Első tanítási nap, vizsgaidőszak és szünetek - így fog kinézni a következő tanév a nagyobb egyetemeken
A héten megjelent a közoktatási intézmények 2021/2022-es tanévének a rendje, a felsőoktatási intézményekre azonban más szabályok vonatkoznak. Ezért most utánajártunk, hogy a nagyobb fővárosi és vidéki egyetemeken mettől meddig tart majd a szorgalmi időszak, mikor lesznek a számonkérések, illetve az őszi, téli és tavaszi szünetek - már ahol vannak ilyenek.
Újabb hét döntés nélkül: több tízezren várják a választ, lesz-e nyelvvizsga-amnesztia
Bár a mai kormányinfón ott volt Orbán Viktor Magyarország miniszterelnöke is, a nyelvvizsgakérdés továbbra is megválaszolatlan.
Az SZFE-n is ellenőrzik az oktatók nyelvvizsgáját? Egészen furcsa választ adott az Oktatási Hivatal
Vajon az átszabott Színház- és Filmművészeti Egyetemre újonnan felvett oktatóinál is ellenőrzi az Oktatási Hivatal, hogy mindenkinek megvan-e a két nyelvvizsgája? Erre a kérdésre szeretett volna választ kapni Csáki Judit színházkritikus. Elképesztő választ kapott.
155 milliárd forintot vettek ki a felsőoktatás mögül
Mindez "visszarendezés" címszó alatt történt.
Kilenc magyar egyetem került fel a legfrissebb világrangsorra, de a javításhoz ennél jóval több kell
Idén is Szegedi Tudományegyetem, a Debreceni Egyetem, az Eötvös Loránd Tudományegyetem és a Pécsi Tudományegyetem vezeti a magyar intézmények listáját a Quacquarelli Symonds (QS) 2022-es felsőoktatási világrangsorában. Egy újonc is van a listán.
Kiiratkozás és szakváltás? Szabályok, amiket ismerni kell, mielőtt döntenétek
Az sokszor csak a gyakorlatban derül ki, hogy egy előre eltervezett egyetemi szak mennyire passzol hozzátok. Ha meggondoltátok magatokat egy, két esetleg több félév után, és úgy döntöttetek, hogy nem fejezitek be az elkezdett képzést, akkor még válthattok. Mutatjuk, milyen szabályok vonatkoznak rátok.
Otthagynátok az egyetemet? Mutatjuk, kell-e fizetnetek
Újabb vizsgaidőszak végéhez közeledünk, sokakban felmerülhet a kérdés: hogyan iratkozhattok ki az egyetemről? Kell-e fizetnetek, ha állami ösztöndíjasként tanultatok? Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat arról, mi történik akkor, ha nem szereztek diplomát, vagy nem teljesítitek a hallgatói szerződésetekben vállaltakat.
Matek a félévekkel: mi számít, és mi nem számít bele az állami ösztöndíjas félévekbe?
Véget ért egy újabb félév, itt az ideje számolgatni. Ha államilag támogatott képzésen tanultok, vagy szeptemberben a cél az ingyenes egyetem, nagyon fontos, hogy képben legyetek azzal, összesen hány félévet tanulhattok ingyen.
A kormány szerint nincs miről dönteni, 2023-ig húzódhat a Fudan Egyetem ügye
Bár a Fudan Hungary Egyetemért Alapítványról hamarosan szavaz az Országgyűlés, a kormány az utóbbi napokban azt kommunikálja, nincs miről vitatkozni.
Újra lehetnek diplomaosztók, viszont középiskolai gólyatáborok augusztus végén már nem - a hét hírei
Még mindig nem döntött a kormány a nyelvvizsga-amnesztiával kapcsolatban, megvan, kiket jelölnek az SZFE szenátusába, idén nem marad el a "kalapfeldobás", augusztus végén már nem lehetnek középiskolai gólyatáborok, újabb sikereket értek el a magyar diákok, és tovább folytatódott a Fudan Egyetem ügye. Összeszedtük a hét legfontosabb híreit.
Több ezren tüntettek szombaton a Fudan Egyetem ellen és a Diákváros mellett
Szombat délutánra hirdetett tüntetést a Hősök terére Jámbor András, a Mérce volt főszerkesztője, országgyűlési képviselőjelölt. A demonstrációval a Fudan Egyetem budapesti campusának megépítése ellen tiltakoztak. Az esemény Facebook-oldalán közel 25 ezren jeleztek vissza, a szervezők legalább 10 ezer résztvevővel számoltak.
Létrehozták a Makovecz Campust, Gulyás Gergelyé az alapítójog
Újabb "közfeladatot ellátó közérdekű vagyonkezelő alapítványt" hozott létre a kormány.
Jó hír a végzős egyetemistáknak: idén megint lehetnek diplomaosztók
Idén nem marad el a hivatalos diplomaosztó, viszont a rendezvényeken természetesen be kell tartani az aktuális járványügyi szabályokat.
Külföldön tanulnátok tovább? Erre az ösztöndíjra még pályázhattok
A Stipendium Peregrinum ösztöndíjprogramra olyanok jelentkezhetnek, akik külföldi egyetemen szeretnének továbbtanulni. A támogatás a felvételi vizsgát és a kiutazás költségeit fedezi.
Segítség a vizsgaidőszakra: öt ingyenes adatbázis a felkészüléshez
A legtöbb egyetemen javában zajlanak a vizsgák, sőt a szerencsésebbek már túl is vannak a számonkéréseken, és őszig elfelejthetik a tanulást. Most viszont azoknak szeretnénk segíteni, akiknek még hátravan egy-két (vagy több) vizsgájuk, amihez szükségük lenne szakirodalomra.
Hétvégi diákrablás: a nigériai hatóságok szerint 136 tanulót hurcolhattak el a fegyveres támadók
Az utóbbi hónapokban nem ez az első eset, hogy diákokat ejtettek foglyul az országban. Valószínűleg most is váltságdíj reményében történt a támadás.
Még mindig nem döntött az idei nyelvvizsga-amnesztiáról a kormány
Közeledik a záróvizsga-időszak, a végzős egyetemisták és főiskolások azonban még mindig nem tudják, nyelvvizsga nélkül is megkaphatják-e majd a diplomájukat. A kormány még nem döntött, pedig több mint 25 ezer hallgató sorsa függ ettől.
Nagy a harc a kollégiumi helyekért, egyetemisták ezreinek jelentene mentőövet a Diákváros
Az albérletárak magasak, kollégiumi helyet pedig nehéz szerezni – évek óta küzdenek ezzel a problémával a budapesti egyetemek hallgatói. Az eredetileg tervezettnél jóval kisebb területen indulhat el 2024-ben a Diákváros építése, ahol 8500 egyetemista kaphat majd kollégiumi szobát, ez azonban önmagában még nem oldja meg a fővárosban tanulók lakhatási problémáit. A HÖOK szerint körülbelül 10 ezer új férőhelyre lenne szükség.
Úgy tűnik, 2024-ig nem indul el a Fudan Egyetem és a Diákváros építése
Fürjes Balázs államtitkár úgy véli, a szükséges egyeztetésekhez még időre van szükség.
Összeállt a lista: megvan, kiket jelölnek az SZFE szenátusába
Többek között Kiss-B. Attila, az Operettszínház főigazgatója is helyet kaphat a testületben.