A Képzőművészeti Egyetem is szolidaritását fejezte ki
A Magyar Képzőművészeti Egyetem Hallgatói Önkormányzata piros-fehér szalagokkal vette körbe az egyetem bejáratát, hogy szolidaritásukat fejezzék ki az SZFE diákjaival és tanáraival.
A Magyar Képzőművészeti Egyetem Hallgatói Önkormányzata piros-fehér szalagokkal vette körbe az egyetem bejáratát, hogy szolidaritásukat fejezzék ki az SZFE diákjaival és tanáraival.
Többek között a címben leírt sor is elhangzik NoÁr új dalában, amit a Színház- és Filmművészeti Egyetem körüli történésekről írt.
A blokád a hétfő esti több száz fős tüntetés után alakult. Az egyik hallgató elmondta: a diákok döntik el, milyen vezetőket, oktatókat engednek be, és kiket tartanának távol az intézménytől.
Fehéroroszországban jelenleg hatalmas tüntetések zajlanak. A választási csalással vádolt elnök ellen több százezren vonultak utcára - az események kapcsán pedig előkerült egy 2012-es South Park epizód.
A megmozdulást az egészségügyi tanintézetek jelentkezési díjainak emelése ellen szervezték 2020. augusztus 7-én, Szöulban. A tiltakozók országos sztrájkra szólították fel a rezidenseket.
A tanárok, a diákok és a szülők azért tiltakoztak, mert úgy gondolják, hogy az iskolák nincsenek felkészülve a diákok fogadására a koronavírus-járvány idején.
Az ukrán nyelv védelmében és az orosz iskoláknak nyújtandó kedvezmény ellen tüntettek a kijevi parlament épülete előtt 2020. július 17-én. A tüntetők az orosz nyelvtől féltik az ukránt.
A Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) hallgatói önkormányzatának (HÖK) képviselői úgy érzik, hogy a múlt szerdai egyeztetésnek nem lett eredménye, ezért újabb megmozdulást szerveznek. Július 3-án, Első figyelmeztetés címmel fognak énekelve tüntetni a Kossuth Lajos téren.
Mutatjuk a ma délutáni Ne szavazd meg! - #freeSzFE megmozdulás képeit a Színház- és Filmművészeti Egyetemről. Több százan gyűltek össze az Urániánál, az eseményről a HVG tudósított.
A Színház- és Filmművészeti Egyetem levélben kéri Palkovics Lászlót, az Innovációs és Technológiai Minisztérium miniszerét, hogy egyeztessen az egyetemmel a modellváltás kapcsán.
A szervezők a központi március 15-ei ünnepség lefújása után döntöttek így.
Csak úgy sztrájkolhatnának a tanárok, ha a gyermekfelügyelet biztosítása mellett az első négy-öt órájukat meg is tartanák, vagyis csak délután tüntethetnének az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) szerint. A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) elutasította az "ajánlatot".
Továbbra is folyamatos az új Nemzeti alaptanterv (NAT) bevezetése elleni tiltakozás, a kialakult helyzetről még a BBC is beszámolt. De a magyarországi tanárok helyzete sem csak itthon ismert: az Európai Bizottság is vázolta a tanárhiányt és a bérezés körüli problémákat. A kéthetes külföldi nyelvtanfolyamokról is derültek újabb infók, ezzel együtt újabb kérdések is, valamint a koronavírus hazai, iskolai hatásáról is beszámoltunk: heti hírösszefoglalónkat olvashatjátok.
Tüntetést szerveznek az új NAT (Nemzeti alaptanterv) bevezetése ellen. Újabb iskola diákjai rakták ki a NO NAT feliratot, közben a tüntetés eseményéhez is már több ezren csatlakoztak.
Ma délután 16:00-tól lesz a Független Diákparlament által szervezett tiltakozás a Hősök terén..
"Ne hagyd ki a szakmát a NAT-ból!" - verseket szavaltak és transzparensekkel üzentek az új Nemzeti alaptanterv ellen tiltakozók.
A pedagógusok útban az Emmi felé elmondták véleményüket az új NAT-ról.
Az új Nemzeti alaptanterv (NAT) és a szakképzés átalakítása ellen tüntetett a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) a fővárosban pénteken.
Hétfő óta sálban és kabátban ültek a diákok az Eötvös József Gimnázium termeiben, miután nem volt rendes fűtés az intézményben – tudta meg a 24.hu.
Nem csak aktív résztvevői, sok esetben fő szervezői is voltak középiskolások, egyetemisták a 2019-es évben tartott klímasztrájkoknak. Mutatjuk, hogyan tüntettek a diákok és hogy hogyan történt ez az egész megmozdulás, eseménysorozat a világban.