Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Miért kellene egy szombati napon "ledolgozni" az iskolákban egy olyan pihenőnapot, amely egyébként is tanítási szünetre esik? Ezt a kérdést tette fel a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete.
Az ünnepnapok alapján már most lehet tudni, várhatóan hány szombati napon kell majd dolgozni. Mikor lesz egy nappal hosszabb a munkahét, és mikor kaptuk plusz egy pihenőnapot?
Miért éppen öt napot dolgozunk, és nem hatot vagy hetet? Ki találta ki, hogy negyvenórás legyen a munkahét? És milyen heti 72 órát dolgozni? Utánajártunk, mert #tudnicool.
A héten leginkább Palkovics László azon bejelentése tartotta lázban a hallgatókat, hogy több egyetemet és főiskolát is összevonnak, átcsoportosítanak. De elindult a pótfelvételi is, és az is kiderült, hányszor kell majd szombaton dolgoznunk.
Rossz hírünk van: hatnapos munkahét elé nézünk. A legjobban azok járnak, akik olyan iskolában tanulnak/dolgoznak, ahol tanítás nélküli munkanapot tartanak szombaton.