Ennyiért keresnek albérletet a budapesti és vidéki egyetemisták

A felvételi ponthatárok bejelentését követő naptól mostanáig 4 millió albérleti adatlapot töltöttek ki az...

  • MTI
Fazekas István

A felvételi ponthatárok bejelentését követő naptól mostanáig 4 millió albérleti adatlapot töltöttek ki az egyetemisták - közölte a felvi.hu oldalon elérhető albérletkereső portál üzemeltetője, az ingatlanROBOT.hu. A szerződéskötések számáról viszont nincs információ, mivel azt a lakás tulajdonosa és a bérlő a portál kiiktatásával köti meg.

Legtöbben - 2,7 millióan - budapesti albérletet kerestek, a második Debrecen (500 ezer), majd a szegedi és miskolci bérlemények következnek (300-300 ezer adatlap kitöltéssel).

Budapesten a havi 60 ezer forintos albérlet a legkeresettebb, míg vidéken a havi 40 ezer forintos. A hallgatók leginkább a másfél-kétszobás, valamint a három külön bejáratú szobás, alacsony közös költségű és gázfűtéses téglalakásokat keresték idén.

Hozzászólások

Véget ért a magyarérettségi: magyartanárával értékeltük a kapott feladatokat és a mai napot

Több mint 148 ezren érettségiznek idén valamilyen tantárgyból. Ma a magyarral indulnak a vizsgák, amin középszinten 76 109 fő, emelt szinten pedig 2417 tanuló ad számot tudásáról. Folyamatosan frissülő tudósításunkban minden fontos infót megtaláltok. A mai magyarérettségi nap szakmai támogatását köszönjük a Budapesti Metropolitan Egyetemnek.