A online nyelvtanulás bizarr formái
Tanulhatunk nyelvet főzés közben, meditálva, utazással vagy akár randizással összekötve, de megpróbálkozhatunk az alvás közbeni tanulással is. Az első hallásra komolytalannak tűnő módszerekre sokan esküsznek, és állítják: lehet úgy is tanulni, hogy közben el is felejtjük, hogy valójában mi is a „végcél”. Az online nyelvleckék jelentős része is erre épít, ezekből mutatunk be most néhányat.
Miért lenne unalmas Németországban tanulni?
Bernadett egy német kisvárosban, Lüdinghausenben tanul és annyira tetszik neki a kinti élet hogy az eredetileg tervezett fél évét duplázni akarja. Ő beszél most a tapasztalatairól: a helyi iskoláról, fogadó családjáról, nyelvtanulásról és még sok egyéb dologról.
"Nem nagyon volt honvágyam" - nyelvtanulás Ausztráliában
Kozslik Gábor 3 és fél évet töltött Sydneyben, ez alatt az idő alatt járt nyelviskolába és részt vett különféle üzleti képzéseken is.
Középiskolai tanév Argentínában: tangó, Evita és Maradona
Szűcs Adrienn19 éves, a győri Krúdy Gyula Kéttannyelvű Gimnáziumban tanul és onnan ment ki az argentinai Chabásba egy tanévre.
Ingyen nyelvleckék a francia TV5Monde-tól
A TV5Monde francia nyelvű televízió "Első osztály" néven ingyenes francia nyelvtanulási lehetőséget kínál az interneten kezdőknek.
Magyar diák egy texasi középiskolában
Zátrok Bence 18 éves, és a 2009-2010 -es tanévet tölti most az Egyesült Államokban, a texasi Forth Worth-ben. Ő foglalja most össze a tapasztalatait a helyi iskoláról, fogadó családjáról, nyelvtanulásról és még sok egyéb dologról.
Külföldi tanév Olaszországban: influenzajárvány, sok hó és heti hat nap iskola
Polyàk Viki 18 èves, ès a 2009-2010-es tanèvet tölti most Olaszorszàgban, Velencében. Ő foglalja most össze a tapasztalatait a helyi iskoláról, fogadó családjáról, nyelvtanulásról és még sok egyéb dologról.
Nyelvtanulás: csoportban vagy egyénileg?
Vajon létezik ideális nyelvtanulási forma? A válasz egyszerű: létezik, de egyéntől függ, hogy kinek melyiket ajánlják - mondja nyelvi szakértőnk, aki most összeszedte, hogy milyen körülményeket mérlegelve hozhatunk jó eséllyel olyan döntést, amellyel nem foghatunk mellé.
A diákcsereprogramok buktatói
Egy diákcsereprogramokat szervező iroda munkatársa összegyűjtötte nektek a négy leggyakoribb hibát, amivel munkája közben találkozott és amiknek az elkerülésével bebiztosíthatjuk, hogy a mi hibánkból biztosan nem fog kellemetlen véget érni az utazás.
Többtannyelvű iskolák – behozhatatlan előny?
Közhely, hogy ha valaki több nyelven beszél, jobb eséllyel indul a munkaerőpiacon, és nem mellékesen értékes pluszpontokat kap a felvételinél is. Bár soha nem késő elkezdeni nyelvet tanulni, mégis az a legideálisabb ha már a középiskola alatt legalább középszintre eljutunk két nyelvből. Ez utóbbi nem minden esetben könnyű egy hagyományos tanrendű iskolában, ezért is lettek népszerűek a két- illetve többtannyelvű iskolák itthon is.
Az állások több mint kétharmadánál követelmény a nyelvtudás
Az álláshirdetések 68 százalékában szerepel a pályázat feltételeként valamilyen idegen nyelv, leginkább az angol ismerete - derül ki a Workania.hu legfrissebb felméréséből.
