Hibrid oktatás ősztől, egyetemi tiltakozás, a tanév legfontosabb dátumai – a hét hírei röviden
Már nincs sok hátra a nyárból, de még egy rövid ideig tart a szünet. A héten sem volt hiány oktatási hírekből, összeszedtük a legfontosabbakat.
Már nincs sok hátra a nyárból, de még egy rövid ideig tart a szünet. A héten sem volt hiány oktatási hírekből, összeszedtük a legfontosabbakat.
A héten beszámoltunk arról, hogy emelkedett a tanárok fizetése, megkezdődött az iskolaőrök felkészítése, illetve már több mint 80 ezer diplomát adtak ki nyelvvizsga nélkül. Utánajártunk, milyen formában indítják el a tanévet az egyetemek, és azt is megnéztük, mi lesz az idei gólyatáborokkal. A Színház- és Filmművészeti körül zajló kérdésekről és történésekről is írtunk, de természetesen a pótfelvételiről sem feledkeztünk meg. Most elolvashatjátok a hét híreit röviden.
Megvannak a 2020-as felvételi ponthatárai, megjelentek az idei év érettségi statisztikái, jövőre a szakképzésben tanulók is kaphatnak diákhitelt, online előadásokkal indul a következő félév az Óbudai Egyetemen, hét érmet nyertek a magyar diákok az online tartott diákolimpián. Összeszedtük a hét legfontosabb oktatási híreit.
Sokkal kevesebb idén a felvételiző, 2001 óta nem voltak ilyen kevesen. A héten kiderült, hogyan sikerültek a 2020-as, rendhagyó érettségik, a felvételizőknek pedig csütörtökig volt idejük a módosításra. Több hír is megjelent az iskolaőrséggel kapcsolatban és kreditrekordokat is gyűjtöttünk. Mutatjuk a hét híreit röviden.
Jönnek az iskolaőrök és terítéken van a csúsztatott, 9 órai iskolakezdés is. Ezen felül kiderült, mikor kezdődik az egyetem és hol tartanak diplomaosztókat, illetve milyen fontos dolguk van még a felvételizőknek a következő héten. Összeszedtük az elmúlt napok legfontosabb oktatási híreit.
Megjelent a Központi Statisztikai Hivatal 2019/2020-as tanévről szóló jelentése, eltűnik az őskor és a kortárs költők is az új tankönyvekből, továbbra sincsenek konkrét válaszok a Színművészeti átalakításával kapcsolatban, augusztusban jöhet a tanárok béremelése - összeszedtük a hét legfontosabb oktatási híreit.
Vegyes fogadtatása van az iskolaőrségnek, tiltakoznak az SZFE diákjai, Jocó bácsi ismét megmondta, nyolc magyar egyetem a legjobbak között. Összeszedtük a hét legfontosabb híreit.
Az iskolák mellett kinyithatnak a nyelviskolák is, jöhetnek a ballagások és benyújtották a javaslatot az iskolaőri rendszerrel kapcsolatban. Izgalmasan indult a június is az oktatásban - most összeszedtük a hét legfontosabb történéseit.
Iskolaőrökkel biztosítanák a tanárok védelmét, elkészült a technikumok ajánlott óraterve, augusztustól újabb hat egyetem kerül alapítványi fenntartóhoz, a szakképzésben június 2-ától lehet pótolni az elmaradt gyakorlatokat, több egyetemista sem kapott Diákhitel Pluszt - ezek voltak a hét legfontosabb hírei.
Hétfőn elindult az érettségi második hete, a helyettes államtitkár szerint az elmaradó szakmai gyakorlatokat pótolni kell, egyre több óvoda és bölcsőde nyitja meg kapuit, vita az iskolák kinyitása körül, ingyen elvégezhető informatikai tanfolyam. Mutatjuk a hét legfontosabb híreit.
