Az iskolán kívül tiltakozva kezdenék az új tanévet a diákok
A februári Nem leszek suliban tiltakozás mintájára ismét távolmaradásukkal szeretnének tiltakozni a közoktatás állapota miatt a diákok.
A februári Nem leszek suliban tiltakozás mintájára ismét távolmaradásukkal szeretnének tiltakozni a közoktatás állapota miatt a diákok.
Több mint ezer komment alapján összesítés készült a február 29-i Nem leszek suliban program eredményéről.
Németh Szilárd, a Fidesz alelnöke a mai parlamenti ülésen beszélt a múlt hétfőn tartott szülő-diák sztrájkról.
Az LMP és a DK is állítja, több iskolában listázták a diákokat, akik hétfőn nem mentek iskolába. Az Eduline-hoz is hasonló panasszal fordult egy szülő, ám a Klik kérdésünkre tagadta, hogy ők kérték az összeírást.
A Klik állítja, nem kérte az iskolákat arra, hogy küldjék el a hiányzók névsorát.
Egy szülő szerint egy XIII. kerületi általános iskolában elég komolyan vették a tegnapi hiányzást.
Országszerte rengetegen vehettek részt a tanár-diák sztrájkban, bár pontos számot annak ellenére sem kaptunk eddig, hogy a Klik állítólag sok helyen bekérte a naplók adatait. Egy térképes összesítés még készül.
Hamarosan számszerűsíthető lesz a mai szülő-diák tiltakozásban résztvevők létszáma. Egy térképen meg lehet majd nézni azt is, hol hiányoztak a legtöbben.
Nem csak a kanapén netezésről szólt a mai nap azoknak, akik tiltakozásképp nem mentek be ma a suliba.
Elértük Puskás Krisztinát, a Nem leszek suliban egyik szervezőjét. Szerinte legalább 50 ezren hiányoznak ma az iskolákból.
Már a második órának is vége, egyre több poszt kerül fel a Facebookra arról, mi a helyzet az iskolákban a szülők és a diákok tiltakozása alatt.
Egy iskola várja azokat a diákokat, akik holnap tiltakoznak, és ezért nem mennek suliba.
Egyre biztosabbnak tűnik, hogy jelentős számú diák fog hiányozni az iskolákból országszerte.
"Vajon azt szeretnék-e, hogy a lányuk vagy fiuk majdan magyar kultúránk értékeit becsülni tudó ifjakká váljanak, amiért meg kell dolgozniuk, avagy csekély műveltségű, befolyásolható emberekké?" - teszi fel a kérdést Hoffmann.
Szórólapokkal népszerűsítik a hétfői sztrájkot egy budapesti iskolában.
Egy gyermeket sem érhet hátrányos megkülönböztetés az iskolákban - jelentette ki az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) köznevelésért felelős helyettes államtitkára az M1 péntek reggeli műsorában.
A PDSZ szerint nem kötelezhetők arra diákok, hogy máskor pótolják a kiesett napot.
Aáry-Tamás Lajos, az oktatási jogok biztos arra kérte a szülőket, tanárokat és diákokat, hogy senki jogát ne sértsék meg csak azért február 29-én, mert másképp gondolkodik a kormány oktatáspolitikájáról.
Az Eduline megkérdezte a diákokat, mennek-e iskolába hétfőn.