Így érdemes az utolsó napokban gyakorolnotok az érettségire
Az utolsó hajtásban gyakorolnátok még egy kicsit az idei érettségire? Mutatjuk, hol találjátok meg az előző évek feladatsorait és megoldásait.
Az utolsó hajtásban gyakorolnátok még egy kicsit az idei érettségire? Mutatjuk, hol találjátok meg az előző évek feladatsorait és megoldásait.
A matekérettségi második részében több feladat közül választhattok, a döntéseteket pedig a feladatlapon is fel kell tüntetnetek. Mi történik, ha erről megfeledkeztek? Mutatjuk a szabályokat.
Hány feladatot kell majd megoldaniuk a középszinten érettségizőknek az idei matekérettségin? Mennyi idő lesz a feladatlapokra és milyen segédeszközöket vihettek be a terembe? Most minden kérdésre válaszolunk.
"Sok diáknak nem az a problémája, hogy nem képes megoldani helyesen az érettségi feladatokat, hanem hogy kifutnak a megadott időből, és nem fejezik be a feladatsort". Erre próbáltunk megoldást találni a Studium Generale matematika szekciójának vezetőjével, aki megosztotta velünk a tapasztalatait.
Hamarosan elérkezik a pillanat, amikor a végzős diákoknak túl kell esniük életük első nagy vizsgahelyzetén, és meg kell írniuk az érettségi vizsgákat. Most a Studium Generale (SG) matematika szekciójának vezetője adott tanácsokat, miket érdemes összeszednetek az érettségi előtt.
Az már biztos, hogy az írásbeli vizsgák az idei érettségin sem maradnak el. A legjobb módja a felkészülésnek, ha kitöltitek az előző évek feladatsorait. Most összegyűjtöttük nektek azokat a linkeket, amelyek a gyakorlás során hasznosak lehetnek számotokra.
Mi történik azokkal, akiknek nem sikerül az írásbeli? Hogyan lehet javítani egy bukásközeli dolgozaton? Itt vannak a részletek.
Akár közép-, akár emelt szinten készültök érettségizni matekból, egy írásbeli feladatsort mindenképp meg kell oldanotok. Most ebben nyújt segítséget nektek a Studium Generale (SG) matematika szekcióvezetője, aki megosztotta velünk, mik a leggyakrabban elkövetett hibák az írásbeli vizsgákon.
Akár megtartják idén a teljes érettségi időszakot, akár nem, az írásbelikre mindenképp készülni kell, ha a héten elfogadják a vizsgák lebonyolításának javaslatát. Összeszedtük, milyen témaköröket érdemes átnézni, hiszen ezek biztosan benne lesznek a feladatsorban.
Hetek óta távoktatásban tanulnak az ország diákjai, és a végzősök még mindig nem tudják mi lesz az érettségi sorsa. Addig viszont szeretnénk segíteni nektek az otthoni felkészülésben. Megkérdeztük a Studium Generale (SG) matematika szekcióvezetőjét, ő mit javasol nektek ebben a helyzetben.
Milyen feladattípusok lesznek a matekérettségin? Hány pontot szerezhettek az egyes feladatrészekre, és milyen "puskázási" lehetőségetek van? Fontos kérdésekre válaszoltunk.
Lehet, hogy elképzelhetetlennek tűnik a matektanulás otthonról: Ki magyarázza el a tananyagot? Honnan kaphatok segítséget, ha elakadok valahol? Most megmutatnunk nektek néhány online tanulási módszert, ami otthonról is tökéletesen alkalmazható.
A matekérettségi számotokra a legnagyobb mumus? Tartotok tőle, hogy nem fogjátok elérni a kettest az írásbelin? Mutatjuk, hogy hány százalék alatt kell szóbeliznetek, és hogyan néz ki a szóbeli vizsga.
Idén érettségiztek? Úgy döntöttetek, hogy matekból tesztek emelt szintű vizsgát? Itt megtaláljátok a 2020-as szóbeli vizsga tételeit.
Szombaton írták meg matekból a közép- és emelt szintű próbaérettségit azok, akik részt vettek a Studium Generale, a Budapesti Corvinus Egyetem hivatalos előkészítőjének próbaérettségi napján. Ha lemaradtatok róla, most megtudhatjátok, hol álltok a felkészülésben.
Itt vannak a 2020-as matekérettségi szóbeli témakörei, jövőre sem maradnak ki a halmazok, prímszámok és számrendszerek.