Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Európai uniós egyetemi kutatási pénzek ügyében tesz feljelentést az LMP hűtlen kezelés és hivatali visszaélés miatt - mondta Hadházy Ákos, a párt antikorrupciós szakszóvivője csütörtöki sajtótájékoztatóján.
Óriási kutatásban leplezték le az európai egyetemeken tapasztalható korrupciót. Leginkább a vizsgákon megy a trükközés. Magyarországnak nincs oka szégyenkezni.
Egyre kiábrándultabbak a politikából az egyetemisták és főiskolások, csökkenő részvételi szándék mellett inkább a Jobbikot és az LMP-t támogatják - derült ki az Aktív Fiatalok Magyarországon friss felméréséből.
Kilenc volt miniszter ellen kezdeményezett bűnvádi eljárást a román korrupcióellenes ügyészség (DNA) pénteken, azzal gyanúsítva őket, hogy csúszópénz ellenében előnyben részesítettek bizonyos cégeket az általuk vezetett minisztériumok számítástechnikai közbeszerzéseinél.
A korrupció ott van a magyar felsőoktatásban is, az intézményekben, a hallgatói önkormányzatban, az ösztöndíjak és a kollégiumi helyek odaítélésében – derül ki a Transparency International (TI) magyarországi tagozatának legújabb kutatásából.
Fiktív hallgatókkal töltötték fel az államilag finanszírozott létszámkeretet, majd az ingyenes helyeket tehetős, de közepes vagy gyenge tanulmányi eredményű diákoknak adták el – ezzel gyanúsítja a rendőrség a Russian National Pirogov Research Medical University rektorát.
Egy-kétezer rubelért bármelyik orvostanhallgatót átengedik az írásbeli és szóbeli vizsgákon az oroszországi orvostudományi egyetemeken – a The Chronicle című lapnak nyilatkozó hallgatók és oktatók szerint nyílt titok, hogy a professzorok csúszópénzt szednek a jobb jegyekért.
A diákok háromnegyede adott már csúszópénzt tanárnak, a korrupció fogalmával azonban a legtöbb romániai középiskolás nincs tisztában – írja a Manna.ro.
Az ukrán felsőoktatási intézmények államilag finanszírozott helyeire idén több tízezer dolláros pénzjuttatás ellenében rokkantnak nyilvánított kedvezményezettek kerültek be a legjobban teljesítő hallgatók helyett - írta egy ukrán hetilap nyomán az MTI. A tehetősebb szülők olyan orvosi igazolásokat vásároltak felvételiző gyermekiknek, amelyekkel bármelyik ukrán egyetemre felvételt nyerhettek soron kívül.
Épp mikor a bukaresti székhelyű Spiru Haret Egyetem ügye csendesedni látszott, újabb, ezúttal a romániai felsőoktatás nagyját érintő okirat-hamisítási botrány pattant ki: hamis vizsgaigazolások, hamis érettségi diplomák és pénzért hitelesített oklevelek után nyomoznak a hatóságok. Ecaterina Andronescu oktatásügyi miniszter úgy nyilatkozott: "nem csak az egyetemi, de a középiskolai hálózat is súlyos korrupcióval küzd" - írja a Kitekintő.
Huszonegy professzort gyanúsít korrupciós vétséggel a zágrábi egyetemen a horvát rendőrség, amely szeptember 18-án elindított akciójának keretein belül száz lakást és egyetemi irodát kutat át. A "megdönthetetlen bizonyítékok" az egyetemi felvételi és a vizsga árát is taglalják.
Nagyszabású korrupcióellenes akciót indított a horvát rendőrség csütörtökön zágrábi egyetemi körökben: a vizsgálat 73 személyre terjed ki, köztük huszonegy professzorra. A horvát rádió jelentése szerint több száz rendőr szállta meg a zágrábi egyetem közlekedési és gazdaságtudományi karát.