Érik a megállapodás? Nagyon jól járnak az általános iskolások
Az általános iskola alsósainak négy tanóránál nem lehetne többet tartani egy nap, de az új NAT nem lesz meg 2017-ig - állítja Horváth Péter.
Az általános iskola alsósainak négy tanóránál nem lehetne többet tartani egy nap, de az új NAT nem lesz meg 2017-ig - állítja Horváth Péter.
Több ponton nem ért egyet a pedagógus kar a kormánnyal, a kerekasztalnál is lehetnek viták?
A természettudományos tantárgyak csökkenése, helyenként megszűnése pontosan szembe megy a természettudományos műveltség növelésének korábban megfogalmazott szándékával – írja a Nemzeti Pedagógus Kar közleményében.
Bár a kormány azt kommunikálja, hogy a diákok terheltsége már a következő tanévtől csökken, most a Nemzeti Pedagógus Kar elnöke azt mondta, ezt nem tartja reálisnak.
A Nemzeti Pedagógus Kar (NPK) szerint gyorsabban és hatékonyabban kellene haladni a tárgyalásoknak azokban a kérdésekben, amelyekben széles szakmai konszenzus van az oktatással kapcsolatban.
A Civil Közoktatás Platform tegnap ülést tartott, ahol nem csak a ma reggeli munkabeszüntetés volt a téma. Közben Horváth Péter, a NPK elnöke is üzent a tiltakozóknak. Palkovics szerint nem helyes a polgári engedetlenség.
Az állami pedagógusszervezet a kormány szemére veti, hogy már évek óta panaszkodtak a rendszer miatt a tanárok - a kormány többször úgy kommunikálta, mintha csak január óta lennének tiltakozások.
Március 31-ig kell elkészítenie a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ (Klik) új szervezeti formájának tervét Pölöskei Gábornénak - mondta a Nemzeti Pedagógus Kar elnöke a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában pénteken.
Nem úgy emlékeznek a résztvevők a keddi ülésre, ahogy az államtitkár.
Bojkottálja a Történelemtanárok Egylete a Nemzeti Pedagógus Kar tisztújítását.
A legutóbbi idők kormányzati kommunikációjával szemben a Nemzeti Pedagógus Karnak nincs újabb bérkövetelése - közölte Horváth Péter, a kar elnöke pénteken az MTI-vel.
Egyelőre nem biztos a résztvevők névsora, de az sem kizárt, hogy minden meghívott leül a kormány által összehívott köznevelési kerekasztalhoz.
A 2010 előtti oktatási rendszerhez nem szabad visszatérni - közölte pénteken Orbán Viktor miniszterelnök, aki szerint a kormány jó irányba indult el az oktatásban. Beszélt még a béremelésről, de konkrét ígéretet nem tett a lázadó pedagógusoknak. Úgy tűnik, a kormány csak az általa létrehozott Nemzeti Pedagógus Kart tartja legitim partnernek, legalábbis ezt lehet leszűrni Orbán szavaiból.
Horváth Péter, a Nemzeti Pedagógus Kar elnöke interjút adott a Mandinernek. Ő nem látja olyan borúsan a helyzetet, de azért jó pár kritikával egyetért.
A Népszabadság interjút készített a Nemzeti Pedagógus Kar elnökével a hermanos tiltakozás apropójából. Az elnök elárulta, mely követelések megoldására van esély.
Teljes körű intézményi önértékelésre nem két-, hanem ötévente kell számítaniuk a pedagógusoknak, intézményvezetőknek és maguknak az iskoláknak is, és egyelőre nem számít bele a pedagógusok minősítésébe - erről állapodtak meg a résztvevők a témában hétfőn, a fővárosban tartott egyeztetésen.
Több ponton megváltoztatják a tanárok etikai kódexét. Kikerül belőle a kiégést érintő rész, valamint a tanárok magánéletére vonatkozó bejegyzés.
Jutalmakat és inflációkövető illetményalapot, több tanulmányi versenyt és nyugdíj utáni munkalehetőségeket szeretnének kiharcolni a tanárok.
A Nemzeti Pedagógus Kar számára kiemelt feladat az etikai kódex elfogadása, a tervezethez eddig mintegy harminc egyéni, tantestületi vélemény, észrevétel érkezett – mondta az NPK elnöke szerdán Egerben.
Maga a Nemzeti Pedagógus Kar (NPK) elnöke szerint sem volt szerencsés, hogy minden tanárnak be kellett lépnie a szervezetbe, és a nagy botrányt kavart etikai kódexet is inkább ajánlásnak szánná. Az elmúlt bő egy évben ugyanakkor szerinte bizonyították, hogy nem csak a kormány szócsövei - derül ki a hvg.hu Horváth Péterrel készített interjújából.