Parragh László szerint minden rendben van a szakképzéssel
A szakképzési átalakítások lobbistája szerint még előnyünk is van, annyira jól megy minden.
A szakképzési átalakítások lobbistája szerint még előnyünk is van, annyira jól megy minden.
A tanárok és a civilek az írásbeli érettségik után szerveznek demonstrációt. Pénteki közleményükben olvasható, miszerint az EMMI egyetlen nap alatt végezte el a természettudományos tárgyak kapcsán a szakképzési rendszer átalakításának hatásvizsgálatát.
Attól tartanak a szakképző magániskolák, hogy a következő tanévre sokaknak az épületüket és a felszerelésüket is az államnak kellene ingyen beszolgáltatni. Varga Mihály, a szakképzésért felelős NGM minisztere erre nem adott egyértelmű választ, de jelzés értékűen üzent az iskoláknak.
Súlyos problémák vannak a szakképzésben is, az átgondolatlan, egymásnak ellentmondó intézkedések pedig bizonytalanságban tartják a diákokat és a tanárokat is.
A jó képességű fiatalok ne rossz diplomáért, hanem jó szakmáért küzdjenek az iskolapadokban - mondta a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) munkaerőpiacért és képzésért felelős államtitkára hétfőn.
A szakképzés átalakítása miatt több helyen is csúsztak a diákigazolványok, de az iskolák által hitelesített igazolásokkal lehetett eddig is kedvezményes bérletet venni.
Még mindig hatalmas a káosz a szakképzés tekintetében. A 11. osztályos diákok még mindig nem tudják, milyen lesz a követelmény az érettségin, sőt, a követelményeket még most próbálják kidolgozni. Lehetetlen lesz őket két év alatt felkészíteni.
Majdnem háromezer pedagógus állása kerülhet veszélybe, ha iskolaközpontokba tömörítik a felső tagozatosokat - állítja a Pedagógusok Szakszervezete, amely a szakképzés átalakításával és a Nemzeti Pedagógus Kar etikai kódexével sem ért egyet.
Van egy rossz hírünk a számotokra: kedden már kezdődik az iskola.
Hiába kérte ki magának korábban a nemzetgazdasági tárca, továbbra is teljes a káosz a szakképzési centrumok körül: a pótfelvételik előtt még azt sem lehet tudni, ki veszi föl a gyerekeket? Rettegnek az oktatók is: elbocsátásokra számítanak – írta a nol.hu.
30 ezer tanárnak minősítési eljárásban kell részt vennie, több mint 12 ezer pedagógust pedig tanfelügyelők ellenőriznek jövőre. Szeptember 1-jén több tucat iskolában nem indul több gimis osztály. A tanárok fizetése átlagosan 3,5 százalékkal növekszik.
Kevesebb mint egy hónap múlva kezdődik az oktatás az általános és középiskolákban. Íme, a legfontosabb tudnivalók a tanévkezdéshez.
Az Oktatói Hálózat Áder Jánoshoz fordult, hogy megakadályozzák a közszolgálati egyetem hatalmas előnyhöz juttatását, eközben átment az új felsőoktatási törvény, káosz uralkodik a szakiskolák fenntartóváltásában, a felsősöket pedig új oktatási központokba sűrítenék össze. Ezek voltak a hét legfontosabb hírei.
Megszűntek a Kliktől az NGM fenntartásába átkerült szakiskolák vezetőinek megbízatásai, ez több száz iskolaigazgatót és helyettest érint. A szakképzési szakszervezetnek az elnök szerint nem szóltak, hogy ez készül. A minisztérium azt állítja: egyeztettek – írja az Index.
Ugyanolyan káosz jellemzi a szakképző iskolák fenntartóváltását, mint annak idején a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ megalakulását. Se a tanárok, se a diákok, valójában senki sem tud semmit – írta a Népszabadság.
Bővülő forrásokkal számolhat jövőre a köznevelés és a felsőoktatás területe: előbbi költségvetési támogatása hétmilliárddal, utóbbié több mint hatmilliárd forinttal emelkedik - mondta Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere egy pénteki fővárosi háttérbeszélgetésen.
Tényleg az állam finanszírozza az első OKJ-s képzést akkor is, ha már elmúltatok 21 évesek? Mi történik, ha félbehagyjátok a képzést? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Jövő héten tárgyal a kormány a felsőoktatás átalakításáról és a konzisztóriumokról, taroltak a magyar egyetemek a friss felsőoktatási rangsoron, itt vannak a részletek a szakképzés változásairól, és elballagtak a középiskolások. Ezek voltak a hét legfontosabb hírei.
Nem csak az intézménytípusok elnevezései változnak meg, hanem a tartalom is.
A szakképzés átszervezésének következtében "minden gyerek számára" garantál a kormány egy, a piacon hasznosítható szakképzésben való részvételt, amely után természetesen tehetségének megfelelően lehetősége van érettségit tenni, illetve azután belépni a felsőoktatási rendszerbe – közölte a kormányszóvivő.