Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
2022-ben a piaci előrejelzések alapján tovább növekszik majd a szakemberhiány az informatikai szektorban – írja a PROGmasters, amely márciustól ingyenes szoftvertesztelő tanfolyamot indít.
Tavalyi indulása óta hétszáz embernek sikerült elhelyezkednie az IT-szektorbans az állami támogatású, ingyenes informatikusképzés elvégzése után - mondta le a Magyar Időknek Nyisztor József, a képzést végző Training 360 Kft. ügyvezető igazgatója.
“Hogyan élvezzem tovább a nyarat úgy, hogy biztonságban tudom már az őszt is?” Sokan gondolkodhatnak el ezen július közepén. Eljön az az idő, az igazi felnőttkor, mikor 2-3 hónap szabadságot már nem tud az ember lelkiismeretfurdalás nélkül semmittevéssel tölteni. Lássuk milyen lehetőségeitek vannak.
Egyre népszerűbbek a néhány hónapos, intenzív és gyakorlatorientált, szoftverfejlesztő szakmát adó tanfolyamok, a coding bootcampek. Ezek egy része nemcsak a programozó képzést, de végzett hallgatói elhelyezkedését is biztosítja hazai és külföldi informatikai cégeknél. Ráadásul garantált, akár minimum bruttó 350 ezer forintos kezdő fizetésért, ami megegyezik az egyetemet végzett, friss diplomás szoftverfejlesztők munkabérével.
Nem csillapodik a kereslet a képzett junior programozók iránt a Codecool tapasztalatai szerint, a kezdő programozók 370-430 ezer forintos fizetést kapnak.
Informatikai területen szeretnétek továbbtanulni, és kíváncsiak vagytok, milyen fizetésekre számíthattok friss diplomásként? Még mindig rengeteg szakember hiányzik a piacról, de vajon melyik IT-szakkal lehet a legtöbbet keresni? Itt a válasz.
Akár több százezer forintot is érdemes programozóképzésre fordítani, a hazai piacról ugyanis több mint húszezer informatikus hiányzik - mondják szakemberek, akiknek a véleményét alátámasztja, hogy az elmúlt két-három évben több programozóiskola is indult az országban. Rendhagyó tantervvel, rendhagyó finanszírozási megoldásokkal. Cikksorozatunk mai részében a Codecoollal foglalkozunk.
Az idei évben először nőtt ugrásszerűen az informatikai képzésekre jelentkezők és a felvettek száma a felsőoktatásban, a jövőben több olyan program is indul, ami ezt a tendenciát tovább erősíti - hívták fel a figyelmet egy szakmai konferencián hétfőn Budapesten.
Megjelent több felsőoktatási rangsor, államilag támogatott informatikai képzések indulnak, megszavazták a felsőoktatási törvény módosítását - ezek voltak a hét hírei.
Négy év alatt legalább 4 ezer informatikai fejlesztő állhat munkába a most induló Informatikai fejlesztői karrier start programnak köszönhetően - jelentette be Varga Mihály az MTI-nek adott nyilatkozatában. A nemzetgazdasági miniszter szerint a projekt során kiképzett szakemberek munkába állítása már rövid távon csökkentheti az IT területen fennálló munkaerőhiányt, és középtávon is megoldást nyújthat az iparág munkaerő-keresletének kielégítésére.
Még mindig nagyon csábító a nem ritkán 400 ezres kezdőfizetés informatikusként, és mindez az egyetemi jelentkezéseken is látszik, ugyanis a jelentkezők és a felvettek száma is többéves rekordot döntött idén - írja az Index.