Egy nap és kezdődik a HVG Állásbörze
Pályakezdőknek, munkakeresőknek, de egyetemistáknak is egy hasznos program lehet a következő napokban.
Pályakezdőknek, munkakeresőknek, de egyetemistáknak is egy hasznos program lehet a következő napokban.
Inspiráló előadásokon, interjú-szimulációkon és szakmai tanácsadások is részt vehettek a börzén.
Április 17-én több mint 100 munkaadóval és még több állásajánlattal indul a HVG Állásbörze, ahol hasznos tippeket kaphattok arról, hogyan legyetek sikeresek a munkavállalásban.
A fiatal pályakezdők átlagos bérigénye nettó 308 ezer forint, de van olyan egyetem, ahol a végzett hallgatók ennél majdnem 100 ezerrel többet is elkérnek.
Az EU-s szigorítással elvileg az indokolatlan férfi-női bérkülönbségek is szankcionálhatók lesznek.
Miközben már legalább kétezer pedagógus mondott fel az elmúlt hetekben, a iskolák pedig egyszerre nyolc-tíz főt is keresnek a szeptemberben induló tanévre, a pedagógiai állásokat is meghirdető Közszolgállás Portál már napok óta elérhetetlen.
Virginia előtt öt másik állam is hasonlóan döntött, miközben az infláció miatt a tengerentúli tandíjak érezhetően megdrágultak.
Jelenleg is több ezer pedagógust keresnek az iskolák és az óvodák, a betöltetlen állások száma a tanév vége óta csak emelkedett. Sok iskola már nem csak a közszféra állásportálján próbálja megtalálni a leendő tanárokat a tanévkezdésig: felpörögtek a Facebook-posztok, állásportálok és az alternatív megoldások.
Pályakezdőként nagyon sokan felteszik ezt a kérdést maguknak. De vajon tényleg olyan nehéz feltölteni "tartalommal" egy CV-t?
Bár elsőre közhelynek tűnik, de az első benyomás tényleg nagyon fontos, és nincs ez másként álláskeresésnél sem. Ilyenkor tulajdonképpen az önéletrajz az, ami kialakít egyfajta elsődleges képet a HR-esekben a munkavállalókról. Éppen ezért nem mindegy, hogy milyen CV-t adtok ki a kezeitek közül. Most összegyűjtöttünk néhány hibát, amelyekbe könnyű belefutni.
Az álláskeresés folyamata soha nem egyszerű folyamat, főleg ha pályakezdőként vágtok bele. Összeszedtünk néhány fontos információt és tanácsot, ami hasznotokra válhat a keresési folyamatban.
A világjárvány sokféle módon befolyásolta a munkaerőpiacot, vannak akik elveszítették a munkájukat és új lehetőségeket kell keresniük és vannak olyanok is, akik most nyelvvizsga nélkül hozzájutnak a bent ragadt diplomájukhoz. Megnéztük hogyan érdemes pénzről tárgyalni egy állásinterjún.
Dél-Koreában megoldották a vizsgakérdést: stadionban rendezték be a helyszínt.
A motivációs levél műfajával legtöbben az első munkátok megpályázásakor találkoztok majd először, de néhányan már az egyetemi felvételinél sem tudják elkerülni, hogy kísérőlevelet írjatok, ugyanis egyes felsőoktatási intézmények kérhetik, hogy csatoljatok ilyen dokumentumot a jelentkezésetekhez. Éppen ezért, most összegyűjtöttünk néhány gyakori hibát, ami legtöbbször buktató lehet egy motivációs levélben.
A magyar álláskeresők az irodai munkák helyett inkább az utazási lehetőségeket kínáló állások iránt érdeklődnek - derül ki a Világgazdaság hétfői számából.
Az álláskeresők száma 2019. decemberében 2,9 százalékkal mérséklődött az előző év azonos időszakához képest; a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat (NFSZ) nyilvántartásában a decemberi zárónapon 234 900 álláskereső szerepelt.
Egy állásinterjún a legkülönfélébb tényezők befolyásolhatják, hogy elnyeritek-e a HR-es tetszését és ezzel együtt az áhított munkát, vagy sem. Pályakezdőként még nagyobb a nyomás és hatalmas izgalom az első ilyen szituáció, ezért most összegyűjtöttünk nektek néhány dolgot, amire érdemes figyelnetek már az interjú előtt,
Állásra vagy gyakornoki pozícióra jelentkeztek, és önéletrajzot kell írnotok? Most összegyűjtöttünk nektek néhány agyonhasznált kifejezést, amit érdemes kerülnötök, ha nem szeretnétek, hogy a kukában végezze a CV-tek.
A munkáltatók sokszor kísérőlevelet vagy más néven motivációs levelet is kérnek az önéletrajz mellé, így pályakezdőként biztos, hogy fogtok találkozni ezzel a műfajjal. De milyen szabályokra kell odafigyelnetek? Mitől lesz jó egy motivációs levél, és hogyan tűnhettek ki a tömegből? Most összegyűjtöttünk néhány hasznos tanácsot.
11,8 százalékra nőtt a 15-24 évesek munkanélküliségi rátája – jelentette csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).