Pótfelvételi 2024: a héten kiderülnek a ponthatárok
Már nem kell sokat várni, és kihirdetik a pótfelvételi ponthatárokat.
Már nem kell sokat várni, és kihirdetik a pótfelvételi ponthatárokat.
Júliusban minden budapesti kerületben emelkedtek az albérletárak, de a megyeszékhelyeken sem sokkal jobb a helyzet.
Korábban a kormány még azzal bizonygatta a magyar felsőoktatás versenyképességét, hogy a magasan meghúzott ponthatárok miatt csak a legjobbak jutnak be az egyetemekre.
Elkezdődött a pótfelvételi időszak, amely sokak számára remek lehetőség lehet, ha lecsúsztak az áhított egyetemről vagy szakról. Azt viszont érdemes figyelembe venni, hogy a legtöbb esetben ilyenkor már csak önköltséges formában lehet bejutni a legtöbb képzésre. Ez fokozottan igaz az idei év 3 legnépszerűbb szakjára, vagyis a gazdálkodási menedzsmentre, a pszichológiára és a jogászképzésre.
Ha nem kerültetek be egyetemre, akkor érdemes élnetek a lehetőséggel.
Mutatjuk, várhatóan mikor érkeznek a ponthatárok.
A felsőoktatási felvételin rendre előfordult az a furcsa helyzet, hogy az adott egyetemen a költségtérítéses képzésen magasabb ponthatárt húztak, mint az állami ösztöndíjason. Így volt ez idén például a mérnökinformatikus, gépészmérnök, vagy éppenséggel az általános orvosi szak esetében is.
Mutatjuk, hány pont kellett a gazdaságinformatikus, mérnökinformatikus és programtervező informatikus szakokhoz.
Július 24-én nyilvánosságra hozták az idei felvételi ponthatárait. Egyes tanári szakokon megdöbbentően magas ponthatárok születtek. Elmagyarázzuk, mi lehet az oka ennek.
A 2024-es felvételin is a legtöbben, 6801-en a gazdálkodási és menedzsment szakot jelölték meg első helyen. Mutatjuk, hogyan alakultak ezen a szakon a ponthatárok.
A besorolási döntést csak akkor adja ki az OH, ha kivizsgálták a jelzett problémákat.
Részletes adatokat közöltek a felvételi eljárásról.
Kommunikáció- és média, nemzetközi tanulmányok, szociálpedagógia. Mutatjuk, milyen pontok kellettek a legnépszerűbb bölcsészképzésekhez.
A zenésszel a budapesti ponthatárváró rendezvényen futottunk össze.
Az idei felvételin a pontok számításánál nagyobb szabadságot kaptak az egyetemek, de a rendszer maradt 500 pontos. Voltak is olyan diákok, akiknek sikerült elérniük a maximum ötszáz pontot.
Csecsemő- és kisgyermeknevelők, óvodapedagógusok, tanítók, tanárok, gyógypedagógusok. Idén 2500 olyan jelentkezőt vett fel az ELTE, akik remélhetőleg ezen szakok valamelyikén fognak diplomát szerezni a következő években.
Többnyire négyszáz alatti ponthatárokat húztak az Óbudai Egyetemen. Összegyűjtöttük a legnépszerűbb alapképzések ponthatárait.
Pszichológián 460, történelem szakon 248 pont is elég volt a sikeres felvételihez a 2024-es ponthatárhúzáson.
Rendszerhiba miatt törlődött bizonyítvány, fel nem dolgozott érettségi tanúsítvány, ukrajnai középiskolai eredmények – csak néhány példa, amivel azok a felvételizők szembesültek, akiknek a felvételin nem jól számolták a pontjait, és emiatt nem vették fel őket egyetemre. Mindannyian jelezték az Oktatási Hivatalnak is a problémát még július 24-e előtt, de érdemi segítséget nem kaptak.