Otthagynátok az egyetemet? Minden amit a kiiratkozásról és a visszafizetésről tudni kell
Hogyan iratkozhattok ki az egyetemről? Kell-e fizetnetek, ha állami ösztöndíjasként tanultatok? Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat arról, mi történik akkor, ha nem szereztek diplomát egy adott képzésen, vagy nem teljesítitek a hallgatói szerződésetekben vállaltakat.
Milyen ösztöndíjat kaphatnak az önköltséges képzésen tanulók?
Nem mindenki állami ösztöndíjas képzésben kezdi majd el az egyetemet 2021-ben sem, így azokra is gondoltunk, akik tandíjat fizetnek majd az egyetemen. Milyen ösztöndíjakra pályázhattok – mutatjuk.
Vizsgaidőszak a téli szünetben? Könyvajánló a túléléshez
A legtöbb egyetemista élete a téli szünet alatt sem feltétlenül csak móka és kacagás, hiszen ha a két ünnep között nem is, az újévben már biztosan a vizsgákról fog szólni az életük. Ahhoz, hogy ne legyen akkora mentális és fizikai kimerülés a felkészülés, fontos a pihenés is. Most ehhez adunk egy kis segítséget.
Állami támogatással indul a kínai Fudan Egyetem magyarországi kampusza
A magyar kormány 821 492 000 forint összegben támogatja az első, nem Kínában található Fudan Egyetem kampuszát.
Újabb egyetemi kisokos: fogalmak, amiket minden egyetemistának ismernie kell
Kiknek jár az állami ösztöndíj, milyen típusú diákhitelt igényelhetnek az államilag támogatott és az önköltséges formában tanulók? Milyen támogatásokat kaphatnak az elsőévesek, mi az a hallgatói szerződés, mire jó az egyetemi diákigazolvány? Egyetemi szótár (nem csak) gólyáknak. 2. rész.
Egyetemi kisokos 1. rész: magyar–magyar szótár leendő gólyáknak
Kiknek jár az állami ösztöndíj, milyen típusú diákhitelt igényelhetnek az államilag támogatott és az önköltséges formában tanulók? Milyen támogatásokat kaphatnak az elsőévesek, mi az a hallgatói szerződés, mire jó az egyetemi diákigazolvány? Egyetemi szótár (nem csak) gólyáknak. 1. rész.
Elindult a felsőoktatási átalakítás: újabb egyetemek kerülnek alapítványi kézbe
Újabb hét intézmény került alapítványi fenntartásba, a Szent István Egyetembe olvadt a Kaposvári Egyetem és több más egyetemi kar, negatív rekordot döntött a felvételizők száma – néhány év viszonylagos nyugalom után ismét nagy változások várnak a felsőoktatásra.
Egyetemi élet a krediteken, vizsgákon és félévi átlagon túl - lehetőségek az egyetemeken
Számos „extra” szolgáltatást kínálnak hallgatóiknak az egyetemek és főiskolák. Karrier-tanácsadás, nyelvtanfolyamok, sportlehetőségek, művészeti és tudományos csoportok – nagy a választék.
Self-branding az egyetemen: „ha ismered magad, akkor tudod, mit csinálsz”
Pályakezdő, huszonöt év tapasztalattal és határozott elképzelésekkel? Egy kicsit túloztunk, de mindenki találkozott már hasonló álláshirdetéssel. A felsőoktatás ma már nem csak a kreditekről és a vizsgákról szól, hanem sokkal inkább a tapasztalatszerzésről. Egyetemistákkal beszélgettünk az énmárkaépítésről.
Ezek 2021-ben a legjobb magyar egyetemek: minden képzésterületet megmutatunk
A Diploma 2021 kiadványban a HVG az idén is megcsinálta a legjobb egyetemek összesített rangsorát és a képzési területek szerinti listákat. Melyik egyetem lett az abszolút első, és melyik intézményben van a legjobb műszaki, bölcsész- vagy éppen agrárképzése? Itt az összes rangsort megtaláljátok.
Alakulnak a fővárosi albérletárak: a belváros néha már olcsóbb a külvárosnál
Nem meglepő, hogy a budai várban vannak a legdrágább elérhető albérletek, de belvárosi árakkal lehet találkozni más kerületekben is.
Sporttudományi képzést kerestek? Ezek a legjobb magyar egyetemek
Az ELTE vezeti a sporttudományi képzéseket indító intézmények oktatói kiválóság alapján összeállított rangsorát, illetve hallgatói kiválóság terén is az egyetem lett a legjobb. Itt a HVG felsőoktatási rangsorának legújabb része.
A portfólió alapú képzési módszerben lehet az egyetemek jövője?
Évekkel ezelőtt az egyetemekre még úgy tekintettünk, mint a tudás egyedüli forrására - de ez ma már egyáltalán nincs így. Az információkhoz szinte bárki bárhonnan hozzáférhet, az egyetemeknek pedig alkalmazkodniuk kell ezekhez a változásokhoz. De mégis hogyan?
2020 egyetemi rekordjai: idén is voltak olyanok, akik a túlteljesítettek
Az idei évben is akadt néhány olyan diák, aki a maxmimumon felül teljesített. Összeszedtük a 2020-as év egyetemi sztahanovistáit.
Átalakulások és változások a felsőoktatásban: minden, ami idén történt
Ebben az évben minden a digitális oktatástól és az SZFE ügytől volt hangos. Történtek persze más egyetemeket érintő változások is, ezeket szedtük most össze.
Az Egyesült Királyság kilépett, Észak-Írország mégis marad az Erasmus programokban
Az északírek a Brexit után sem esnek ki az Erasmus programokból az ír kormánnyal kötött megállapodásuk miatt.
A modellváltástól, a költözésig - ez történt a Színművészetin 2020-ban
A "free SZFE", az "SZFE átalakítás" és a "Színház- és Filmművészeti Egyetem" simán lehetnének az Eduline leggyakrabban használt címkéi 2020-ban, ugyanis május óta legalább három-négy naponta írtunk az egyetem körül zajló történésekről. December utolsó napjaihoz közeledve most összegyűjtöttük a tüntetők leglátványosabb megmozdulásait, az ügy fordulópontjait, valamint azt is, mi várható a Színművészetin jövőre.
Miből él egy magyar egyetemista 2021-ben?
Lakhatás, étkezés, közlekedés, tankönyvek – több tízezer forintos kiadásokkal kell számolniuk az egyetemistáknak, akik azonban többféle ösztöndíjra, támogatásokra is pályázhatnak.
Az Egyesült Királyság az Erasmusból is kilép
A tervek szerint az Egyesült Királyság az Unió elhagyása után kilép a programból is és sajátot indít.
Friss felsőoktatási rangsor: ezek a legjobb természettudományi képzések
Az ELTE Természettudományi Kara vezeti a természettudományi képzéseket nyújtó intézmények oktatói kiválóság alapján összeállított rangsorát, illetve hallgatói kiválóság terén is az ELTE Természettudományi Kara lett a legjobb. Itt a HVG felsőoktatási rangsorának legújabb része.