Már a következő lépést tervezi a PSZ, tényleg elmennének a végsőkig
Bár még bízik a PSZ a tárgyalások sikerében, de közben szervezni kezdik a sztrájkot.
Bár még bízik a PSZ a tárgyalások sikerében, de közben szervezni kezdik a sztrájkot.
A pedagógusok sztrájkbizottsága szervezett tüntetést 11 órára a Kossuth térre. A megmozduláshoz több, más ágazat szakszervezete is csatlakozott, és az ország számos pontjáról érkeztek demonstrálók a fővárosba. A héten a köznevelési kerekasztal nem hozott áttörést, és a sztrájkbizottság sem tudott dűlőre jutni a kormánnyal az oktatásban tapasztalható rossz állapotok megoldásáról.
Több órás tárgylást követően nem jutott megállapodásra a pedagógusok sztrájkbizottsága pénteken az Emberi Erőforrások Minisztériumával. A PSZ a 25 pontos követelésről továbbra is egyeztetne, de ennek irányáról vita van a minisztériummal. Rétvári Bence államtitkár szerint azért is érdemes ott lenni a kerekasztalon, mert "ott történnek dolgok."
Lázár János szerint a Pedagógusok Szakszervezete balhézni és nem tárgyalni akar, ezért nem ültek le a Köznevelési kerekasztalhoz. A miniszter vádjaira keményen, mondhatni tanárian reagált a PSZ, emlékeztetve Lázárt, hogy alkotmányos joguk a tüntetés, nem mellesleg a kormánnyal pénteken tárgyal a sztrájkbizottság. Van is miről, ugyanis a kerekasztalon megfogalmazódott kormányzati ígéretek nem fedik maradéktalanul a PSZ-szel folytatott tárgyalásokat.
A Pedagógusok Szakszervezete minden szülőt és támogatót arra biztat, hogy csatlakozzanak a szombati tüntetéshez, szerintük most többet kell tenni a gyerekekért, mint "a reggeli kakaó, a délutáni edzés vagy az esti közös tanulás."
Kedd délután mindenki elégedettnek tűnt, a kerekasztal résztvevői meglepően pozitívnak tűntek mindkét oldalon, és eredményesnek ítélték a megbeszélést. Ennek ellenére a szervezőkben fel sem merült, hogy ne tartsák meg a szombatra tervezett tiltakozást a Kossuth téren. Sőt, a telekis igazgató és a hermanos közalkalmazotti tanács elnöke gyakorlatilag elhatárolódott a tárgyalásokkal elégedett hermanos igazgatótól. Máris szakadnak a tiltakozók?
Külön a diákok képviseletében senki sem ült le ma reggel a közoktatási kerekasztalhoz az EMMI épületében - ezt kifogásolta a Független Diákparlament.
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) nem vesz részt a köznevelési kerekasztal keddi alakuló ülésén. A szakszervezet országos vezetőségének hétfői döntéséről közleményben tájékoztatták az MTI-t.
Egyelőre nem biztos a résztvevők névsora, de az sem kizárt, hogy minden meghívott leül a kormány által összehívott köznevelési kerekasztalhoz.
A 2010 előtti oktatási rendszerhez nem szabad visszatérni - közölte pénteken Orbán Viktor miniszterelnök, aki szerint a kormány jó irányba indult el az oktatásban. Beszélt még a béremelésről, de konkrét ígéretet nem tett a lázadó pedagógusoknak. Úgy tűnik, a kormány csak az általa létrehozott Nemzeti Pedagógus Kart tartja legitim partnernek, legalábbis ezt lehet leszűrni Orbán szavaiból.
Rétvári Bence nem érti, miért bojkottálják a köznevelési kerekasztalt a legnagyobb pedagógus-szakszervezetek. Szerinte elképzelhető a diákok leterheltségének csökkentése.
A következő két hét mozgalmas időszaka lesz a közoktatásnak. Rövid időn belül három tüntetés is lesz, ebből az egyik mindjárt holnap, ráadásul egyszerre több nagyvárosban mennek utcára tanárok, diákok és szülők. Sőt, más ágazatok érdekvédő szervezetei is támogatják a megmozdulásokat.
Balog Zoltán Miskolcra utazhat, hogy tárgyaljon az igazgatókkal, tanárokkal és szülőkkel.
Az EMMI szombati sajtótájékoztatója egyelőre nem ért célt, ugyanis tüntetést szervez a Pedagógusok Szakszervezetének helyi szervezete Miskolcon. Az akcióhoz több érdekképviselet is csatlakozik.
Kilépnének az online térből, és valódi akciókat szerveznének a hermanosokhoz csatlakozó pedagógusok. Meg is volt az első személyes találkozó.
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) szerint semmilyen érdemi megállapodás nem jött létre az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) köznevelési államtitkárságával folytatott egyeztetésen.
Lehetetlent követel az Oktatási Hivatal a tanfelügyeletet ellátó pedagógusoktól, azonban ha nem mennek bele a feltételekbe, csökkenhet a fizetésük.
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) azonnali tárgyalásokat kezdeményez a kormánnyal a köznevelés területén nem halasztható korrekciókról - erről döntött hétvégén az érdekvédelmi szervezet kongresszusa. Arról is határoztak, hogy szükség esetén az utcai demonstrációtól, de akár a sztrájktól sem riadnak vissza.
Több vállalkozó nem volt hajlandó Klik által fenntartott iskolában munkát vállalni, mivel nem tudták, látnak-e valamit a munkadíjból – ilyen problémák is felléptek már az iskolákban a Magyar Nemzet szerint. A postán sem egyszerű már feladni egy levelet, ha azt egy iskola nevében szeretnék.
Majdnem háromezer pedagógus állása kerülhet veszélybe, ha iskolaközpontokba tömörítik a felső tagozatosokat - állítja a Pedagógusok Szakszervezete, amely a szakképzés átalakításával és a Nemzeti Pedagógus Kar etikai kódexével sem ért egyet.