Ezeken a szakokon bármilyen érettségivel teljesíthetitek a felvételi követelményt
Idén is mindenkinek kötelező az emelt szintű érettségi a felvételihez, de melyik tárgyból kell vizsgát tennetek? Mutatjuk a listákat.
Idén is mindenkinek kötelező az emelt szintű érettségi a felvételihez, de melyik tárgyból kell vizsgát tennetek? Mutatjuk a listákat.
Ha idén felvételizek, akkor nem árt a végleges jelentkezési előtt válaszolni a legfontosabb kérdésekre: mennyi volt a ponthatár, mennyi lesz a tandíj, és tudjátok-e. miből kell érettségizni? Összeszedtük azokat, amelyekre mindenképp válaszolnotok kell, mielőtt beadjátok a jelentkezéseteket.
Hány pontot kell gyűjtenetek ahhoz, hogy bekerülhessetek a kiválasztott képzésre? Megnéztük, változnak-e 2021-ben a felvételi minimumponthatárai.
Az aktuális érettségi vizsgák esetleges eltörlése már második éve tartja lázban a végzősöket. Bár a jelenlegi álláspont szerint marad minden a régiben, sőt 2021-ben szóbeli vizsgák is lesznek, érdekes elgondolkozni azon, vajon megoldás lehet-e az utóbbi hónapokban kialakult helyzetre a központi vizsgák törlése.
Már egy éve követelmény, ha alap- vagy osztatlan képzésre jelentkeztek, hogy rendelkezzetek legalább egy tárgyból emelt szintű érettségi eredménnyel. Mutatjuk a 2021-es szabályokat.
2020-tól kötelező az emelt szintű érettségi az egyetemi felvételihez. Ez a változás az informatika érettségikre különösen nagy hatással volt: az előző évhez képest közel 2000-rel több diák jelentkezett emelt szintre, az eredmények azonban nem olyan fényesek.
Még az érettségi jelentkezés előtt érdemes nagyon végig gondolni, hogy pontosan milyen szakra vagy szakokra jelentkeztek, és miből kell emelt szintű érettségit tennetek. Mutatjuk a listát.
2021-ben is kötelező lesz legalább egy emelt szintű érettségi ahhoz, hogy egy alap- vagy osztatlan képzésre bekerülhessetek. A kivétel azonban erősíti a szabályt - azt mondják -, úgyhogy összeszedtük a következő felvételi szezon kivételeit.
Jövőre felvételiztek? Ezekből a tárgyakból kell 2021-ben emelt szintű érettségit tenni.
Bár a felvételi időszak csak december közepén indul, egy dolog már biztos: jövőre is kötelező lesz az emelt szintű érettségi az egyetemi jelentkezéshez. De mi lesz azokkal, akiknek már van egy diplomájuk, de amikor felvételizek, még nem volt kötelező az emelt szint?
Már rengetegszer írtunk róla, hogy 2020-tól alapképzésre és osztatlan mesterképzésre felvételizőknek kötelező legalább egy emelt szintű érettségi vizsgával, vagy felsőfokú végzettséget tanúsító oklevéllel rendelkeznie. De mi a helyzet akkor, ha nem szeretnétek az érettségi után egyetemen vagy főiskolán továbbtanulni? Rátok is vonatkozik a szabály? Újabb olvasói kérdésre válaszoltunk.
Holnap véget ér a tavaszi ügyintézés, a sorrendmódosítás és a dokumentumpótlási időszak. A felvételi azonban nem csak ezen áll vagy bukik - összegyűjtöttünk négy olyan buktatót, amin az egész felvételi múlhat.
Az érettségi hamarosan mindenkinek véget ér, az eredmények összesítése után pedig kezdődhet a nagy pontszámítási hajrá. A felvételi azonban nem csak a pontokon múlhat. Összegyűjtöttünk négy olyan buktatót, amin az egész felvételi múlhat
A legtöbb érettségiző angolból döntött úgy, hogy emelt szintű érettségi vizsgát tesz idén.
Ha egyetemen szeretnétek szeptembertől tanulni, akkor legalább egy emelt szintű érettségit meg kell szereznetek, de ez nem jelenti azt, hogy automatikusan megkapjátok az érte járó többletpontokat. Most összeszedtünk mindent, amit jelenleg tudnotok kell az emelt szintű érettségi pontszámításáról.
Arról már többször is írtunk, hogy 2020-tól alapképzésre és osztatlan mesterképzésre is csak akkor nyerhettek felvételt, ha van legalább egy emelt szintű érettségi vizsgátok vagy felsőfokú végzettséget tanúsító okleveletek. De mi történik akkor, ha nem éritek el az emelt szintű érettségin a 45 százalékot? Fontos kérdésre válaszolunk.
Kiket vesznek fel a 2020-as felvételiben? Milyen feltételeknek kell megfelelni? Fontos kérdésre válaszolunk.
Tényleg elsődleges szempont az idei felvételi sikeréhez az, hogy legyen emelt szintű érettségitek? Fontos kérdésre válaszolunk a jelentkezési határidő előtt pár nappal.
2020-tól ha alap- vagy osztatlan képzésre jelentkeztek, alapvető és általános felvételi követelmény, hogy rendelkezzetek legalább egy tárgyból emelt szintű érettségi eredménnyel, vagy egy (legalább alapképzésben vagy régi rendszer szerinti főiskolai képzésben szerzett) felsőfokú oklevéllel. De mi a helyzet akkor, ha nincs emelt szintű eredményetek? Mutatjuk a teendőket.
Mi történik, ha az emelt szintű érettségitek nem sikerül olyan jól? Mikor jár érte többletpont és mikor számít sikeresnek a vizsga? Fontos szabályok.