Pintér Sándor szembe találta magát a kölcseys tüntető diákokkal és tanárokkal

Épp akkor jött ki Pintér Sándor a Belügyminisztériumból, amikor a Kölcsey Ferenc Gimnázium diákjai és tanárai a Széchenyi téren demonstráltak.

  • Eduline

A hvg.hu tudósítása szerint a körülbelül száz demonstráló nem tudott a miniszter közelébe férkőzni, hogy átadják azt a levelet, amelyet neki és Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkárnak címeztek, mert a rendőrök lezárták a minisztérium főbejárata előtti szakaszt.

A tüntetők Pintér Sándor megjelenésekor fújoltak és azt kiabálták, hogy „mondjon le”. A hvg.hu videóját itt nézhetitek meg.

A tüntetők egyébként plakátokkal és "Szabad oktatást!" feliratú kitűzőkkel az Andrássy úton vonultak a Kölcseytől a Belügyminisztériumhoz. Több tanár is céltáblát ragasztottak magára.

Hozzászólások

A sötét anyagot is kutatta az új felsőoktatási államtitkár: mit kell tudni Katz Sándorról?

Lannert Judit bejelentette, hogy Katz Sándor lesz az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium felsőoktatásért felelős államtitkára. A nemzetközileg ismert elméleti részecskefizikus az Magyar Tudományos Akadémia egyik legfiatalabban megválasztott tagja, kutatásai során pedig a sötét anyaghoz kapcsolódó elméleti kérdésekkel és a kvark-gluon plazma vizsgálatával is foglalkozott.

Mozgáskorlátozott embereknek fejlesztett videójáték-kontrollert egy magyar diák – fődíjat nyert vele egy rangos amerikai versenyen

Sokan természetesnek veszik, hogy egy videójáték elindításához csak kézbe kell venni a kontrollert. Mozgáskorlátozott emberek milliói számára azonban ez sokszor egyáltalán nem magától értetődő. Ezen változtatna Vida Ákos, aki olyan speciális, kontrollerre csatlakoztatható eszközt fejlesztett, amellyel akár egy kézzel vagy fejmozgással is lehet játszani. Találmányával az egyik legrangosabb amerikai innovációs versenyen is elindult, ahol végül a 15 ezer dolláros fődíjat is elnyerte.