Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Az egyetemisták nyakán a vizsgaidőszak, ezen a héten sokan vizsgáznak, míg másoknak a legtöbb időpontját januárra tették. Hasznos tanácsokat adunk a felkészüléshez az ünnepek kapcsán is.
Mikor tartják a vizsgákat az egyes egyetemeken, főiskolákon, és mit kell tudni a szabályokról? Honnan szerezhetitek be a szakirodalmat és hogyan dolgozzátok fel? Milyen tanácsokat érdemes megfogadnotok és milyen appokat használhattok a hatékony tanuláshoz? Tippek és tudnivalók a következő hetekre.
"Önként vállalt túlmunkában" tartanák a betöltetlen munkakörhöz tartozó órákat a szakoktatók, a szakképzési törvény végrehajtási rendeletében pedig nincs szó a megígért béremelésről. Bemutattuk a Pedagógusok Szakszervezete felmérésének eredményeit a tanárok terheltségéről, és beszámoltunk az iskolaérettségi vizsgálatok legújabb változásáról. Kiderült, miből kell emelt szinten érettségizni jövőre, és megnéztük, mikor tartanak nyitva a könyvtárak az ünnepi időszakban. A hét hírei röviden.
Még most érdemes kivenni a beadandókhoz, vizsgákhoz szükséges könyveket, az ünnepi időszakban ugyanis a fővárosi és egyetemi könyvtárak nem nyitnak ki vagy több napon zárva tartanak. Itt vannak a információk, hogy ne érjen kellemetlen meglepetés titeket.
Újra itt a téli vizsgaidőszak, újra jönnek a beadandók, határidők és vizsgajelentkezések. Most tíz olyan érzést szedtünk össze, amit minden egyetemista ismer ebben az időszakban - legyen akár végzős, akár gólya.
A diákok sokszor nehezen tudnak nekiülni tanulni, ha pedig egyszer már nekikezdtek, akkor is nehezen megy az odafigyelés. Minduntalan elkalandozik a figyelmük, valami érdekesre esik a pillantásuk, ami kizökkenti őket vagy, ami a leggyakrabban fordul elő, jön egy üzenet a telefonra, és máris oda a koncentrálás. Most pár appot ajánlunk, amivel könnyebb lesz a tanulás.
Úgy érzitek, hogy bármi elvonja a figyelmeteket és minden érdekesebb, mint a tanulás? Rendszeresen küszködtök azzal, hogy végre átvegyétek az adott anyagmennyiséget? Most összegyűjtöttünk néhány tippet, ami a témazárók, az érettségi, a zh-k és a vizsgák előtt állók számára is egyaránt hasznos lehet a hatékony tanulás érdekében.
Több kötelező könyvet is el kell olvasnotok a közelgő vizsgákhoz? Vagy éppen a szakdolgozat írásához van szükségetek szakirodalomra? Most összegyűjtöttünk néhány ingyenes oldalt és adatbázist, aminek a segítségével még a szobátokból sem kell kimozdulnotok ahhoz, hogy beszerezzétek a kötelezőket.
Sokan szorongva látnak hozzá egy-egy vizsga vagy beadandó előtt a szakirodalom olvasásához, annyira nagynak tűnik a feldolgozandó anyag. Egy olyan technikát mutatunk, amellyel hatékonyan rághatjátok át magatokat a kötelezőkön, könnyebben átláthatjátok az összefüggéseket és egyhamar nem is felejtitek el a tanultakat.
Sok a tanulnivalótok a ZH-k és a vizsgaidőszak miatt? Csak pár napotok van egy-egy beadandó megírására? Egy olyan népszerű technikát mutatunk, amivel rövidebb idő alatt több munkát végezhettek el, és közben sikerélményeket is szerezhettek.
Nyelvvizsgára, érettségire, ZH-ra vagy az első egyetemi vizsgára készültök? Akkor biztosan tudjátok, hogy egy jól felépített tanulási rendszeren sok múlhat. Most az előkészületekben segítünk egy picit, hogy ne legyen káosz a felkészülés.
Már csak pár hét és itt a Karácsony, majd a Szilveszter - december közepén viszont elkezdődik a vizsgaidőszak is. A helyzet minden egyetemistában vegyes érzéseket kelt - mutatjuk, milyeneket.
Ez az első évetek az egyetemen vagy főiskolán? Eddig csak hírből hallottátok, hogy milyen a vizsgaidőszak, de már most a hátatok közepére sem kívánjátok az egészet? Most összegyűjtöttünk néhány tippet, hogy egyszerűbb legyen a következő időszak.
Gondolattérképet, angol kifejezéssel mind mapeket hozhattok létre a Coggle nevű szoftverrel, a beadandók és vizsgák időszakában, de szakdolgozati kutatáshoz is nagyon hasznos.
Hamarosan itt a vizsgaidőszak, a legtöbb egyetemi könyvtár pedig alkalmazkodik a hallgatók igényeihez és meghosszabbítják a nyitvatartási idejüket. Ez jó hír azoknak, akik az utolsó pillanatig halogatják a felkészülést, illetve a zajos kollégiumban lakóknak is, akik csendes környezetben szeretnének felkészülni a vizsgákra.
Nehezen osztjátok be az időtöket, vagy csak a vizsgaidőszak közeledtével érzitek úgy, hogy szükségetek lenne egy kis segítségre? Ezzel a négy ingyenes alkalmazással könnyebben boldogulhattok.