Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Nem maradhatnak ki a kérdésekből a pestiek sem. A Budapesti Corvinus Egyetemre jártok, vagy oda szeretnétek jelentkezni? Akkor ezt a tesztet ki kell próbálnotok. Lássuk, mennyire vagytok tisztában az egyetem történetével.
Újabb listát hozott nyilvánosságra a globális felsőoktatási rangsorairól ismert brit Quacquarelli Symonds (QS), ezúttal a feltörekvő európai országok és a közép-ázsiai államok felsőoktatási intézményeit értékelték. Nyolc magyar egyetem került fel a listára, a legjobb eredményt a Szegedi Tudományegyetem érte el.
Tanított-e Eötvös Loránd az Eötvös Loránd Tudományegyetemen? Mi köze Pázmány Péternek az ELTE-hez? Miért éppen Corvinus a Budapesti Corvinus Egyetem? Hogyan hívták korábban a BME-t? És miért éppen József Attiláról nevezték el a szegedi egyetemet?
Az Átlátszó Oktatás szerint legalább felét emelte át szó szerint az általa írt fejezeteinek Paprika Zita Döntéselmélet című könyvében egy másik szerző korábbi művéből. A Corvinus Egyetem Gazdálkodástudományi Karának dékánja által írt könyvrészletet korábbi mentorának tankönyvéből másolta át, ahogy ezt egy belső vizsgálat is megállapította.
Ősztől családtudományi mesterképzés indul a Budapesti Corvinus Egyetemen - jelentette be Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere egy szerdai konferencián. Alighanem ez a válasz az ELTE gender studies képzésére.
Február 15-ig jelentkezhettek a 2017-es felsőoktatási felvételire. Új cikksorozatunkban megnézzük, hányan kerülhetnek be a különböző egyetemekre és főiskolákra ebben az évben. 2. rész: Budapesti Corvinus Egyetem.
Az ország egyik legjobb egyeteme, az elmúlt években nem kímélték a politikusok, a legtöbb szakra csak csillagászati pontszámmal lehet bejutni - ezt alighanem mindenki tudja a Corvinusról. De tudjátok, hogy alagutak vezettek a főépületből a Dunához? Vagy hogy miért érintették meg a hallgatók a Marx-szobrot a vizsgák előtt?
A Budapesti Corvinus Egyetem (BCE) vezetés és szervezés mesterképzése a közép-kelet-európai térség más jelentős intézményeit megelőzve a 70. helyen áll a Financial Times menedzsmentképzéseket rangsoroló idei felsőoktatási toplistáján.
A Corvinus a kutatási és fejlesztési projektek megvalósítására létrehozott egy céget, ám az alig fizetett vissza valamit az egyetemnek, inkább felélte a szerzett forrásokat. Csak most került felszámolásra, pedig évek óta hatalmas adósságot görgetett maga előtt, ami nem is volt titok.
Meglehetősen derűs hangvételű interjút adott Rostoványi Zsolt, a Budapesti Corvinus Egyetem leköszönő rektora a Magyar Nemzetnek. Szerinte nem hat rájuk negatívan, hogy a Magyar Nemzeti Bank bevásárolta magát az intézménybe, ahogy az sem, hogy a miniszterelnök lánya tart kurzusokat. Még abban is meglátta a pozitívumot, hogy a kertészetis szakokat leválasztották a Corvinusról.