Jobb híján a takarítókat küldték be helyettesíteni egy vidéki iskolában
„Aki éppen ráér, az bemegy” - ez az új elv a tanárhiány miatt küszködő állami iskolákban.
„Aki éppen ráér, az bemegy” - ez az új elv a tanárhiány miatt küszködő állami iskolákban.
Romlott a magyar diákok teljesítménye a PISA-felmérésben. Bár a romláshoz nagy mértékben hozzájárult a koronavírus miatti online oktatás, a tanárhiány növekedése és a nem megfelelő képesítésű pedagógusok száma is aggodalomra ad okot.
Elsősorban a természettudomány és az idegennyelv tanárokat vezényelhetik át a szomszédos településekre helyettesíteni.
A pedagógusok 5 százaléka mondott fel 59 tankerületi iskoláiban. Ezzel párhuzamosan közel kétszerannyi tanár kezdte meg munkát, mint amennyien távoztak.
Egy a neve elhallgatását kérő iskolaigazgató szerint míg korábban nem kellett a létszám miatt aggódni, manapság már a nyári szünet tanárvadászattal telik.
A KSH legfrissebb adataiból kiderült, hogy a rendszerváltás óta egy-egy tanévet leszámítva, de folyamatosan csökken a pedagógusok száma.
A szülőknek magántanárokat kell keresniük, hogy behozzák a gyerekeik a lemaradást.
Tanárhiány problémák a távozások után, közzétették az egyetemei nyílt napok dátumait. Összeszedtük a hét legfontosabb történéseit.
Egy szigetszentmiklósi iskola azzal került a köztudatba, hogy az elektronikus napló meghamisításával leplezik az egyre súlyosbodó tanárhiányt az intézményben.
Nagyjából 1500 főre tehető a pedagógusként dolgozó egyetemisták száma a közoktatásban.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete több iskola pedagógusától is azt a visszajelzést kapta, hogy náluk sem a valóság kerül be az elektronikus naplóba.
A valós számok nem egyeznek a kormány által hivatalosan közölt adatokkal.
Vannak diákok, akiknek egy másik intézménybe kell átjárni a fakultációs órájukra.
A szakemberhiány és az iskolák állapota is nehezíti a sajátos nevelési igényű (SNI) gyerekek oktatását.
A pedagógushiány általánosan elismert társadalmi probléma, és gyakori az igazgatókkal szembeni bizonytalanság - többek között ez derül ki a Szülői Hang és a Pulzus Kutató együttműködésével készült reprezentatív közvélemény-kutatásból.
Korábban a Nobel-díjas fizikus is arról beszélt, hogy amennyiben nem oldódik meg a tanárok helyzete, úgy a jövőben nem lesznek Nobel-díjas kutatói Magyarországnak.
A szeptember 4. és 9. között végzett kutatás szerint már azt megelőzően is érzékelhető volt, hogy a hónap végéig több mint 1200 újabb pedagógus mondott volna fel a státusztörvény miatt.
Az alsóbb tagozatos középiskolások tanárai között Magyarországon a legalacsonyabb a legfiatalabbak aránya az Eurostat adatai alapján.
A fizikus korábban felhívta arra a figyelmet, hogy ha Magyarországon nincs, aki tanítsa a diákokat, akkor nem lesz több Nobel-díjasunk sem.
Bár a kormány állítása szerint nincs tanárhiány, van olyan iskola, ahol a biológiát is a rajztanár oktatja.