadni az intézményfejlesztési terveket az erőforrás-minisztériumnak, a végső döntés a kormányé. A rektorok szeptemberre várják az első visszajelzéseket.
A Pécsi Tudományegyetemnek, a Kaposvári Egyetemnek és a bajai Eötvös József Főiskolának is több százmilliós lejárt tartozása van - írja a Napi Gazdaság.
Négy felsőoktatási intézmény küzd jelentős anyagi nehézségekkel - derül ki a Nemzeti Vagyongazdálkodási Tanács (NVT) az egyetemek, főiskolák beszámolóiból készített elemzésből. A Magyar Nemzet december 18-ai lapszámában olvasható: veszélyben van az Eötvös József Főiskola, a Dunaújvárosi Főiskola, a Szolnoki Főiskola és a Nyugat-magyarországi Egyetem, melyek a hozzájuk tartozó vagyon értékénél nagyobb PPP-beruházásokat indítottak el.
Dr. Tudás Kabinet alakult a Dél-alföldi régió tudományos, felsőoktatási és innovációs életének összefogására. A régió valamennyi felsőoktatási intézményét, kutatóintézetét és kamaráját magába tömöríteni kívánó kezdeményezés a tervek szerint 40 ezer hallgató és több ezer kutató gyűjtőhelyévé válik a jövőben.