Megvan, mikor hozzák nyilvánosságra a 2014-es ponthatárokat
Mikor derül ki, melyik egyetemre vagy főiskolára kerültetek be? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Mikor derül ki, melyik egyetemre vagy főiskolára kerültetek be? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Frissítettük pontszámító kalkulátorunkat a 2014-es felvételi szabályai alapján - itt találjátok az útmutatót az eduline kalkulátorának használatához.
Elkészült az eduline 2014-es pontszámító kalkulátora: bár az érettségi még messze van, a korábban érettségizettek már...
Mit kell tenni, ha rossz pontszám szerepel az e-felvételin felületén? Újabb olvasói kérdésre válaszoltunk.
Elkezdődött a 2013-as jelentkezési időszak, úgyhogy mi is frissítettük pontszámító kalkulátorunkat, amellyel gyorsan...
Hány pluszpont jár a nyelvvizsgáért, az emelt szintű érettségiért és az OKJ-s végzettségért? Felveszik-e automatikusan egyetemre, főiskolára az OKTV-helyezetteket? Összegyűjtöttük a többletpontok számításának szabályait.
Már csak három hét van a ponthatárhúzásig: ha eddig még nem számoltátok ki, összesen hány pontot szereztetek az érettségin és a középiskolában, itt az alkalom. Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat.
Államilag finanszírozott jogász- és gazdasági képzésre szinte lehetetlen lesz bekerülni, de a legtöbb diákot vonzó fizetős szakokon is komoly verseny lesz. Milyenek voltak a 2011-es ponthatárok, és mire lehet számítani idén?
Idén is módosítottak az érettségi és a felvételi szabályain: többet ér az emelt szintű vizsga, de kevesebb tantárgy közül lehet választani. Íme, a legfontosabb változások.
Ahogy arról korábban beszámoltunk, idén is módosítottak a pontszámítás szabályain – az egyik legfontosabb változás...
Kétszáznegyven alatti pontszámmal egyetlen felvételiző sem kerülhet be az egyetemek, főiskolák alap-, osztatlan és...
Nemcsak az alap- és osztatlan képzésekre, hanem a mesterszakokra is február 15-ig lehet jelentkezni - a pontszámítás szabályai nem egyszerűek, ráadásul intézményenként eltérőek.
Háromféleképpen számolhatod ki összpontszámodat, ha felsőfokú szakképzésre jelentkezel: megkétszerezheted a...
A fővárosi és vidéki főiskolák, egyetemek legnépszerűbb alap- és mesterszakjaira idén is háromszázötven-négyszáz fölött pontszámmal lehetett bekerülni. Akinek nem sikerült összegyűjtenie annyi pontot, amennyi a kiválasztott képzésekhez elég lett volna, a pótfelvételin még újra próbálkozhat.
A Pécsi Tudományegyetem (PTE) szerint az intézmény az elmúlt öt év legjobb jelentkezési és felvételi eredményeit érte el az idén, és továbbra is az ország legnépszerűbb egyetemei között van.
Valószínűleg ez volt az utolsó békeév a felvételik szempontjából, ugyanis várhatóan jelentősen változik a felsőoktatás a jövőben - mondta a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) rektora sajtótájékoztatóján pénteken.
Valamivel nehezebb volt az idén bekerülni a felsőoktatási intézményekbe, mint tavaly: 2010-ben a bejutási arány 70 százalékos volt, ez most 69,4 százalékra csökkent. A felvételi adatok alapján számított top 20-ba - akárcsak tavaly - négy műszaki és öt gazdaságtudományi szak került.
A veszprémi székhelyű Pannon Egyetem költségtérítéses mérnök-informatikus szakán 478 pont az idén a felvételi ponthatár, s ezzel az országosan csúcstartó - mondta Friedler Ferenc, az egyetem rektora sajtótájékoztatón pénteken.
Több százan várták a 2011-es ponthatárokat a Millenárison csütörtök délután - a felvételizők többsége örömében sikítozni kezdett, amikor az első ponthatárok megjelentek a kivetítőn.
Nyilvánosságra hozták a 2011-es felsőoktatási felvételi ponthatárokat, este nyolckor 141 ezer jelentkező sorsa dőlt el. A legjobb tanulmányi és érettségi eredmény idén is a Budapesti Corvinus Egyetem nemzetközi gazdálkodás alapképzéséhez kellett, ahova 463 pont alatt senkit nem vettek fel.