Mikor kezdődik a 2025-ös tavaszi félév az egyetemeken?
A legtöbb helyen február 10-én kezdődik a következő szorgalmi időszak, de van, akik ennél egy héttel kevesebbet pihenhetnek.
A legtöbb helyen február 10-én kezdődik a következő szorgalmi időszak, de van, akik ennél egy héttel kevesebbet pihenhetnek.
Végzős hallgatóként akár 250 ezer forintot is nyerhettek a szakdolgozatotokkal, ha jelentkeztek a pályázatra.
Nemsokára kezdődik a tavaszi szünet, azonban az érettségiző diákoknak ez az időszak a felkészülésről fog szólni, ugyanis már csak kevesebb mint két hónap van hátra az érettségiig. Összegyűjtöttünk minden fontos dátumot, amit tavasszal érdemes észben tartani.
Van, ahol idén is februában tartják a tavaszi szünetet. Megnéztük, hogy a nagyobb egyetemeken milyen lesz a tavaszi félév; meddig tart a szorgalmi időszak, mikor kezdődnek a vizsgák, és lesznek-e szünetek.
Bár a legtöbb hallgatónak még majdnem egy egész hónapja van arra, hogy sikeresen teljesítse minden vizsgáját, van, ahol már csak egy hét van hátra a vizsgaidőszakból. Mutatjuk, hogy meddig vizsgázhattok még és mikor kezdődik a tavaszi félév.
Az országban az elsők között indít ChatGPT-kurzust a kecskeméti Neumann János Egyetem.
Ha egyetemisták vagytok, és hajlamosak a halogatásra, akkor most tényleg eljött az ideje annak, hogy diákigazolvány matricát frissítsetek.
Az általános és középiskolákban egységes, az egyetemeken viszont eltérő időpontokban tartják majd meg a szünetet.Összeszedtük a dátumokat.
Az egyetem szerint az energiatakarékossági intézkedések beváltak, így egy rendhagyó tavaszi szünet után jelenléti oktatással indul a tavaszi félév.
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) is bejelentette az elmúlt héten, milyen spórolási szabályokkal futnak neki a fűtési időszaknak. A változások, úgy tűnik, az egyetem tanév rendjét is érintik.
A legtöbb egyetemen február 7-e és 14-re között kezdődött el a második félév. A legtöbb intézményben vége az online oktatásnak, de van, ahol a hibrid formát választották.
Több egyetemen meghosszabbították a tavaszi tanévet, hogy a hallgatók be tudják pótolni a koronavírus-járvány és az online oktatás miatt elmaradt gyakorlati órákat, míg más felsőoktatási intézményekben azoknak lesz több idejük a vizsgákra, akik részt vettek a járványügyi védekezésben.
Természetesen a koronavírus járvány miatt, így viszont bepótolhatók az esetleg elmaradt gyakorlatok, laborok.
Eddig 33 esetben engedélyezték az egyetemeknek a személyes oktatást a következő félévre, persze csak ott, ahol ezt az intézmény vezetése kérte.
Egyes gyakorlati képzések továbbra is a hallgatók jelenlétével zajlanak majd, de alapvetően online oktatással kezdik meg az új félévet februárban a felsőoktatási intézmények. Az egyetemek folyamatosan figyelik az intézkedéseket és ezek függvényében alakítják az oktatást.
A kuratórium közleményében az is olvasható, hogy a tavaszi félévet - lehetőség szerint - úgy kell megszervezni, hogy annak folyamán a 2020/2021-es tanév őszi félévének tanulmányi követelményei is teljesíthetők legyenek.
Mikor lesz vége a vizsgaidőszaknak a legtöbb egyetemen, ezzel együtt mikor kezdődik a tavaszi félév? Itt van a legnépszerűbb egyetemek tanévrendje.
A tavaszi félév a legtöbb egyetemen már elkezdődött. Ez pedig azt is jelenti, hogy a szemeszter végére teljesítenie kell a hallgatóknak azokat a feltételeket, amelyekkel tovább maradhatnak állami ösztöndíjas képzésükön.
Már csak pár hét van hátra az első félévből, most még ki tudjátok javítani a jegyeiteket.
Már csak egy napjuk van igénylésre mindazon hallgatóknak, akik a tavaszi szemeszter első utalásakor szeretnének diákhitelt kapni. A felvehető hitelösszeg 200 ezer - költségtérítéses hallgatóknak 250 ezer - forint is lehet.