Kilenc dolog, ami miatt tényleg megéri kolisnak lenni
Lehet, hogy még nem is tudjátok, de ez lesz az életetek egyik legjobb három (négy, öt hat...) éve. Összegyűjtöttünk néhány dolgot, ami miatt megéri kollégiumban lakni.
Lehet, hogy még nem is tudjátok, de ez lesz az életetek egyik legjobb három (négy, öt hat...) éve. Összegyűjtöttünk néhány dolgot, ami miatt megéri kollégiumban lakni.
Sokaknak most kezdődött el élete egyik legújabb szakasza azzal, hogy egyetemre került és új városba költözött. A nagy lelkesedés azonban már az első napokban alábbhagyhat, amikor kiderül, hogy nem is olyan a külön élés mint hittétek.
Ezekben a napokban költöztök el egy másik városba az egyetem vagy a főiskola miatt? Ingázó egyetemistának lenni sajátos életforma sok-sok vonatozással, műanyag kajadobozokkal, gurulós bőröndökkel. És káposztaszagú buszokkal.
A Buzzfeed összeszedte a 10 legvadabb kollégiumi élethelyzetet. Biztosan nem gondolkoztatok még azon, hogy milyen alternatív felhasználási módjai lehetnek egy mosógépnek vagy egy sörösdoboznak. Hát ők megtették. Időt, helyet és energiát spóroltak, az biztos.
Szeptemberben kezditek az egyetemet vagy a főiskolát? Elsőévesként nem tudjátok, milyen feladatokkal kell megbirkózni? Megmutatjuk, milyen tennivalótok van a következő napokban.
Folyamatosan nő a külföldi hallgatók száma a magyar felsőoktatási intézményekben, jó esetben önköltséges képzéseken vesznek részt, olykor milliókat fizetve a hazai egyetemeknek. Egyre többen jönnek ugyanakkor a kormány által 2013-ban életre hívott Stipendium Hungaricum ösztöndíjprogramon keresztül - írja a Magyar Nemzet.
Pár nap múlva több ezren költöznek be (vagy vissza) az egyetemi, főiskolai kollégiumokba. Nem túlzás: kolisnak lenni sajátos életforma. Hogy miért? Mert minden kolis tudja, hogy...
Lassan kezdődik a beköltözés a magyarországi egyetemek és főiskolák kollégiumaiba, a legtöbb helyen 12-15 ezer forintot kell fizetni havonta a férőhelyért. Persze van néhány olyan kollégium a világban, ahol ennél jóval több pénz kell letenni az asztalra. Hogy mit kapnak ezért a hallgatók? Garantáltan tátva marad a szátok.
Elkezdődött a kollégiumi jelentkezések időszaka, nemsokára beköltözhettek a koliszobába vagy az albérletbe. Összegyűjtöttünk néhány hasznos trükköt azért, hogy a szobátokat otthonossá, kényelmessé és helytakarékossá alakíthassátok.
Sokan most fogtok majd elköltözni a családi tűzfészek mellől, lássuk a ti elképzeléseitek is ilyenek az egyedül élésről. Lehet, hogy a valóság nem is olyan lesz mint ahogy elképzelitek? Vannak olyan egyetemisták, akik tudnának erről többet mesélni.
Már bőven elkezdődött a kollégiumi jelentkezés, nemsokára be is költözhettek az új szobátokba, ha felvettek titeket. Ugyanez vonatkozik az albérletre is, de mielőtt beköltöznétek, van pár tanácsunk, hogy mit vigyetek magatokkal mindenképp.
Egyenlőre csak az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválra érkező sportolók próbálhatják ki, de nemsokára a diákok is beköltözhetnek a 9,2 milliárd forintból épült komplexumba.
A ponthatárok kihirdetése után megindul a hajsza az albérletekért és a kollégiumi helyekért, de vajon jobban megéri lakást venni az egyetemistáknak, mint havonta kifizetni a lakbért?
Több mint ezer férőhelyes kollégium épült Győrben, az épületet egy lebontott sportcsarnok helyére húzták fel.
Nemsokára kiderülnek a ponthatárok, és ezzel kezdetét veszi a kollégiumi jelentkezés is. Minden egyetemen meghirdetik az aktuális férőhelyeket, a jelentkezők pedig hozzálátanak a szükséges adatok és iratok beszerzéséhez.
Júliusban folyamatosan élénkül az albérletpiac, a felvételi ponthatárok, és kollégiumi férőhelyek kihirdetésének egyhónapos időszakában a kínálat is megduplázódott tavaly - mondta Balogh László, az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője az M1-en.
Két héttel a vizes vb után készül el, pedig a sportesemény miatt nem írtak ki nyílt közbeszerzést a felújításra. Ráadásul az épület beljseje egy darabig még biztosan üres lesz.
Felújítják az Eötvös Loránd Tudományegyetem Nagytétényi úti, majdnem ezer férőhelyes kollégiumát.
„A kormány szerint nem fontosak a hallgatók” - írja közleményében a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája, amely szerint hiába jelezték többször, hogy a hallgatói ösztöndíjak összege tíz éve nem emelkedett, a kormány semmit nem tesz.
A Markusovszky 2-es kollégiumának lakói nem kifejezetten örülnek annak, hogy kilakoltatják őket egy buli miatt a tanulószobájukból - írja a DOTEológia Facebook-oldalán.