Sokkal több pedagógusra lenne szükség, át kell alakítani a képzést a HÖOK szerint
A szakmai gyakorlat számítson bele az oktatói életpályamodellbe, oktassák a hallgatóknak a konfliktuskezelést, a logopédiát, a retorikát, és a kommunikációt tréningeken keresztül – többek között így újítaná meg a pedagógusképzést a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK).
Fontos határidők jönnek: több ezer diák sorsa dől el a következő hetekben
Mikor lesz vége az első félévnek? Meddig tart a keresztféléves felvételi ügyintézési időszaka? Meddig lehet diákhitelt igényelni? Itt az összes fontos januári dátum, amelyet nem szabad elfelejteni.
Csak így kerülhet a világ kétszáz legjobb egyeteme közé a Corvinus az államtitkár szerint
Az alapítványi konstrukcióban lehetséges elérni, hogy a Corvinus belátható időn belül a világ kétszáz legjobb egyeteme közé kerüljön – ezt mondta György László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium gazdaságstratégiáért és -szabályozásért felelős államtitkára.
Az állami ösztöndíjas helyet akár egy félév alatt is el lehet veszíteni
Jelenleg két fő feltételnek kell megfelelnie annak a hallgatónak, aki meg akarja tartani állami ösztöndíjas helyét. Olvasói kérdésre válaszolunk.
Pár nap múlva kezdődik az idei Educatio kiállítás
Január 10-én nyílik meg a 2019-es Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállítás, a helyszín ismét a Hungexpo lesz.
A szegedi a legzöldebb magyarországi egyetem
Továbbra is a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) a legzöldebb magyarországi felsőoktatási intézmény, a fenntarthatósági szempontok alapján készült GreenMetric világrangsorban a 77. helyen végzett.
Új épületeket kap a Pázmány Péter Katolikus Egyetem
A felújítások és átalakítások a Pázmány Péter Katolikus Egyetem VIII. kerületi székhelyén zajlanak, ahol az intézmény Jog- és Államtudományi Kara található.
Van drágább, mint Budapest - mennyibe kerülnek a vidéki diákbérletek?
Mennyibe kerül a vidéki egyetemvárosokban a tömegközlekedés 2019-ben? Megnéztük, mennyit kell fizetni a havi és negyedéves bérletekért Győrben, Szegeden, Pécsen vagy Veszprémben.
Akár 500 ezer forintos kezdő fizetést is kaphatnak azok, akik ilyen szakon szereznek diplomát
Akár 500 ezer forintos kezdő fizetést is kaphatnak azok, akik műszaki szakon szereznek diplomát. Azonban ha mérnökképzésekre szeretnétek jelentkezni, néhány alapinformáción felül mást is érdemes tudnotok. Ezekre készüljetek, ha 2019-ben mérnökképzésre jelentkeztek. Az Együtt a Jövő Mérnökeiért Szövetség alapítóival beszélgettünk.
Hét dolog, amit minden diák megfogad újévkor
Itt az újév és a fogadalmak ideje. Összegyűjtöttük azokat a szilveszteri fogadalmakat, amelyeket minden diák jól ismer. Íme, a lista.
Nagy változások várnak a diákokra és a tanárokra 2019-ben: jön a szigor az érettségin, emelik az ösztöndíjakat
Az új alaptantervet mégsem vezetik be 2019 szeptemberében, ahogy a felsőoktatási felvételi komoly szigorítása is 2020-ban kezdődik, de ebben az évben sem fogunk unatkozni: átalakul a Budapesti Corvinus Egyetem, emelkednek a hallgatói ösztöndíjak, új szabályok vonatkoznak a tanodákra.
Kutató mérnökhallgatók: min dolgoznak az előadások után?
Nemzetközi folyóiratban publikálni, versenyautót építeni vagy éppen űrkutatással foglalkozni már egyetemistaként? Egyetemi kutatócsoportoknál jártunk.
Itt a 2019-es egyetemi rangsor: ezek a legjobb agrárképzések
Az Állatorvostudományi Egyetem vezeti az agrárképzéseket indító intézmények hallgatói rangsorát, míg az oktatói kiválóság alapján összeállított rangsor élén a Kaposvári Egyetem Agrár- és Környezettudományi Kara áll. Újságárusoknál a HVG Diploma 2019 kiadvány.
Ezt minden felvételizőnek tudnia kell: mik azok a duális képzések?
A 2019-es egyetemi-főiskolai szaklistát böngészitek, de nem tudjátok, mi is azok a duális képzések? Elmagyarázzuk.
Előretörnek az ázsiai egyetemek? Így alakulhat át a felsőoktatás
Lassan, de biztosan átalakul a nemzetközi felsőoktatási piac? Ezt a kérdést próbálják megválaszolni kutatók világszerte. Több ázsiai ország mindenesetre mindent bevet, hogy felsőoktatási intézményei versenyezni tudjanak a neves brit és amerikai egyetemekkel.
Nyolc tipp a sikeres vizsgaidőszakért: így lehettek még hatékonyabbak
Mindenki máshogy éli túl az önkéntes száműzetést megkövetelő vizsgaidőszakot. Ebben a cikkben összegyűjtöttünk párat a mi tippjeink közül, amelyek nektek is beválhatnak. Íme a lista.
Beadandó, vizsga vagy projektmunka? Ezzel az ingyenes alkalmazással nem lesz rémálom
Beadandó, vizsga vagy projektmunka? Így gyűjthettek mindent egy helyre és oszthattok meg másokkal. Újabb ingyenes alkalmazást ajánlunk, amellyel könnyebb lehet a tanulás - nem csak a vizsgaidőszakban.
Így kerülhetitek el a vizsgaidőszak sötét oldalát: ez az app segíthet a felkészülésben
Közeleg a téli szünet vége, és sok egyetemistának folytatódik a vizsgaidőszak. Ha még van vizsgátok, amire készülni kell, ez az app segíthet.
Újra megvizsgálták a magyarországi orvosképzést, megfelelt az amerikai követelményeknek
A magyarországi orvosképzés és akkreditációs eljárása ismét megfelelt az Egyesült Államok követelményeinek – olvasható a kormány.hu-n.
Nyelvoktatás, sport, szakkollégiumok: az előadások után is érdemes az egyetemen maradni
Egyetemi sportkörök, nyelvi kurzusok, szakkollégiumok, ismeretterjesztő előadások – ilyen ingyenes szolgáltatásokat is igénybe vehetnek az egyetemeken és főiskolákon azok a hallgatók, akik a szemináriumok, a vizsgák és a ZH-k mellett másra is szakítanának időt.