Itt vannak az árak: ennyit kell fizetniük az egyetemistáknak az albérletért
A legtöbbet a budapesti, a győri, a kecskeméti és a szolnoki egyetemistáknak-főiskolásoknak kell fizetniük az albérletért - derül ki az Otthontérkép összesítéséből.
A legtöbbet a budapesti, a győri, a kecskeméti és a szolnoki egyetemistáknak-főiskolásoknak kell fizetniük az albérletért - derül ki az Otthontérkép összesítéséből.
Állapotuktól függetlenül népszerűek a felsőoktatási intézmények kollégiumai - írja csütörtöki számában a Napi Gazdaság. A férőhelyért 9-23 ezer forintot kell fizetni.
Azt már tudjátok, hogy melyik egyetemen vagy főiskolán kezdtek szeptemberben, és valószínűleg azt is, hogy elköltöztök-e otthonról a nyár végén. Ideje tehát albérletet keresni. Itt vannak az idei árak, és további tippeket is adunk.
Önköltség, tankönyvek, gólyatábor, albérlet vagy kollégium - mekkora kiadásal jár az egyetemi-főiskolai tanévkezdés? Utánajártunk.
Háromágyas kolis szoba? Bérelt garzon a külvárosban? Ennél sokkal jobbat mondunk: szebbnél szebb luxuslakásokat lehet bérelni, méghozzá néhány lépésre az ELTE-től, a Corvinustól és a Képzőtől. Persze kell hozzá "némi" tőke - kiszámoltuk, hány havi ösztöndíjat kellene félretennetek egyhavi bérleti díjra.
Két hallgató is kért átmeneti szállást a University of the Arts London (UAL) diákönkormányzatától, mert nem tudják...
A tavalyi évhez képest minimálisan drágultak az albérletárak: a hallgatók a nagyobb, 2-4 szobás albérleteket keresik...
A ponthatárhúzás után megindult a roham az olcsó albérletekért - mivel az árak a belvárosi egyetemi épületek környékén a legmagasabbak, érdemes megfontolni a külső kerületekbe költözést is. Térkép.
Az Egyesült Államokban négyből három egyetemista dolgozik, átlagosan 1200 dollárért egy hónapban. Bár kint ez nem számít magas összegnek, de sok kicsi sokra megy: éves szinten a felsőoktatásban tanulók 417 milliárd dollárt költenek el. A kérdés csak az, hogy mire?
A felvételi ponthatárok bejelentését követő naptól mostanáig 4 millió albérleti adatlapot töltöttek ki az...
Az ötödik, a hatodik és a hetedik kerületben négyzetméterenként 1 500 és 2 000 forint közötti bérleti díjat kell fizetni, a külső kerületek azonban jóval olcsóbbak, 1 200 forint alatti árával a negyedik kerületi albérletek a legolcsóbbak az Otthontérkép adatai szerint.
A felvételi ponthatárok kihirdetése után a budapesti gólyák közül több mint húszezren néznek albérlet vagy lakás...
A diákoknál a lakbér, valamint az egyetem és a belváros közelsége az elsődleges szempont a lakásbérletnél, és...
Budapesten a 60 ezer forintos bérleti díjú téglalakások a legkeresettebbek, míg a keleti országrészben a legtöbben a...
Meglepő megoldást talált szállásproblémáira egy San Franciscó-i egyetemista: kollégium vagy albérlet helyett egy...
Míg más diákok évekig zsúfolt kollégiumi szobákban laknak, a University of California hallgatóira luxuskörülmények...
Saját otthont épített magának egy 16 éves gimnazista fiú. A kerekeken guruló házat bárhová, így akár a főiskolára is magával viheti.
A korábbi évekkel szemben nincs roham az albérletekért az egyetemi városokban, aminek oka egyrészt, hogy néhány várostól eltekintve javult a kollégiumi ellátottság, másrészt nőtt a lakásbérlet-kínálat, mert a régóta eladósorban lévő lakásokat is igyekeznek bérbe adni - írta a Napi Gazdaság pénteken helyi ingatlanközvetítők véleménye alapján.
Már csak néhány nap van a tanévkezdésig – azok, akik lemaradtak az egyetemi, főiskolai kollégiumi helyekről, most keresnek albérletet.
Budapesten a havi 60 ezer forintos albérleti díj a lélektani határ, de a díjjal azonos értékkel bír az egyetemtől mért távolság, illetve az addig tartó utazási idő, vidéken a kisebb távolságok miatt a díj a meghatározó - közölte elemzésben az Otthon Centrum (OC) ingatlan franchise hálózat.