Hétfőtől elkezdődnek az idei tavaszi érettségik, nincs tervben az iskolák újranyitása, megvannak a szakmai vizsgákra vonatkozó szabályok, berobbant az új diákhitel, megjelentek a középiskolai felvételi adatai, rendhagyó módon ballagtak a diákok. Összeszedtük a hét legfontosabb híreit és cikkeit.
Izgalmas hét van mögöttünk: a kormány végre döntött az érettségikkel kapcsolatban, az idei jelentkezőszám a felvételin negatív rekordot döntött, tavaly háromezerrel többen kaptak nyelvvizsgabizonyítványt, nem lesz több diákolimpia az idei tanévben. Összeszedtük a hét legfontosabb híreit.
Sűrű hetet zárhatunk oktatásügyben: nyelvvizsga nélkül kaphatnak diplomát az idén végző egyetemiszák, javaslatot nyújtottat be az idei érettségivel kapcsolatban - döntés azonban még nem született. Összeszedtük a legfontosabb oktatási híreket.
Még mindig nincs döntés az idei érettségiről, de az új tankönyvjegyzék már megjelent a héten. Az egyetemisták számára sem egyszerű a távoktatás, ráadásul úgy néz ki, hogy a végzős hallgatóknak a szakdolgozatukat is online kell majd megvédeniük, és újabb hat egyetemre vár átalakulás. Ezek voltak a hét legfontosabb hírei és cikkei.
Hétfőtől digitális oktatásban folytatták a tanulást a diákok, a szakképzések is átállták az online tanulásra, mindenki próbál segíteni az otthon tanulóknak, nem kell törleszteni a diákhitelt, összeszedtük a hét híreit röviden.
Bezártak az egyetemek, az általános és középiskolák, hamarosan pedig az óvodák és bölcsődék is becsukják az ajtókat egy időre. Eseménydús héten vagyunk túl, összeszedtük a legfontosabb oktatási híreket.
Sűrű hetet tudhatunk magunk mögött az oktatás területén: beszámoltunk róla, hogy a PSZ és a PDSZ közös sztrájkbizottságot alakított, illetve arról is, hogy az OKJ-t felváltja a Szakmajegyzék. Szó volt arról, hogy kiknek kell TB-járulékot fizetniük, milyenek voltak a lemorzsolódási statisztikák az előző félévben, melyik magyar egyetemek kerültek be a világ legjobbjai közé, illetve arról is írtunk, hogy felfüggesztették az egyik nyelvvizsgaközpont működését. Folyamatosan beszámoltunk a koronavírus oktatást érintő hatásairól is. Ezek voltak a hét legfontosabb hírei.
Megjelentek a kerettantervek, eddig több mint 60 oktatási intézmény tanárai és diákjai, valamint több mint 20 szervezet csatlakozott az új Nemzeti alaptanterv ellen tiltakozók csoportjához és az Oktataási Hivatal szerint rendben, fennakadások nélkül zajlik az iskolai felmentési kérelmek feldolgozása.
Újabb vélemények születtek a NAT-ról, lejárt a felvételi jelentkezés határideje, megjelentek a középiskolai felvételi országos eredményei és megírták a diákok az idei próbaérettségit. Ezek voltak a hét legfontosabb hírei és cikkei.
Közzétették az idei keresztféléves felvételi ponthatárait. Sztrájkbizottságot alakított a Pedagógusok Szakszervezete. Nyilvánosságra hozták az idei érettségi vizsgák jelentkezési lapját. Beszámoltunk arról, hogy még mindig sok kérdés maradt a szülőkben az iskolaérettségi vizsgálatokkal kapcsolatban. Összegyűjtöttük a tavalyi legnépszerűbb szakokat, írtunk a Diplomás Pályakövetési Rendszer legfrissebb kutatási eredményeiről, és arról is, hogy négy év alatt több mint 30 százalékkal nőtt az informatikai képzéseken tanulók száma. Ezek voltak a hét legfontosabb hírei.