A kormány elmondása szerint minden forrást biztosítanak az ERASMUS+ programhoz
Az Európai Unió még januárban fagyasztotta be a Magyarországnak járó uniós pénzeket az Erasmus+ és a Horizont Európa csereprogramokra.
Az Európai Unió még januárban fagyasztotta be a Magyarországnak járó uniós pénzeket az Erasmus+ és a Horizont Európa csereprogramokra.
A Corvinus Egyetem után a Budapesti Gazdasági Egyetem is maga finanszírozza majd az Erasmust nyert hallgatók következő félévét.
Az intézmény közleménye szerint azok Erasmus+ helyet elnyert hallgatók is kiutazhatnak a pályázott egyetemre a Budapesti Corvinus Egyetemről, akiket a jelenlegi Erasmus+ keret már nem tudna szponzorálni. Az intézményben arról is döntöttek, hogy a hallgatók milyen forrásokból juthatnak hozzá a szükséges összegekhez.
Szerintük az egyetemi döntéshozatal ugyanis független az átszervezések után felállt alapítványi kuratóriumoktól. Ítéletre azonban több, mint egy évet kell várni.
Január óta megoldatlan az alapítványi egyetemeket érintő uniós források körüli botrány. A kormány korábbi intézkedései nem felelnek meg az Európai Bizottság feltételének, további intézkedésekre pedig egyelőre nem mutatnak hajlandóságot.
Továbbra is folynak a tárgyalások az Európai Bizottság és a magyar kormány között a befagyasztott uniós támogatásokról.
Ez minden eddiginél magasabb összeg - közölte a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM).
Szakértők szerint "csak a jéghegy csúcsa", hogy aktív politikusok ültek az egyetemi kuratóriumok élén, a probléma ennél sokkal mélyebb.
A gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkár csütörtök délután jelentette be Facebookon, hogy befejezi a munkáját a kuratóriumban.
Varga Mihály szerdán befejezte az Óbudai Egyetemet fenntartó alapítvány kuratóriumi elnökeként végzett munkáját. Ezt a pénzügyminiszter a Facebook-oldalán közölte.
Varga Judit, Lantos Csaba, Lázár János, Nagy István, Szijjártó Péter, Navracsics Tibor és Varga Mihály is lemond február 15-től a modellváltó egyetemeken betöltött kuratóriumi tisztségéről – jelentette be a csütörtöki kormányinfón Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter.
Navracsics Tibor szerint Orbán Viktor támogatja a miniszteri összeférhetetlenség kimondását.
Mindenki arra kíváncsi, mit is tesznek pontosan annak érdekében, hogy a magyar modellváltó egyetemek ne szoruljanak ki a nemzetközi csereprogramokból.
Csák János optimista, úgy gondolja, lesz megegyezés az Európai Bizottsággal az Erasmus-program és a Horizont Európa kutatási és innovációs keretprogram ügyében.
Persze csak akkor mondana le a miniszter, ha neki felróható okokból nem jön össze a megállapodás az ügyben. Jövő héten Varga Judit igazságügyi miniszter is tárgyal a kérdésben.
Már egy decemberi dokumentumban is ott áll az Európai Bizottság figyelmeztetése, ráadásul Gulyás Gergely nyilatkozatával ellentétben a döntés nem is perelhető.
Az Európai Bizottság döntése szerint a modellváltó egyetemek hallgatói és oktatói nem vehetnek részt az Erasmus-programban. Viszont - úgy tűnik - külföldi hallgatók ezekre az egyetemekre is érkezhetnek erasmusosként.
Az egyetem fenntartójától függetlenül, diszkriminációmentesen biztosítani kell azt a jogot, hogy az Európai Unió oktatási, mobilitási programjaiban, valamint kutatási együttműködéseiben részt vehessenek a hallgatók és dolgozók - írta a Magyar Rektori Konferencia (MRK).
A békés rendezés pártján vannak, miközben nem is nagyon értik a konfliktust – ezt mondta Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő az M1-nek.
Az Erasmus-ösztöndíjakról is beszélt Orbán Viktor szokásos péntek reggeli rádióinterjújában.