Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A Liszt Ferenc Zeneakadémia az első 15-ben, míg az ELTE több képzési területen is Magyarországról egyedüliként került be a világ legjobb egyetemei közé. A Semmelweis egy kicsit lejjebb csúszott a QS képzésterületi rangsorában.
2023-ban is eredményesen szerepeltek a magyar felsőoktatási intézmények a nemzetközi egyetemi rangsorokban. Összegyűjtöttük, milyen eredményeket értek el az elmúlt egy évben.
December 5-án közzétette 2024-es fenntarthatósági felsőoktatási rangsorát a Quacquarelli Symonds (QS). AZ ELTE és Szegedi Tudományegyetem holtversenyben a 259. helyet szerezte meg.
Idén először jelentetett meg európai rangsort a Quacquarelli Symonds (QS). Mutatjuk, hogy a brit vállalat szerint mi Európa tíz legjobb felsőoktatási intézménye.
Megnéztük, hogy a Quacquarelli Symonds (QS) felsőoktatási világrangsorának első öt egyetemén milyen tandíjra kell számítaniuk a felvételiző diákoknak. Természetesen itt is jogosultak lehetnek a felvettek ösztöndíjakra, de a többségre ilyen díjak várnak az általában négy évig tartó alapszakos képzéseken.
Idén is összeállította a világ legélhetőbb egyetemvárosainak friss listáját a Quacquarelli Symonds (QS). Londont idén sem sikerült letaszítani a trónjáról, Budapest viszont évről évre hátrébb csúszik.
Több mint száz helyet javítva idén a 741-750. helyre sorolta a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemet a Quacquarelli Symonds (QS) 2023-as felsőoktatási rangsora.
Modellváltás, Erasmus-ügy, az akadémiai szabadság romlása. Ez csak néhány azok közül a tényezők közül, melyek ahhoz vezethettek, hogy az elmúlt három évben egyre hátrébb csúsztak a QS felsőoktatási rangsorában a modellváltáson átesett magyar egyetemek.
Közzétette az idei felsőoktatási rangsorát a Quacquarelli Symonds (QS). A listába több magyar egyetem is felkerült, a világ legjobbja pedig ismét (már több mint tíz éve folyamatosan) a Massachussets Institute of Technology lett.
Megjelent a Quacquarelli Symonds (QS) tudományterületi listája, több magyar egyetem is felkerült a nemzetközi rangsorra - összeszedtük az eredményeket. Hamarosan ráfordulunk az érettségi felkészülésre, elhoztuk a legfontosabb szabályokat és mutatjuk, milyen dátumokra kell figyelnetek a tanév végéig.
A budapesti intézmények mellett számos vidéki egyetem és a korábban magyar kötődésű külföldi egyetem, a CEU is helyet kapott a Quacquarelli Symonds tudományterületi listáján. Összegyűjtöttük a részletes eredményeket.
Nem kell feltétlenül Londonig, New Yorkig vagy Szingapúrig utazniuk azoknak, akik nemzetközileg is elismert üzleti vagy menedzsmentképzésre szeretnének jelentkezni. Több magyar egyetemnek, illetve budapesti kampusszal rendelkező külföldi intézménynek vannak magasan jegyzett gazdasági szakjai.
2022-ben sem maradtunk nemzetközi egyetemi rangsorok nélkül. Bár a legtöbb lista alapján az ELTE érte el a legtöbb eredményt, a vidéki egyetemek is előkelő helyeken szerepelnek - elhoztuk az összes eredményt az elmúlt évből.
A brit Quacquarelli Symonds először publikálta fenntarthatósági rangsorát, amelyen három magyar egyetem szerepel. A legjobb eredményt a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) érte el.
London, München és Szöul vezeti a világ legélhetőbb egyetemvárosairól készített friss listát. A felsőoktatási világrangsorairól ismert Quacquarelli Symonds (QS) többek között a hallgatói sokszínűség, a közbiztonság, az árak és a toplistás egyetemek száma alapján értékelte a városokat. Budapest is bekerült az első százba, idén a 66. helyen áll.
A korábbinál több magyar egyetem került fel a QS friss felsőoktatási rangsorára, polgári engedetlenségi akciót fontolgat a budaörsi Illyés-gimnázium közel hatvan tanára, flashmobot tartott az egyik szakszervezet. A hét oktatási hírei közül válogattunk.
Megjelent a Quacquarelli Symonds (QS) 2023-as felsőoktatási világrangsora, a magyar egyetemek közül idén is a Szegedi Tudományegyetem, a Debreceni Egyetem és az Eötvös Loránd Tudományegyetem vezeti a listát.