Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Ahogy közeledünk a tanév kezdetéhez, úgy fogynak a szabad albérletek az egyetemi városokban. A keresletélénkülés az árakon is meglátszik, 60 ezer forint alatt ritkán kapni minden igénynek megfelelő kiadó lakást – írja az eco.hu.
A legtöbbet a budapesti, a győri, a kecskeméti és a szolnoki egyetemistáknak-főiskolásoknak kell fizetniük az albérletért - derül ki az Otthontérkép összesítéséből.
Állapotuktól függetlenül népszerűek a felsőoktatási intézmények kollégiumai - írja csütörtöki számában a Napi Gazdaság. A férőhelyért 9-23 ezer forintot kell fizetni.
Azt már tudjátok, hogy melyik egyetemen vagy főiskolán kezdtek szeptemberben, és valószínűleg azt is, hogy elköltöztök-e otthonról a nyár végén. Ideje tehát albérletet keresni. Itt vannak az idei árak, és további tippeket is adunk.
Háromágyas kolis szoba? Bérelt garzon a külvárosban? Ennél sokkal jobbat mondunk: szebbnél szebb luxuslakásokat lehet bérelni, méghozzá néhány lépésre az ELTE-től, a Corvinustól és a Képzőtől. Persze kell hozzá "némi" tőke - kiszámoltuk, hány havi ösztöndíjat kellene félretennetek egyhavi bérleti díjra.
A ponthatárhúzás után megindult a roham az olcsó albérletekért - mivel az árak a belvárosi egyetemi épületek környékén a legmagasabbak, érdemes megfontolni a külső kerületekbe költözést is. Térkép.
Az Egyesült Államokban négyből három egyetemista dolgozik, átlagosan 1200 dollárért egy hónapban. Bár kint ez nem számít magas összegnek, de sok kicsi sokra megy: éves szinten a felsőoktatásban tanulók 417 milliárd dollárt költenek el. A kérdés csak az, hogy mire?
Az ötödik, a hatodik és a hetedik kerületben négyzetméterenként 1 500 és 2 000 forint közötti bérleti díjat kell fizetni, a külső kerületek azonban jóval olcsóbbak, 1 200 forint alatti árával a negyedik kerületi albérletek a legolcsóbbak az Otthontérkép adatai szerint.
A korábbi évekkel szemben nincs roham az albérletekért az egyetemi városokban, aminek oka egyrészt, hogy néhány várostól eltekintve javult a kollégiumi ellátottság, másrészt nőtt a lakásbérlet-kínálat, mert a régóta eladósorban lévő lakásokat is igyekeznek bérbe adni - írta a Napi Gazdaság pénteken helyi ingatlanközvetítők véleménye alapján.