Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Az állami ösztöndíjas formában tanulóknak is oda kell figyelniük, ugyanis, ha nem felelnek meg az egyetem által megszabott feltételeknek, akkor könnyen átkerülhetnek önköltséges képzési formába.
Ha állami ösztöndíjas formában tanultok, tudjátok, hogy nemcsak bekerülni nehéz, az ingyenes helyeket meg is kell tartani. Mutatjuk, mire figyeljetek a szorgalmi időszakban, hogy ne kerüljetek át önköltséges formára.
Könnyebb lesz megtartani az állami ösztöndíjas helyet ettől a tanévtől – írtuk meg csütörtök reggel, miután átnéztük az egyetemek új átsorolási szabályairól szóló tájékoztatókat. Most összegyűjtöttük az összes ilyen dokumentumot, hogy meg tudjátok nézni, milyen minimumátlagot és kreditszámot kell elérnetek, ha nem szeretnétek, hogy júniusban önköltséges formára soroljanak át.
A napokban döntenek az alapítványi fenntartású egyetemeken az új átsorolási szabályokról. A Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK) arra számít, hogy a legtöbb szakon puhítanak az előírásokon.
Nem lesz több központi átlagokhoz igazított átsorolás a tavaszi félév végén. A felvételi pluszpontok és a nyelvvizsgamentes diplomakiadás mellett, újabb területen kapnak nagyobb döntési szabadságot az egyetemek.
Lassan a végéhez közeledik az egyetemi vizsgaidőszak a legtöbb hallgatónak, azonban itt nem ér véget teljesen az egyetemi félév, egy nagyon fontos időszak ugyanis csak most kezdődik. Mi az az átsorolás és mit kell tenni érte, vagy ellene?
Az, hogy állami ösztöndíjas képzésre kerültetek be, nem jelenti azt, hogy az összes szemesztert ingyenesen végezhettek el. Az ösztöndíjas helyeteket meg is kell tartani, mutatjuk, mi mindent kell teljesítenetek érte.
Akár idén kezdtétek, akár már egy ideje ismeritek az egyetemet, mutatjuk miért fontos a jó tanulmányi átlag. Két olyan egyetemi helyzetről írunk, ahol döntő szerepe lehet a tanulmányi átlagotoknak.
Több mint ötezer alulteljesítő egyetemista tarthatja meg állami ösztöndíjas helyét egy múlt heti kormánydöntés alapján, amely bőven ad feladatot az egyetemek, főiskolák tanulmányi osztályainak. Mivel a kormány az őszi szemeszter kezdete után két héttel bólintott rá az idei "átsorolás" törlésére, a hallgatók egy része már befizette a tandíjat, mások pedig - nem vállalva a fizetős képzéssel járó terheket - be sem iratkoztak erre a félévre. Ők utólag vehetik fel a tantárgyakat, és a tandíjat is mindenkinek visszautalják.
Idén nem maradtak el az átsorolások a félév végén, de azok, akik átkerültek államiról önköltséges képzésre, most mégis támogatott formában folytathatják tanulmányaikat.
Idén nem maradtak el az átsorolások a félév végén, sokan át is kerültek államiról önköltséges képzésre - ha a kormány elfogadja az operatív törzs javaslatát, mégsem kell fizetniük.
Az, hogy állami ösztöndíjas képzésben kezditek meg a tanulmányaitokat, nem jelenti azt, hogy ez képzésetek befejezéséig így marad. Mutatjuk, mit kell teljesítenetek, hogy ne soroljanak át titeket önköltséges formába!
Hamarosan kezdődik az átsorolási időszak, amikor eldől, kik tarthatják meg államilag támogatott egyetemi helyüket. Múlt héten a kormány úgy döntött, hogy a diplomához idén sem kell nyelvvizsga - vajon azok is kapnak "felmentést", akik a rossz jegyek/leadott tárgyak miatt búcsút inthetnének az ingyenes tanulásnak?
Az, hogy bekerültetek az egyetemre és ingyenes tanulhattok még csak egy lépés. Ezt a helyet meg is kell tartani. Mutatjuk, hány kreditet kell elvégeznetek szemeszterenként, hogy ne soroljanak át önköltséges képzésre.
Jövő héten elkezdődik az őszi félév az egyetemeken, de már most fontos, hogy tudjátok, milyen feltételeket kell teljesítenetek, hogy ne soroljanak át állami ösztöndíjas képzésről önköltséges formára. Ezekre már most érdemes figyelni.
Az, hogy bekerültetek az egyetemre és ingyenes tanulhattok ősztől még csak egy lépés. Ezt a helyet meg is kell tartani. Mutatjuk, hány kreditet kell elvégeznetek szemeszterenként, hogy ne soroljanak át önköltséges képzésre.
A legtöbb egyetemen közeledik, vagy már el is érkezett a tavaszi félév vége. Az elmúlt két félév alapján pedig minden évben át- és visszasorolnak hallgatókat másik finanszírozási formára. De miben változtatott a koronavírus miatt felállított vészhelyzet ezeken?
Hamarosan véget ér a 2020-as tavaszi félév az egyetemeken, elkezdődnek a vizsgák és mindenki megtudja, milyen eredménnyel zárja majd a távoktatást. De mi lesz az idei átsorolásokkal, erre is hatással van a vírushelyzet? Összeszedtünk mindet, amit a félév végén tudnotok kell.
Ha a tanulmányi finanszírozási formákról van szó, semmi sincs kőbe vésve. Mit jelent az átsorolás? Hogy működik pontosan? Most mindent összeszedtünk nektek, amit erről a folyamatról tudnotok kell.