A Szülői Hang segédletet készített szülők számára az iskolaérettségi kérvényéhez
A Szülői Hang Közösség segédletet készített azon szülők számára, akik januárban gyermekük további egy év óvodai nevelését kérvényezik az Oktatási Hivatalnál.
A Szülői Hang Közösség segédletet készített azon szülők számára, akik januárban gyermekük további egy év óvodai nevelését kérvényezik az Oktatási Hivatalnál.
Az iskolai nyelvoktatás sem elméletben, sem gyakorlatban nem készíti fel az összes diákot a középfokú nyelvvizsgára, amely 2020-ban az alap- és osztatlan szakos felvételin kötelező lett volna, de végül a szakmai szervezetek tiltakozására eltörölték. Milyen szintre kell eljutniuk a diákoknak a középiskola végéig, hogyan viszonyul ez a középfokú nyelvvizsgához és a továbbra is kötelező emelt szintű érettségihez? Elég lenne-e, ha megemelnék a közoktatásban elérendő szintet, vagy komolyabb változásokra van szükség?
Online tiltakozó akciót indított a Szülői Hang Közösség, amelyben szülők, tanárok és szakemberek mutatják meg, mit gondolnak arról, jövőre minden hatéves gyereknek iskolába kell mennie, a felmentésről pedig az Oktatási Hivatal dönt majd. Válogatás a fotókból.
Online tiltakozó akciót indít a Szülői Hang Közösség az iskolaérettséggel kapcsolatos új szabályok miatt. Közleményük szerit az Oktatási Hivatal alkalmatlan arra, hogy pusztán papírok alapján döntést hozzon a gyerekek iskolaérettségéről, a változások körül pedig nagy a káosz, ami miatt sok gyerek éretlenül kerülhet be az általános iskolába.
A szülők kétharmada szerint az iskola nem készít fel a középfokú nyelvvizsgára, harmaduk pedig félt attól, hogy gyermeke nem kerül be egyetemre, főiskolára, ha azt kötelezővé teszik a felvételin. A Szülői Hang kérdőívét kitöltők 88 százaléka csökkentené a tanórák és a tananyag mennyiségét.
Szeptember 30-án megjelent az Országos Képzési Jegyzék módosításáról szóló kormányrendelet, a Szülői Hang nyílt levélben, haladéktalanul válaszokat követel az új köznevelési törvény miatt és újra a legjobbak között az ELTE a bölcsészettudományokban. Ezek voltak a hét hírei röviden.
A Szülői Hang Közösség online szülői felmérést indított annak érdekében, hogy a közoktatás legfontosabb aktuális problémáiról részletes adatokat gyűjtsenek.
Áder Jánoshoz fordulnak civil szervezetek, miután az Országgyűlés elfogadta a köznevelési törvény módosítását. Arra kérik a köztársasági elnököt, hogy éljen az Alaptörvényben foglalt jogával, és a törvényt küldje vissza az Országgyűlésnek megfontolásra.
Több mint ötezer szülő csatlakozott a Szülői Hang Közösség kiáltványához, amellyel az ellen tiltakoznak, hogy a következő tanév tankönyvlistájára már nem kerülhetnek fel a nem állami kiadványok. A közösség most nyílt levélben fordult az emberi erőforrások miniszteréhez.
Ki vállal felelősséget kiutazásért és a külföldi nyelvtanfolyamok szakmai színvonaláért? A Szülői Hang Közösség arra kéri a kormányt, hogy a szakmai szervezetek és az iskolák bevonásával dolgozzon ki alapos és átfogó nyelvoktatás-fejlesztési programot.
Elégedetlenek az állami tankönyvek minőségével, ezért videóban tiltakozik a Szülői Hang nevű szervezet – arra próbálják felhívni a többi szülők figyelmét, hogy a következő tanévtől a magánkiadók kiadványainak jelentős része lekerül a tankönyvjegyzékről.
Sokszor ezer-kétezer forint is elég ahhoz, hogy a szülők – a tanári visszajelzések alapján – a legjobb tankönyvet biztosítsák a gyerekeiknek, hívja fel a figyelmet a Szülői Hang Közösség, amely szerint a szülők „menthetik meg” a magánkiadók tankönyveit.
„Keressük meg a gyerekeink tanárait, kérdezzük meg őket, melyik könyvet használnák legszívesebben, fogjunk össze szülőtársainkkal, és vegyük meg a választott könyveket magunk” – erre biztatja a szülőket a Szülői Hang Közösség.
A betöltetlen tanári álláshelyek ismertté vált száma csak a jéghegy csúcsa – így reagált a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) a Szülői Hang felmérésének eredményére. A több mint ötezer szülő megkérdezésével készített kutatásból kiderül: nemcsak a kisebb településeken, a fővárosban is jelentős a tanárhiány.
A 9. évfolyamig nem kell fizetni a tankönyvekért, a harmadik osztálytól ez azonban valójában azt jelenti, hogy a diákok csak egy tanévre kapják kölcsön a könyveket, azokat a tanév végén vissza kell adniuk. Vannak szülők, akik inkább úgy döntenek, megveszik a könyveket.
A Szülői Hang Közösség felmérte a szülők véleményét és tapasztalatait a kölcsöntankönyvek és a nem állami tankönyvek rendelhetősége kapcsán. Az eredményeket elküldték az Emmi-nek és számos pártnak is. A problémákra és az elvárásokra hívják fel a figyelmet.
A szülők nagy többsége úgy látja, hogy a gyermekük legtöbbször vagy kifejezetten sokszor magol anélkül, hogy a lényegi összefüggéseket megértené - többek között ez derül ki a Szülői Hang közösség felméréséből.
Elégedetlenek a szülők a magyar oktatási rendszerrel, a Szülői Hang Közösség online konzultációján részt vevők zöme szerint a diákok tényleg túlterheltek, sem sportra, sem játékra nincs idejük az iskola miatt.
Több mint ezer szülő mondott nemet a gimnáziumbezárásról és férőhelycsökkentésről szóló javaslatokra.
Kérdőíves felmérést indított a Szülői Hang Közösség a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara gimnáziumbezárási és férőhelycsökkentési javaslatairól. Az eddigi visszajelzések alapján sok szülő úgy gondolja, egy 13-14 éves diák nem elég érett ahhoz, hogy meghozzon egy egész életére szóló, a szakképzés jelenlegi rendszerében nehezen megváltoztatható pályaválasztási döntést.