A magyar diákok jobban félnek a jövőtől, mint a külföldiek
A Magyarországon tanuló külföldi diákok sokkal kevesebbet stresszelnek a pályaválasztáson, mint magyar társaik - ez derül ki a Budapesti Metropolitan Egyetem legfrissebb kutatásából.
A Magyarországon tanuló külföldi diákok sokkal kevesebbet stresszelnek a pályaválasztáson, mint magyar társaik - ez derül ki a Budapesti Metropolitan Egyetem legfrissebb kutatásából.
A nők munkaerőpiacon betöltött szerepe továbbra is központi kérdés a foglalkoztatással és a karrierépítéssel kapcsolatban. A Jobline Női Karriernap szervezőcsapatának friss kutatása az aktuális helyzetet és a női munkavállalók tapasztalatait vette górcső alá. A felmérésben több mint 2200, különböző életkorú, foglalkozású és családi állapotú nő vett részt.
Mire kell figyelni, ha nőként kerestek állást? Hogyan érdemes tárgyalni a fizetésről? Kamu-e a cégnév nélküli álláshirdetés? Többek között ezekre a kérdésekre keretük a választ Istenes Viktóriával, az Astrum Mei kft. HR-tanácsadójával.
Számít-e az önéletrajz, vagy inkább az interjúra érdemes gyúrni? Szükségszerűen kihullanak-e a személyes interjún az izgulós jelentkezők? Kell-e többet teperni egy állásért nőként? Két fiatal nővel beszélgettünk, akik jelenlegi pozíciójuk megszerzésével jókora lépést tettek karrierjükben. A közös bennük, hogy mindketten pályakezdők a maguk szakmájában, és úgy érzik, a lehető legjobb helyre kerültek.
A jövő elitjének nem csak a fizetés, de a leendő munkaadó értékei és jövőképe is fontos.
A cégek és a diákok elvárásai és várakozásai némileg eltérőek - ez derül ki egy kutatásból.
Amennyiben ellátogatsz az A38 hajóra, külföldi ajánlatokkal találkozhatsz.
Negyvennégy éve dolgozik a McDonald's alkalmazottjaként egy 94 éves nő az egyesült államokbeli Indiana államban.
Rekordszámú, csaknem hetven kiállító vesz részt a Szegedi Tudományegyetem szerdai állásbörzéjén, amely a régió legnagyobb ilyen rendezvénye - tájékoztatta a felsőoktatási közkapcsolati igazgatósága az MTI-t.
Elég jól lehet majd keresni, ha ez megvalósul.
A felkészületlenség a legnagyobb bűn egy állásinterjún.
Az önéletrajzok többsége már rosszul kezdődik - derült ki S. Tóth Márta tréner előadásából. Egy hr-es egy percet sem szán a cv átnézésére, ezért egyből meg kell ragadni a figyelmét. Ehhez adott tanácsokat a coach a HVG Állásbörzén.
Komoly gondot jelenthet, ha valaki jelentkezik egy állásra, majd 1-2 hónap után is bizonytalan az eredménnyel kapcsolatban. Sipos Gábor fejvadász a HVG Állásbörzén arról beszélt, mennyi egy kiválasztási folyamat átlagos ideje, és mit érdemes tenni, ha túlzottan hosszúnak érezzük a folyamatot.
Március 8-án és 9-én ismét megrendezik a HVG Állásbörzét a Papp László Budapest Sportarénában.
Egy brit kutatás megcáfolta, amit eddig az Y generációról gondoltak.
Hosszú távon nem tesz jót a gazdaságnak, de a munkavállalókat jó helyzetbe hozza a krónikus szakemberhiány. Megnéztük, mely szakmákban, milyen területeken lehet ma szinte egyből munkához jutni, és magasabb béreket kiharcolni.
A METU-n végzettek többsége Budapesten dolgozik, és csak kevesebb mentek külföldre. A többség a végzettségének megfelelő állásban helyezkedett el.
Egy férfi egy éven át főállásban arra gyúrt, hogy programozó lesz a cégnél. Most derült ki, nem az volt a siker titka, amit annak gondolt.
Közhely, hogy az IT-szektorban több ezer álláshely üres Magyarországon, holott - és részben éppen emiatt - a legjobban fizetett szakterületek egyike. Különösen nehéz a felhasználó élménnyel foglalkozó UX-szakértőket felkutatni, pedig ennél egyáltalán nem a végzettség számít - erről beszélgettünk Kollin Zoltánnal, a 'Ustream, an IBM company' UX-vezetőjével.