Furcsa dolog került a Belügyminisztérium egyik mosdójába
Vagy mégsem? A tiltakozó tanárok jelképe hétfőn jelent meg a Belügyminisztériumban egyik mosdójában - a piszoárok fölött.
Vagy mégsem? A tiltakozó tanárok jelképe hétfőn jelent meg a Belügyminisztériumban egyik mosdójában - a piszoárok fölött.
Épp akkor jött ki Pintér Sándor a Belügyminisztériumból, amikor a Kölcsey Ferenc Gimnázium diákjai és tanárai a Széchenyi téren demonstráltak.
Az oktatás mellett egyéb területeket is vezető miniszternek lehet, hogy más dolga lesz.
Egy országgyűlési képviselő tette fel a kérdést Pintér Sándornak, a minisztérium szokatlanul röviden, de annál kuszábban válaszolt.
Polónyi István oktatáskutató szerint a kisiskolák bezárása kétségbeesett kísérlet lenne arra, hogy a jelenlegi tanárhiányt, és a hosszabb távon is várható tanárhiányt próbálják meg csökkenteni.
A Belügyminisztériumot érdekli, mit gondolnak a tanárok az ideális osztálylétszámról. Most elmondhatjátok, hány diákkal lenne a legjobb egyszerre együtt dolgozni – szavazzatok!
Az oktatásért is felelős belügyminiszter arról beszélt, a tervek szerint ősszel felmérik a magyar diákok tudását.
A Nemzeti Pedagógus Kar (NKP) elnöke szerint most a sok kényszerhelyzet változást hozhat, Setényi János oktatáskutató biztos abban, hogy a tárca hamarosan előáll egy racionalizálási tervvel.
Adatok bizonyítják, hogy nem javult az oktatás minősége 2010 óta, az iskolák szakmai autonómiája megszűnt, a pedagógus-életpálya romokban, a diákok teljesítménye nem javult, esélyegyenlőségről pedig szó sincs.
A Belügyminisztérium (BM) online, anonim felmérést indított a pedagógusoknak, ebben azonban szó sem esik az egyik legfontosabb kérdésről, a bérekről.
Nem került elő a két legnagyobb és talán legfontosabb téma - a bérkérdés és a terhek csökkentése - a Nemzeti Pedagógus Kar (NPK) és a Belügyminisztérium első tárgyalásán, az NPK mégis komoly feladatot kapott.
Bár a héten elkezdődik a nyári szünet, Horváth Péter, a Nemzeti Pedagógus Kar vezetője ma ül le Pintér Sándorral egy beszélgetésre.
A megkérdezettek 70 százaléka szerint az oktatás problémáinak megoldásához fontos lenne, hogy önálló minisztériumot kapjon a terület - derül ki a Publicus Intézet Népszavának készített felméréséből.
Ma délután esküt tettek az ötödik Orbán-kormány miniszterei, köztük Pintér Sándor és Csák János is.
Kedden esküt tesznek az ötödik Orbán-kormány miniszterei, így Pintér Sándor és Csák János is. A régi-új belügyminiszter a közoktatásért, a kulturális és innovációs tárcavezető a felsőoktatásért és a szakképzésért lesz felelős.
Ezt az RTL Híradójának nyilatkozta a kormány a pedagógusbéremelések kapcsán.
Egyre többet tudni az új kormányról és a feladatok szétosztásáról, Pintér Sándort meghallgatta az Országgyűlés Kulturális Bizottsága, a régi-új tárcavezető azt mondta, a pedagógusbéreken szerinte is javítani kell és folytatódott az érettségi. Mutatjuk a hét legfontosabb oktatási híreit egy helyen.
"Nem tudom, mikor járt utoljára iskolába, de néhány tanácsot fogadjon el" – kezdi a belügyminiszternek címzett levelét egy több mint 40 éve tanító tanárnő.
A tanárok és a szakszervezetek sem hagyják szó nélkül az új kormány legfrissebb híreit: Pintér Sándor irányítása alá kerül az egészségügy mellett a közoktatás is. Jocó bácsi, azaz Balatoni József, történelemtanár is megosztotta véleményét a kérdésről.
"Azt hiszem, most meg tudom fogalmazni, miért nem jó vonal a Belügyminisztériumnál tudni az oktatást és az egészségügyet" – kezdte bejegyzését L. Ritók Nóra, az Igazgyöngy Alapítvány vezetője a Facebookon, miután egyre jobban körvonalazódik, hogyan fog kinézni az új kormány az Emmi megszűnése után.