Egy videó, amit minden egyetemista ért: az első időszak anya nélkül
Nemhogy a kolesz, még az albérlet sem hasonlítható az otthonhoz.
Nemhogy a kolesz, még az albérlet sem hasonlítható az otthonhoz.
Nem túl jó hír a Budapesten tanuló egyetemistáknak, hogy továbbra is drágulnak az albérletek.
Felpörgött a hollandok kezdeményezése, egyre több hallgató költözik idősek otthonába.
És akkor még nem ettél, csak félretettél a krumplisütésből.
Akik jobban szeretnek magukban tanulni, azok az albértlettel jobban járhatnak, már ha megengedhetik maguknak. Amennyiben koliba jelentkeznél, lélekben készülj fel, hogy tíz négyzetméteres szoba jut három emberre, és hogy a fölöttetek lakó dupstepet hallgat egész este. Ne csüggedjetek, vannak nagyon jó oldalai is!
Megindult a diákok rohama az olcsóbb lakásokért, a fővárosi kiadó lakások keresési száma 22 százalékkal nőtt az elmúlt néhány napban - közölte az Otthontérkép ingatlankeresési portál pénteken az MTI-vel.
Július végén, a felsőoktatási felvételi ponthatárok közzététele után indulhat a szokásos roham az albérletekért, a tapasztalatok szerint az egyetemek környékén hamar elkelnek a kedvező áron kínált ingatlanok, ráadásul a belső városrészekben az egyetemisták versenyben találják magukat a pályakezdőkkel és a turistákkal is - hívta fel a figyelmet az Otthon Centrum (OC) ingatlan franchise hálózat hétfőn.
Az eladó ingatlanok ára is az egekben, de a főváros egyes kerületeiben és vidéken is 40 százalékot ugrott sok kiadó lakás ára.
A legtöbb egyetemista minden év végén elhagyja az albérletét júniusban. Az évek során sok rutint lehet szerezni, de van 5 dolog, amit szinte lehetetlen elkerülni.
Megszállott Bon Jovi rajongóval és ketamin dílerrel is összekerülhetsz, ha rosszul választasz, de akár a közös lakást egy gondatlan tűzvész is elemésztheti.
Egy friss felmérés szerint Budapesten átlagosan 130 ezer forintért lehet kibérelni egy 40-80 négyzetméteres lakást, de szinte az egész országban folyamatosan nőnek az albérletárak. A felsőoktatásban tanulók jó részének azonban az egyetlen esélye a továbbtanulásra, ha megoldja a lakhatást. Az egyre több külföldön tanuló magyar diáknak azonban sokkal nehezebb dolga van a nyugat-európai nagyvárosokban.
Reggeltől estig tartó kalapálás, patkány a folyosón, és mindez havi 240 ezer forintért - nektek megérné? Hát a londoni kollégistáknak sem érte meg, fellázadtak, és most kártérítést ítéltek meg nekik.
Majdnem elájult az az egyetemi hallgató, aki szobát akart bérelni Londonban.
Heti több mint ötezer font, vagyis 2,2 millió forint a londoni Fountain House egy-egy lakásának a bérleti díja, amelyeket főleg külföldi diákok vesznek ki. Sok diák közben küszködik az albérletárak emelkedése miatt - írja a Guardian.
Ki ne álmodozott volna már arról, hogy egyedül él, mit csinálna, hánykor és hányszor. A valóság azonban rendre más lesz.
Az, hogy milyen elképzeléseid vannak az egyedül élésről legtöbbször nem fedi a valóságot.
Az egekbe szöktek az albérletárak a fővárosban és az egyetemi városokban. Aki nem kap koleszt, annak bizony 140-190 ezer forintot is fizetnie kell.
Azt már tudjátok, hogy melyik egyetemen vagy főiskolán kezdtek szeptemberben, és valószínűleg azt is, hogy elköltöztök-e otthonról a nyár végén. Ideje tehát albérletet keresni. Itt vannak az idei árak, és további tippeket is adunk.
Önköltség, tankönyvek, gólyatábor, albérlet vagy kollégium - mekkora kiadásal jár az egyetemi-főiskolai tanévkezdés? Utánajártunk.
Ahogy közeledünk a tanév kezdetéhez, úgy fogynak a szabad albérletek az egyetemi városokban. A keresletélénkülés az árakon is meglátszik, 60 ezer forint alatt ritkán kapni minden igénynek megfelelő kiadó lakást – írja az eco.hu.