Az egyetemek körmére néz a kormány

Költségvetési főfelügyelőt rendelt ki a kormány az Eötvös Loránd Tudományegyetemhez (ELTE), több felsőoktatási...

  • MTI
Fazék
Költségvetési főfelügyelőt rendelt ki a kormány az Eötvös Loránd Tudományegyetemhez (ELTE), több felsőoktatási intézménynél pedig költségvetési felügyelő lesz - az erről szóló kormányhatározat csütörtökön jelent meg a Magyar Közlönyben.

A kormány az államháztartásról szóló törvény alapján költségvetési felügyelőt rendelt ki az ELTE-hez, míg a Miskolci Egyetemnél, a Budapesti Gazdasági Főiskolánál, a Dunaújvárosi Főiskolánál, az Eötvös József Főiskolánál, a Nyíregyházi Főiskolánál, az Eszterházy Károly Főiskolánál költségvetési felügyelő működik majd.

Szintén felügyelőt rendeltek ki az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) Gyermekvédelmi Szolgáltató Központ, Esztergomi Gyermekotthon, Általános iskola és Szakiskolához, a Károlyi István Gyermekközponthoz, a Magyar Országos Levéltárhoz.

 

Hozzászólások
@eduline.hu

Március 11-én ismét a Kossuth térre vonultak a kulturális szféra dolgozói. A tüntetésen egy egyetemi tanárként is dolgozó restaurátort kérdeztünk arról, mennyit keres, milyen munkát végez nap mint nap, és hogyan lehet ebből a fizetésből megélni Budapesten. #kkdsz #kulturalisdolgozok #restaurator #kultura #beremeles

♬ original sound - eduline.hu