A pécsi egyetem is kötelezővé tette a koronavírus elleni oltást
A Pécsi Tudományegyetem oktatóinak és dolgozóinak is kötelező az oltás, ha nemet mondanak a vakcinára, fizetés nélküli szabadságra küldik őket – közölte az egyetem az Eduline-nal.
A Pécsi Tudományegyetem oktatóinak és dolgozóinak is kötelező az oltás, ha nemet mondanak a vakcinára, fizetés nélküli szabadságra küldik őket – közölte az egyetem az Eduline-nal.
"Az összeesküvés-elméletek hívői közül egyre többen jelentkeznek COVID-központunkban, ahol alkalmuk van megtapasztalni mindazokat a kellemetlenségeket, melyek a kórral járnak" - írja a Pécsi Tudományegyetem rektora nyílt levelében.
Újabb videót tett közzé a maszkviselésről a Pécsi Tudományegyetem (PTE). Az intézményben hetek óta kötelező a maszk az előadásokon, a közösségi terekben pedig „ajánlott”.
Megkapta az Award for Excellence in Internationalisation díjat a Pécsi Tudományegyetem.
Majdnem 5500 felvételiző jutott be a Pécsi Tudományegyetem képzéseire, a legtöbben ápolás és betegellátás, jogász, orvosi és pszichológia szakra jelentkeztek.
Januárban szavaztak, áprilisban megjelent a modellváltók listája, az alapítványt mégis az utolsó pillanatban sikerült csak bejegyezni.
Hány pont kellett a bejutáshoz a legnépszerűbb egyetemek, legnépszerűbb szakjaira a 2020-as felvételin, és mennyien versenyeznek idén az ösztöndíjas helyekért? Cikksorozatunk ötödik részében a Pécsi Tudományegyetem (PTE) számainak jártunk utána.
Nyilvánosságra hozta 2021/2022-es listáját a Center for World University Rankings (CWUR) - nyolc magyar egyetem került a kétezer legjobb felsőoktatási intézmény közé
Nyilvánosságra hozta eddigi legnagyobb összesített rangsorát a Times Higher Education (THE), a University Impact listájában hat magyar egyetem is szerepel.
Hét magyar egyetem került be a most megjelent US News Best Global Universities 2021-es világrangsorába. A legjobb részeredményt a Semmelweis Egyetem érte el: 87. lett.
Oktatási hírekből a héten sem volt hiány: újabb három egyetem szavazta meg a modellváltást, meghosszabbították a járványügyi korlátozásokat, kiderültek a keresztféléves ponthatárok, megtartották a középiskolai felvételi első pótnapját, (végre) megjelent az érettségi jelentkezési lapja.
Szeged után Pécsen is szavazott az egyetem szenátusa az alapítványi átalakulásról.
Péterffy Attila szerint "ez egy felülről vezérelt, az egyetemi polgárok érdekeit, igényeit és véleményét figyelmen kívül hagyó átalakítás”.
A hvg.hu megszerezte a Pécsi Tudományegyetem elé kerülő előterjesztést, amit megszavaztat pénteken Miseta Attila rektor a Szenátussal.
A január 25-én tartott második összegyetemi egyeztetés résztvevői nem látnak esélyt arra, hogy a Pécsi Tudományegyetem autonómiája megmaradjon alapítványi keretek között.
Csütörtökön tárgyalta volna a Pécsi Tudományegyetem (PTE) Szenátusa az egyetemi modellváltás kérdését, azonban Miseta Attila rektor az ülés elején közölte, ezt leveszik a napirendről, mivel egészen más információkat kaptak Gulyás Gergelytől, mint Kásler Miklós tanácsadójától.
Felszólítja továbbá a szenátus tagjait, hogy "széleskörű felmérések hiányában" szavazzanak nemmel a modellváltásra.
Egy orvosegyetemi neuropszichológia írásbeli vizsgán már átmegy a PTE ÁOK és az IBM által közösen fejlesztett, mesterséges intelligencia által működtetett chatbot.
Bár korábban már körbekérdeztük az egyetemeket azzal kapcsolatban, hogy milyen formában tervezik indítani a tanévet, a napokban olvasható járványügyi statisztikákat figyelembe véve újra felmerült bennünk a kérdés: vajon mindenhol lesz személyes oktatás? Most ismét felkerestük a felsőoktatási intézményeket. Eddig a lentiekben olvasható válaszokat kaptuk, de amint újabb válasz érkezik, cikkünket frissítjük.
Persze a távolságtartásra is figyelni kell majd az egyetemen.