szerző:
Eduline

Kedd délután mindenki elégedettnek tűnt, a kerekasztal résztvevői meglepően pozitívnak tűntek mindkét oldalon, és eredményesnek ítélték a megbeszélést. Ennek ellenére a szervezőkben fel sem merült, hogy ne tartsák meg a szombatra tervezett tiltakozást a Kossuth téren. Sőt, a telekis igazgató és a hermanos közalkalmazotti tanács elnöke gyakorlatilag elhatárolódott a tárgyalásokkal elégedett hermanos igazgatótól. Máris szakadnak a tiltakozók?

A keddi köznevelési kerekasztal utáni sajtótájékoztató váratlanul kedélyesre sikerült, de úgy tűnik, hogy a tanárlázadás résztvevőit nem nyugtatta meg maradéktalanul a megbeszélés. Mendrey László, a PDSZ elnöke ugyan csak annyi pozitívumot tudott felhozni, hogy nem mondtak semmire nemet a kormány részéről, Madarász Péter, a Herman igazgatója már eredményesnek nevezte a megbeszélést.

Úgy tűnik, a legtöbben mégsem elégedettek annyira. A Pedagógusok Szakszervezete előre jelezte, nem megy el a kerekasztalra, mivel amúgy is köteles leülni velük a kormány pénteken. Erről tegnap adtak részletesebb tájékoztatást.

A PSZ tagja a Pedagógusok Sztrájkbizottságának, ami tavaly december óta háromszor folytatott szakértői szintű egyeztetéseket a kormánnyal a legégetőbb problémák megoldása érdekében. Ennek lezárása kerül sor pénteken egy plenáris ülésen, ahol az is eldőlhet, lesz-e munkabeszüntetés.

A tanárlázadás legfrissebb hírei

Lefejezik a Kliket, az elnök is mehet

Épp csak a diákokról feledkeztek meg

Hoffmann Rózsa szerint a tanárok jajgatnak csak

Ezért írhatták tegnap, hogy„megütközéssel fogadták a hírt, hogy a folyamatban lévő tárgyalások befejezése előtt új egyeztető fórumot indított” a kormány. Emiatt nem volt hajlandó a legnagyobb szakszervezet leülni kedden az EMMI által szervezett kerekasztalhoz.

Tegnap szerkesztőségünkhöz is eljutott az a közlemény, melyet Törley Katalin, a budapesti Kölcsey Ferenc Gimnázium közalkalmazotti tanácsának elnöke, Pilz Olivér, a miskolci Herman KT-elnöke és Pukli István, a budapesti Teleki Blanka Gimnázium igazgatója jegyez.

A levél szerint Madarász a saját nevében nyilatkozott, az nem tükrözi a tiltakozáshoz csatlakozott több mint 737 intézmény álláspontját. Ezért arra biztatnak, mindenki menjen el a szombati tüntetésre.

Ezt egyébként a pedagógusok sztrájkbizottsága, tehát végső soron a PSZ szervezi, de más ágazatok érdekképviseleti szervei is csatlakoztak.