Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A szakképzési centrumok hiába fenyegetik a sztrájkban résztvevő kollégáikat, a törvénymódosítás szerint nekik már nincs beleszólásuk az akciókba - véli Nagy Erzsébet, a PDSZ ügyvivője.
Egyre több helyen bukkan fel a "Veletek vagyunk!" felirat - a diákok országos ülősztrájkot és élőláncot, a tanárok és szülők szolidaritási akciókat, a szakképzésben dolgozók figyelmeztető sztrájkot tartanak. Ma van a szolidaritás napja - egy éve sztrájkoltak először a pedagógusok, itt követhetitek az eseményeket.
Ismét sztrájkot hirdettek a tanári szakszervezetek: január 23-tól egy héten keresztül tagadják meg a munkát. Utánajártunk, mit gondolnak erről az olvasóink, és hogy szerintük lesz-e hatása az újabb akciónak.
„Ha a közoktatásban az ott dolgozók nem élhetnek munkajogaikkal, állítsuk le egy napra a felsőoktatást” – írja a Facebookon a Veritas Virtus Libertas nevű, szegedi oktatókból és hallgatókból álló csoport, amely így támogatná a sztrájkra készülő pedagógusokat.
Hiába próbált bejutni az Emberi Erőforrások Minisztériumának Szalay utcai épületébe a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének országos választmányának tagja.
Mégsem vádolja „pártpolitikai tevékenység támogatásával” a január 31-i figyelmeztető sztrájkot szervező szakszervezeteket a kormány – ez derült ki azokból a bírósági iratokból, amelyeket a Népszava szerzett meg.
Nem írhatnak be igazolatlan hiányzást azoknak a diákoknak, akik a múlt hétfői pedagógussztrájk miatt az első két órára nem mentek be az iskolába – derül ki egy tankerületi levélből, amely eljutott a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetéhez (PDSZ).
Hétfő délelőtt több mint húszezer pedagógus sztrájkolt béremelésért és a munkaterhek csökkentésért, csütörtökön pedig Miskolcon tartottak demonstrációt a szakszervezetek. Sokat foglalkoztunk a héten a központi középiskolai felvételi eredményeivel, és egy egészen új felsőoktatási rangsort is megmutattunk nektek. Ahogy arról is beszámoltunk, hogy egyre több város és kerület küld súlyos allergia elleni, életmentő injekciót az iskoláknak és az óvodáknak. Ezek voltak a hét legfontosabb hírei.
Fellebbezést nyújtott be a Fővárosi Ítélőtáblához az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi). A tárca többek között azt kéri, hogy a bíróság helyezze hatályon kívül az első fokon eljáró Fővárosi Törvényszék múlt pénteki döntését, amely jogszerűnek mondta ki a hétfői, kétórás figyelmeztető pedagógussztrájkot - derült ki a Népszava birtokába került kérelemből.
A hatalmas támogatottság miatt előre látható volt, hogy a hatalom mindent megtesz majd a hétfői figyelmeztető sztrájk megakadályozásáért - írta a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) Veszprém megyei elnöke.
Válaszolt az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) arra a kérdésre, milyen következménye lesz annak, ha valaki részt vett január 31-én a - kormány által törvénytelennek tartott - figyelmeztető sztrájkban.