MBA friss rangsor: ezek a világ legjobb üzleti iskolái
Megjelent a Financial Times Master of Business Administration (MBA) új rangsora. Mutatjuk, hogy melyik a világ 10 legjobb üzleti iskolája.
Megjelent a Financial Times Master of Business Administration (MBA) új rangsora. Mutatjuk, hogy melyik a világ 10 legjobb üzleti iskolája.
Vidéki egyetemek vezetnek a HVG 2024-es oktatói kiválósági rangsorában. A legjobb középiskolák többsége budapesti. Összegyűjtöttük, hogy mire adnak pluszpontot a Pécsi Tudományegyetem felvételijén - ezek voltak a hét legfontosabb hírei.
Ahogy már több éve, úgy idén is a Pécsi Tudományegyetem (PTE) vezeti az UI Greenmetric hazai rangsorát, ami a világ „legzöldebb” felsőoktatási intézményeiről készít listát.
Alig egy nappal a brit Times Higher Education részrangsorainak megjelenése után megjelentek az Academic Ranking of World Universities (ARWU) 2023-as részrangsorai is. Mutatjuk a magyar helyezéseket.
A Times Higher Education tizenegy friss szakterületi részrangsorából kilencben szerepel az Eötvös Loránd Tudományegyetem, a jogi részrangsorban ráadásul egyedüli magyar intézményként van az élen.
Mint minden évben, a HVG idén is összeállította a felsőoktatási intézmények rangsorát, ami alapján láthatjuk, hogy néz ki az egyetemek sorrendje összetett képzés, hallgatói kiválóság és oktatói kiválóság szerint. Most a hallgatói kiválóság alapján összeállított listát mutatjuk meg nektek.
Se az első, se a második helyre nem került be az Eötvös Loránd Tudományegyetem a HVG Diploma oktatói kiválósági listáján, de a 2023-as lista ezen kívül is tartogat meglepetéseket. Mutatjuk, hogyan rangsorolta idén a HVG a felsőoktatási intézményeket azok oktatói szerint.
Bár a lista még tavaly novemberben jelent meg, a felsőoktatási felvételi miatt újra aktuális. Mutatjuk a rangsort.
Nemsokára kiderül, idén hány felvételizőnek sikerült bejutnia a kiszemelt képzésére. De amíg várjuk a ponthatárok kihirdetését, összegyűjtöttük nektek, hogy 2022-ben melyik szakokra vették fel a legtöbb jelentkezőt.
A napokban tette közzé a legfrissebb felsőoktatási rangsorát a Times Higher Education, ami egészen rendhagyó módon a kifejezetten a "fiatal", maximum 50 évvel ezelőtt alapított felsőoktatási intézményeket listázza.
Az alapképzésre jelentkezők száma idén nagyot nőtt, ugyanis elérte a 100 ezer főt, a tavalyi 74 ezerrel szemben. De a mesterképzések is népszerűbbek lettek, 3000-rel többen kívánják megszerezni a második diplomájukat 2022-höz képest.
Idén összesen 36313-an jelentkeztek gazdasági képzésekre. A listavezető idén is a Gazdálkodási és menedzsment alapszak, ami nem csak a saját területi ranglistáján, de az összes alapképzésben is ismét első.
Az alapján rangsorolják az egyetemeket, hogy mennyit tesznek a globális célok előmozdításáért, beleértve az éghajlatváltozás elleni fellépést, a szegénység elleni küzdelmet és a minőségi oktatást.
A budapesti intézmények mellett számos vidéki egyetem és a korábban magyar kötődésű külföldi egyetem, a CEU is helyet kapott a Quacquarelli Symonds tudományterületi listáján. Összegyűjtöttük a részletes eredményeket.
A Semmelweis Egyetem általános orvosi képzésére felvételizett tavaly a legtöbb elsőhelyes jelentkező.
A tavalyi 726. helyről a 662. helyre lépett elő a Szegedi Tudományegyetem a U.S News & World Report Education rangsorában.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem idén is felkerült a Times Higher Education több szakterületi rangsorára, a legjobb eredményt pszichológiai képzéseivel érte el.
A RUR World University Rankings az ELTE-t, a Semmelweis Egyetemet és több vidéki felsőoktatási intézményt is a legjobbak közé sorolt. A rangsorban a CEU is magyar színekben szerepel még, több kategóriában is lekörözve a hazai egyetemeket.
Szerdán hozták nyilvánosságra a brit Quacquarelli Symonds, vagyis a QS friss felsőoktatási rangsorait. A szakterületi listákon több magyar egyetem is szerepel, ám a legjobb eredményt a Zeneakadémia érte el, amelyet az előadóművészet területén a világ száz legjobb egyeteme közé soroltak. A Central European University (CEU) még ennél is jobb helyezést szerzett, politikatudományból például a 24. helyet szerezte meg – csak éppen a CEU neve mellett már nem Budapest, hanem Bécs szerepel.
Megjelent a Quacquarelli Symonds (QS) 2022-es rangsora, az ELTE-t több tudományterületen is kiemelkedő helyre sorolták.