Bukhatjátok-e a felvételit, ha rossz sorrendbe rendeztétek a szakokat?
Milyen szerepet játszik a 2020-as felvételi ponthatárainak meghúzásakor az a szaksorrend, amit meghatároztatok a jelentkezéskor? Bukhatjátok-e a második helyes jelentkezéseteket, ha az első helyre biztosan nem vesznek fel titeket, de nem soroltátok hátrébb a sorrendmódosítási időszakban? Fontos kérdésre válaszolunk.
Mikor érkezik meg az sms arról, hogy bekerültetek-e az egyetemre vagy főiskolára?
Hamarosan kiderülnek a ponthatárok és véget ér a 2020-as felvételi időszak első része. De mikor is érkezik az sms arról, bekerültetek-e az egyetemre? Kell-e aggódni, ha nem kapjátok meg pontosan nyolckor az üzenetet? Fontos kérdésekre válaszolunk.
Hogyan érinti majd a frissen felvételizett hallgatókat, ha szeptembertől is marad a távoktatás az egyetemeken?
Bár a felősoktatási intézmények is szeretnék, ha szeptembertől személyesen folytatódhatna az oktatás, lehet, hogy erre a koronavírus miatt nem lesz lehetőség. Éppen ezért a kormány igyekszik felkészülni arra, ha szeptembertől távoktatással indulna a tanév. De hogyan érintheti majd ez a frissen felvételizett hallgatókat? A legújabb rendeletből kiderül.
Akár 390 ezer forintba is kerülhet egy-egy félév a legnépszerűbb szakokon
Valószínűleg nem fogtok bekerülni állami ösztöndíjas helyre? De mégis mennyit kell félretennetek félévenként, ha önköltséges formában tanultok tovább a legnépszerűbb szakokon? Mutatjuk.
Ezekre a szakokra volt a legnehezebb bekerülni tavaly
Melyik egyetem melyik szakán húzták a legmagasabb ponthatárokat tavaly? Itt vannak a rekordmagas alapképzések ponthatárai.
Elindult a visszaszámlálás! Már csak egy hét van hátra a ponthatárhúzásig
Egyre közeledik a 2020-as felvételi ponthatárhúzásának napja és hamarosan kiderülnek a felvételi eredményei. De mennyi idő van még addig? Ezen a visszaszámlálón másodpercre pontosan megnézhetitek.
Ha több egyetemen is eléritek a ponthatárt, akkor mindenhonnan kaptok sms-t?
Ismét egy olvasói levélre válaszoltunk a ponthatárok kihirdetése utáni sms-sel kapcsolatban.
Milyen esetben kérhettek jogorvoslatot a felvételi során?
Ha nem értetek egyet a besorolási döntéssel, jogszabálysértésre hivatkozva közigazgatási pert indíthattok. De hogy működik ez a folyamat? Mutatjuk a részleteket.
Mikor lesz sikeres a felvételitek? Íme a feltételek, amelyeknek meg kell felelnetek
Várhatóan július 23-án derül ki, milyen ponthatárokat húztak az egyetemek egyes szakjai ebben az évben, és ezáltal az is, hogy ki hol tanul tovább szeptembertől. De pontosan milyen feltételeknek kell megfelelnetek, ha meg szeretnétek kapni a „felvételt nyert” üzenetet? Most összeszedtünk minden kitételt, aminek teljesülnie kell a sikeres felvételihez.
Ekkora különbségek is lehetnek az államilag támogatott és önköltséges képzések ponthatárai között
Úgy kalkuláltatok, hogy nem lesz elég pontotok az álom szakotok állami ösztöndíjas képzésére? De megjelöltétek a felvételi listátokban az önköltséges finanszírozási formát is? Jó hírünk van, ugyanis egyes képzéseken akár több száz pont különbség is lehet a két ponthatár között. Mutatjuk a tíz legnépszerűbb szak tavalyi számait.
Hamarosan kiderülnek a végleges ponthatárok: számoljátok ki, hány pontotok lesz
Már csak bő egy hetet kell várnotok, hogy kiderüljenek a 2020-as felvételi végleges ponthatárai. Múlt héten a dokumentumpótlási időszak is lezárult, ezért már azt is látjátok, hány pluszponttal számolhattok. Ha szívesen kalkulálnátok a pontjaitokkal, próbáljátok ki az Eduline pontszámító kalkulátorát.
Hat dolog, ami minden felvételiző fején átfutott már
Közeledik a felvételi ponthatárhúzás, egyre nagyobbak az izgalmak. Itt van néhány mém, ami sokatok érzéseit összefoglalja.
Mit tehettek, ha nem, vagy csak jóval később érkezik az SMS a ponthatárhúzáskor?
Jövő héten valószínűleg közületek sokan tűkön ülve fogjátok várni az SMS-t a felvételi döntésről, ám sajnos nem mindenki kapja meg időben, vagy bár ritkán, de az is előfordulhat, hogy egyáltalán nem.
"Ha a kihirdetett ponthatár felett van a pontom, már biztos, hogy felvettek az egyetemre?"
Gyakran felmerül a kérdés, hogyha a július 23-án kihirdetett ponthatár felett van a pontszámotok, akkor az azt jelenti-e, hogy már biztosan felvettek benneteket a megálmodott szakra? Íme a válasz.
Milyen szempontok alapján rangsorolják a mesterképzésre felvételizőket?
Összeszedtük, milyen pontszámítási és rangsorolási szabályokra számíthattok, ha mesterképzésre jelentkeztetek.
Ilyen volt a tavalyi pótfelvételi
Minden évben van pótfelvételi, amit a ponthatárok kihirdetése után szoktak meghirdetni. Megnéztük, hogy milyen volt a tavalyi pótfelvételi.
Cél a felvételin olyan szakra bekerülni, amivel később aztán jól is lehet keresni?
Számít-e egy képzési területnél a felvételizőknek, hogy később aztán mennyit lehet vele keresni diplomásként? Mennyire nehéz bekerülni a legnépszerűbbekre? Itt vannak a pontos adatok.
Kevesebb felvételiző, érettségi statisztikák, iskolaőrök fizetése, vita a csúsztatott iskolakezdésről – ezek voltak a hét hírei
Sokkal kevesebb idén a felvételiző, 2001 óta nem voltak ilyen kevesen. A héten kiderült, hogyan sikerültek a 2020-as, rendhagyó érettségik, a felvételizőknek pedig csütörtökig volt idejük a módosításra. Több hír is megjelent az iskolaőrséggel kapcsolatban és kreditrekordokat is gyűjtöttünk. Mutatjuk a hét híreit röviden.
Kollégiumba jelentkeznétek? Mutatjuk, milyen papírokra lesz szükségetek
Az ügyintézési időszak tegnap véget ért, már csak a ponthatárok vannak hátra. Hamarosan minden egyetemen meghirdetik az aktuális kollégiumi férőhelyeket, ti pedig hozzáláthattok a szükséges adatok és iratok beszerzéséhez.
Lesznek-e idén ponthatárváró bulik?
A napokban többen érdeklődtetek afelől, hogy vajon lesznek-e idén Pont Ott Partik. Utánajártunk, hogy döntöttek-e már az ügyben. Nem mindenhol született ugyanaz a megoldás.