Friss rangsor: ezek a legjobb egyetemek az Egyesült Királyságban
A legjobb brit egyetem a The Guardian rangsora szerint a University of Oxford.
A legjobb brit egyetem a The Guardian rangsora szerint a University of Oxford.
Nehezebbé válhat a munkavállalás a külföldről érkező frissdiplomásoknak az Egyesült Királyságban. A szűkülő lehetőségek miatt a brexit óta lényegesen csökkent a nemzetközi hallgatók száma az országban, az egyetemek vezetői aggódnak.
Elfogadása után ez lehet a világ egyik legszigorúbb dohányzásellenes törvénye.
Volt olyan diák, akit a folyosón rángatott végig az igazgató, majd bezárta az egyik szobába.
A 2,8 millió fős népességet számláló országban emiatt súlyos tanárhiány alakult ki.
Komoly anyagi problémát jelenthet az egyetemek és a gazdaság számára is.
A javaslat szerint még a tanárok sem használhatnának telefont az intézményekben.
A hallgatók egészségére és tanulmányaira is hatással van a megélhetési válság a szigetországban.
2010 óta drasztikusan romlik a fiatalok mentális egészsége és egyre nő az öngyilkossági kísérletek száma, amik nagy arányban vezethetőek vissza a közösségi médiára.
Több jótékonysági szervezet szerint is hatalmas károkat szenvednek az egészségükben és jólétükben az angol gyerekek, mivel a politikai döntéshozók megtagadják a szabadtéri játékokhoz szükséges terek kialakítását.
London polgármestere szerint új szabályrendszert kell kidolgozni az Európai Unióval annak érdekében, hogy megkönnyítsék a fiatal polgárok külföldi munkavállalását.
Hatalmas problémát jelent az iskolai hiányzás az Egyesült Királyságban, a kritikusok szerint a kormány nem kezeli megfelelően a helyzetet.
Az Egyesült Királyság nemzeti és regionális múzeumai megállapodtak abban, hogy kollektív lépéseket tesznek az éghajlati válsággal kapcsolatban.
Egyre több orvos hagyja el pályáját az Egyesül Királyságban a rossz körülmények miatt. Egy új felmérés szerint már az orvostanhallgatók is a kiköltözést vagy a pályaváltást tervezgetik.
Az épületek egyik építőanyagának veszélyessége miatt több mint száz iskolát szólított fel bezárásra a kormány Angliában
Kompakt oktatási tervezettel szeretnének lehetőséget biztosítani az angol egyetemek hallgatóiknak, hogy a tanulmányaik alatt is tudjanak munkát vállalni. Több egyetemen is kipróbálták a blokkosított rendszert, ami mérhetően sikeresnek bizonyult.
Az University College London 11 ezer diákkal készült friss felmérése szerint a legtöbben azért élnének otthon az egyetem alatt is, mert nincs pénzük távolabbi városokba költözni.
Ugyanis a brit rendszerben keresetfüggő, mikor kell elkezdeni visszafizetni és ők nem kerestek még a határérték felett. Ebben az esetben lehet kérni visszatérítést, de nem egyszerű a helyzet.
Így a pályakezdők már 13,5 millió forintnak megfelelő fontot keresnek majd évente.
Az is jellemző, hogy hozzájárulnak a nemkívánt terhességek és az abortusz stigmatizálásához, illetve kifejezetten az önmegtartóztatást hirdetik kívánatos megoldásként.