Nyelvvizsga tippek: az esszéírás alapjai
Fontos, hogy ne csak jól tudjuk a nyelvet, de ismerjük az esszéírás lépéseit, formális és tartalmi szabályait, illetve az egyes esszétípusokat. Ha ezeket jól elsajátítottuk, az már fél siker a nyelvvizsgán. A következőkben a legfontosabb tudnivalókat tekintjük át, egy-két praktikus tanáccsal kiegészítve.
Középiskolai tanév Kanadában
Évről-évre több középiskolás diák szeretne Kanadába eljutni, hogy ott tanulhasson néhány hónapot vagy akár egy teljes évet. Az ország sok szempontból izgalmas célpont a diákoknak, egyik fő vonzereje, hogy itt az angol nyelv mellett a franciát is könnyen el lehet sajátítani. Na és persze az sem mellékes szempont, hogy az itteni középiskolai oktatás színvonala világszerte elismert, a PISA felmérések is azt mutatják, hogy a kanadai iskolák a világ oktatásának élvonalában vannak.
Angol nyelvtanulás kicsit másképp: középiskola Írországban és Skóciában
Ha valakinek van bátorsága és a "jól megszokott" angliai nyelvterületen kívül tanulná a nyelvet, akkor nyugodtan próbálkozzon a fenti területek egyikével. Az érdekes helyi akcentus és a még érdekesebb iskolai egyenruhák után olyan furcsaságokba is beleszaladhat, mint a külön lány- és fiúiskolák.
Középiskola Nagy-Britanniában
Mi kell a jelentkezéshez, ha eldöntötted, hogy kint szeretnél tanulni? Mi a különbség a Grammar School és a Technical College között? Mit jelent az A+ és mit az U a bizonyítványban? Mi számít nemzeti sportnak náluk a focin kívül? Kérdések és válaszok a kinti tanévvel kapcsolatban.
Erasmus és társai: ösztöndíjjal Spanyolországtól Indiáig
Tapasztalat és nyelvgyakorlás, szakmai fejlődés, „életre szóló élmények” és barátságok – így foglalja össze a legtöbb külföldi tanulmányutat megjárt hallgató a tapasztalatait. Hogy állnak a magyar diákok a mobilitással, és milyen lehetőségeik vannak?
Nyelvvizsgacsalás: a bevett módszerek
Valóságos iparággá terebélyesedett a nyelvvizsgacsalás és -hamisítás Magyarországon, annak ellenére, hogy ma már se szeri, se száma a főként világnyelvekből legálisan is megszerezhető okleveleknek - írja a HVG.
Középiskola külföldön: így néz ki egy tanév az USA-ban
Ha egy középiskolás diák ki szeretné próbálni, hogy milyen is az amerikai oktatási rendszer és közelről szeretné átélni az ott élő családok mindennapjait, akkor nem kell mást tennie, mint kicsit keresgélni az interneten és hamar kap opciókat arra nézve, hogy milyen módon is teheti ezt meg a legegyszerűbben. A keresésnél lényeges szempont, hogy egy olyan oktatási csereprogrammal foglalkozó céget válasszon az érdeklődő, ami rendelkezik nemzetközi háttérrel és van tapasztalata a kérdést illetően.
A legdrágább külföldi és magyar egyetemek
Magyarországon a hallgatók az alap, mester és osztatlan képzés költségtérítéses helyein pár tízezer forinttól kezdve akár másfél millió forintot is fizethetnek egyetlen szemeszterért. Mindez azonban csak játékpénznek tűnhet, ha összehasonlítjuk azoknak az intézményeknek a tandíjaival, amelyek világviszonylatban is a legdrágább képzéseknek számítanak. De vajon a legdrágább a legjobb is egyben?
Középiskola külföldön: könnyebb mint gondolnánk
Sok középiskolás diák gondolja úgy, hogy nincs rugalmas módja annak, hogy könnyedén és viszonylag olcsón tanulhasson meg egy idegen nyelvet. Magyarországon azonban több olyan cég is működik, melyek kulturális csereprogramokat szerveznek 15 és 18 év közötti középiskolásoknak azzal a céllal, hogy a diákok utazhassanak, más országokat és kultúrákat ismerhessenek meg a lehető legközelebbről, bekerülve az adott ország oktatási rendszerébe és egy "átlagos család" életébe.