Ez is eljön? Több mint egy évtized után emelkedhet a hallgatói normatíva
Több mint egy évtized után emelkedhet a felsőoktatási intézményekben a hallgatói normatíva, a felsőoktatási törvény tervezett módosításával 2020. február 1-től a mostani 119 ezer forintról 166 600 forintra - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma kedden az MTI-vel.
"A Corvinus nem lesz magánegyetem"
„A Corvinus nem lesz magánegyetem” – mondta Pálinkás József az RTL hétfői Magyarul Balóval című műsorában. A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal egykori elnöke szerint ha nem lesz jelentős béremelés a felsőoktatásban, nem lesznek kimagasló képességű egyetemi oktatók sem.
Jó hírt kaphatnak az egyetemisták: mennyivel emelkedhetnek az ösztöndíjak?
Két lépcsőben emelkedik az egyetemisták és főiskolások tanulmányi ösztöndíja, ha az Országgyűlés is rábólint az erről szóló javaslatra. Éppen itt volt az ideje az emelésnek, a legfontosabb felsőoktatási ösztöndíjak és támogatások összege ugyanis tizenegy éve nem változott. De mennyi pénzre számíthatnak a jól teljesítő hallgatók?
Hatalmas botrányt robbantott ki két diáklány a halloweeni jelmezével
A két lány az 1999-es, columbine-i középiskolában történt mészárlás elkövetőinek öltözött be, egyikük édesapja szerint túl szigorú büntetést kaptak.
Szintet lépett az Oxford és a Cambridge közötti rivalizálás
Az Oxford és a Cambridge közötti versengés kevésbé hagyományos módon folytatódik. Egy szóban össze lehet foglalni: gin.
Indítson magánegyetemet az MTA: ezt javasolják akadémikusok
Néhány akadémikus tervezetet akar benyújtani a Magyar Tudományos Akadémia december 6-i rendkívüli közgyűlésére. Azt javasolják, hogy kezdeményezzék az MTA szerves beépülését a magyar felsőoktatás rendszerébe – derül ki a 168 Óra birtokába került tervezetből.
Fontos határidő jár le kedden: most még lehet pályázni erre az ösztöndíjra
November 6-ig lehet pályázni a Bursa Hungarica ösztöndíjra – az anyagi juttatást az egyetemi-főiskolai hallgatók mellett azok is elnyerhetik, akik a 2018/2019-es tanévben végzős, érettségi előtt álló középiskolások vagy felsőfokú végzettséggel nem rendelkező érettségizettek, akik jövő szeptembertől nappali tagozatosként tanulnának tovább egyetemen vagy főiskolán.
Megint beszólt a CEU-nak Rétvári Bence: "Amerikában egy faházban működik"
Egymásnak mentek a pártok az oktatáspolitika miatt hétfőn napirend előtt az Országgyűlésben. Az LMP a kormány oktatáspolitikáját bírálta, Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára szerint a magyar felsőoktatási szféra „lenézése” azt mondani, hogy az a legjobb magyarországi egyetem, ami „Amerikában egy faházban működik”.
Még mindig nincs döntés: az Oktatási Hivatal is beszáll a CEU-ügybe?
Egy törvénymódosítási javaslat szerint az Oktatási Hivatal közvetlenül is kérhet majd információkat az Egyesült Államoktól a CEU-ról.
Brit egyetemen tanulnátok jövő szeptembertől? Ezt kell tudnotok a feltételekről
Két éve az EU-tagságról szóló népszavazáson a kilépés mellett döntöttek a brit szavazók, ennek értelmében 2019 márciusában lépnek ki a britek az Európai Unióból. De mi vár azokra a magyar diákokra, akik az Egyesült Királyságban tanulnának tovább?
Emelkedhet az ösztöndíjak összege, több tanárra lenne szükség: a hét hírei
Még mindig 1300 pedagógus hiányzik az iskolákból, emelkedhet a tanulmányi ösztöndíjak összege, nagyon sok magyar huszonéves készül külföldre - ezek voltak a hét legfontosabb oktatási hírei.
"Nemzeti modellt" alakítanának ki a Corvinuson
Olyan ösztöndíjprogramot szeretnének elindítani az egyetemen, amely biztosítja, hogy a hallgatók – a térítésmentes tanulás lehetősége mellett – kiválósági és rászorultsági alapon is kaphassanak rendszeres ösztöndíjakat – mondta Lánczi András, a Budapesti Corvinus Egyetem rektora a 2020-ban elinduló Corvinus-ösztöndíjról.
Emelkedhet a hallgatók tanulmányi ösztöndíjának összege
Nemcsak a szociális támogatások, a tanulmányi ösztöndíjak összege is emelkedhet, ha elfogadják a Kásler Miklós miniszter által benyújtott törvényjavaslatot.
Az első vizsgaidőszak: érzések, amit csak az egyetemisták ismernek
Ismerős az, amikor olyan sok tanulnivalód lenne, hogy hirtelen nem is tudod, hol kezdd el a nagytakarítást? Igen, ez a vizsgaidőszak. Íme pár dolog, amit minden egyetemista ismer.
Minden harmadik magyar diák tanulna vagy dolgozna külföldön
Minden harmadik magyar diák tervezi, hogy tanulás, de inkább munka miatt rövidebb-hosszabb időt töltene külföldön. A pár hetes vagy hónapos külföldi tartózkodás pedig majdnem minden ötödik fiatal számára elképzelhető – derül ki a Margón kívül – magyar ifjúságkutatás 2016 egyik tanulmányából. Hogy miért mennének vagy éppen maradnának a magyar fiatalok? Ez is kiderül.
Közeledik a vizsgaidőszak: hat dolog, amivel el lehet szúrni a vizsgákat
Hamarosan itt a téli vizsgaidőszak, már nincs sok hátra ebből a félévből. Összegyűjtöttünk pár dolgot, amire érdemes ebben az időszakban figyelni.
A CEU-megállapodásról szó sincs, de egy kínai egyetem működésére már rábólintott a kormány
A keddi Magyar Közlönyben jelent meg egy miniszterelnöki határozat, amely a kínai Fudan Egyetem magyarországi felsőoktatási tevékenységének támogatásáról szóló megállapodásra ad felhatalmazását.
Megszorítások az ELTE három karán
Szigorú takarékossági intézkedéseket írt elő az Eötvös Loránd Tudományegyetem kancellárja a Természettudományi, a Bölcsészettudományi és a Társadalomtudományi Karon – írja az Index.
Hat magyar egyetem a legjobb száz között: itt a 2019-es rangsor
Megjelent a Quacquarelli Symonds (QS) 2019-es egyetemi rangsora, amelyen 11 magyar egyetem szerepel, közülük 6 az első százban. Megnéztük, hogy melyek ezek az egyetemek.
Újabb amerikai egyetem indíthat képzéseket Budapesten
A parlament kedden megszavazta az amerikai Indiana állambeli Notre Dame Egyetem és a Pázmány Péter Katolikus Egyetem (PPKE) közötti együttműködési megállapodás kihirdetését.