A minisztérium szerint is rossz a menzakoszt
Titkos boszorkánykonyhában kotyvasztottak a menza mesterei az Emminek, ami ígéretet is tett a változtatásra, ám ősszel minden marad a régiben.
Titkos boszorkánykonyhában kotyvasztottak a menza mesterei az Emminek, ami ígéretet is tett a változtatásra, ám ősszel minden marad a régiben.
Idén kétszer 35 ezer forint béren kívüli juttatást kapnak a nem pedagógus végzettségű, nevelést és oktatást segítő dolgozók, az első összeghez még a nyáron hozzájutnak - mondta Sipos Imre köznevelési helyettes államtitkár egy sajtótájékoztatón.
Gimnáziumi és általános iskola osztályokkal is rendelkező iskolákat soroltak át a Nemzetgazdasági Minisztérium alá tartozó szakképzési centrumokhoz már júliustól. A 11 érintett suli közül van, ahol a gyerekek mindössze negyede jár szakképzésre. Az igazgatók sem tudták megmondani, mi lesz így az iskolákkal, mivel a rendelet kihirdetése előtt nem sokkal értesítették őket.
Havi 60 ezer forintot kapnak a jól teljesítő tanulók.
Nem zárják el az állami támogatástól az alternatív iskolákat, és a Waldorf ovik is megmenekültek.
Csak most kezdi vizsgálni az Emmi, hogy növelte-e a korai iskolaelhagyók számát az, hogy 2013-ban 16 évre csökkent a tankötelezettség felső korhatára. Pedig korábban már a KSH és az Európai Tanács is ezt jelezte. Egy OFI-s kutató pedig a tárca utolsó érvét is megcáfolja, és elmagyarázza, miért nem indok az, hogy más uniós országokban is megszokott a 16 éves korhatár.
A közoktatásban tiltakozók egyik követelése a tankötelezettségi korhatár 18 évre emelése, de a kormány ragaszkodik ahhoz, hogy előbb megvizsgálja, valóban vannak-e káros következményei annak, hogy 16 évesen ott lehet hagyni az oktatást. A közmunkaprogramban 2013 óta rohamosan nő a 18 éven alattiak létszáma, de a tárca nem lát egyértelmű összefüggést az adatok és a korhatár leszállítása között. Bár az Eduline-nal közölt magyarázatuk egyáltalán nem zárja ki ezt az olvasatot. Sőt, igazából az ellenkezőjére nincs semmiféle bizonyíték.
Három felsőoktatási intézmény is milliárdos támogatást kapott.
Bár eddig nem látták bele a szövegbe azt, amit az alapítványi iskolák vezetői, most állítólag mégis inkább kihagynák a törvényből a kérdéses részt.
Az egyesületi fenntartású Fundamentum-iskola egy ideje nem kapja meg a teljes állami normatívát.
Százötvenegymillió forintos program indult azzal a céllal, hogy minél több roma lány folytassa a tanulmányait a nyolc általános iskolai osztály elvégzése után is - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériumának társadalmi felzárkózásért felelős helyettes államtitkára az M1 péntek reggeli műsorában.
Itthoni karriert kínál a kormány a Nagy-Britanniában végzett magyaroknak, ám a felmérések szerint nem azért mennek el, hogy aztán egy percet se dolgozzanak kint.
Az Emmi a CKP-val egy szándékoltan nem hivatalos egyeztetés során lefektette a későbbi tárgyalási szabályokat, majd szétkürtölték, hogy zajlanak a tárgyalások. Eközben tovább trükközik a minisztérium a CKP szerint.
A Heves Megyei Pedagógiai Szakszolgálat teljesen normális, ám tanulmányaikban hátrányos helyzetük miatt lemaradt roma diákokat minősített fogyatékosnak, így nem kaphatták meg a szükséges oktatást.
Kormányzati forrásokból úgy értesült a Népszabadság, hogy akár a jelenlegi kormányzati ciklusban felállhat az önálló oktatási minisztérium.
Már korábban is tudni lehetett, hogy mindenképp átalakítja majd a kormány a fenntartói rendszert, Szabó Tímea képviselő ezért arról érdeklődött, hogy mi jöhet a Klik után. Rétvári Bence levele szerint kevés dolog változhat, pedig kedden maga járta végig a magyar sajtót a Klik megszüntetéséről.
Egyre intenzívebb a levelezés a kormány és a Civil Közoktatási Platform között, a kormány úgy próbál érvelni, hogy mindenképp a Köznevelési kerekasztalba kényszerítse a civileket és a szakszervezeteket. Ezúttal a CKP igyekezett olyan javaslatokat tenni, ami a kormányt kényszerítené asztalhoz tárgyalásra.
A civil közoktatási platform követelései szerepelnek a köznevelési kerekasztal munkacsoportjainak témái között, ezért azt továbbra is ott tárgyalná a kormány - reagált az Emberi Erőforrások Minisztériuma a szerveződés 12 pontjára.
Tegnap kikerült az EMMI oldalára egy megállapodás tervezet, melyet a Pedagógusok Sztrájkbizottságának nyújtanak be. Nem olyan meglepőek azok a pontok, amikben engedne a kormány, de a 25 pontos követeléseket a konkrétumok nem fedik teljesen. Ráadásul több fontos követelésre nem adott konkrét ígéretet a tárca. Nem is hatotta meg a PSZ-t a tervezet, már mérik a sztrájkkészültséget.
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) nem vesz részt a köznevelési kerekasztal keddi alakuló ülésén. A szakszervezet országos vezetőségének hétfői döntéséről közleményben tájékoztatták az MTI-t.