Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Újabb levelet küldött Novák Katalinnak a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ). Azt kérik az államfőtől, küldje előzetes normakontrollra a pedagógusok sztrájkját ellehetetlenítő törvényt.
Erről Gulyás Gergely miniszterelnökséget vezető miniszter beszélt a mai kormányinfón, ezen felül kitért a tanári szakszervezetek tárgyalási szándékára is.
A PDSZ legfrissebb kutatásának kijózanító eredményei rávilágítanak: ma Magyarországon nincs olyan intézménytípus, terület és szakmacsoport, ahol ne lenne égető probléma a pedagógushiány – az elöregedő pedagógustársadalom pedig végképp rányomja a bélyegét a közoktatás jövőjére.
Küldje előzetes normakontrollra a pedagógusok sztrájkját korlátozó törvényt – ezt kéri a köztársasági elnöktől a Pedagógusok Szakszervezetének és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének sztrájkbizottsága.
Barátságtalan gesztus – így értékelte a Pedagógusok Szakszervezete a sztrájkot ellehetetlenítő törvényjavaslatot, amely az Országgyűlés törvényalkotási bizottsága elé került.
A Pedagógusok Szakszervezete elvárja a megalakuló új kormánytól, hogy a menekült gyerekekkel integráltan foglalkozó pedagógusok, oktatók pótlékához szükséges jogi hátteret és a pénzügyi fedezetet teremtse meg - közölte a szakszervezet.
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) korábban összefoglalta, mit szeretne elérni az oktatásirányítástól - most ismét leírta, mit vár el a parlamenti választás után megalakuló új kormánytól.
A sztrájktárgyalások leghamarabb június elején folytatódhatnak, ugyanis csak május végén alakulhat meg az új kormány. A tanári szakszervezetek azonban még mindig számolnak a határozatlan idejű sztrájkkal.
Tanévkezdésre minden oktatási dolgozónak tudnia kell, hogy mi vár rá a következő években - a szakszervezetek ez alapján fognak dönteni a sztrájk folytatásáról.
A sztrájkot az új kormány megalakulásáig nem tudják folytatni, de a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete újabb akciókat szervez majd a következő hetekben.
Éjféltől felfüggesztik a március 16-án elindított határozatlan idejű sztrájkot – ezt jelentette be a két nagy pedagógus-szakszervezet sztrájkbizottsága pénteken. A munkabeszüntetésben egyébként több mint negyvenezren vettek részt, és ebben a számban még nincsenek benne azok, akik polgári engedetlenségi akcióba kezdtek az elmúlt hetekben.
A Pedagógusok Szakszerevezete (PSZ) és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) négy nappal a választás előtt nyílt levélben fordult a kormányhoz.
A "Diákok a tanárokért" nevű csoport tagjai kedden a II. Rákóczi Ferenc Gimnáziumba látogató Áder Jánost fogadták szalagokkal és kockás ingekkel, szerdán pedig az Emberi Erőforrások Minisztériumának épületéhez vonultak.
„Köszönet a tanároknak, akiknek elsöprő többsége gondolta úgy, hogy nem a sztrájknak van itt az ideje háború idején” – így reagált a szombat délutáni, a cikk megjelenésekor még zajló pedagógustüntetésre az Emberi Erőforrások Minisztériuma.
Legalább 20 ezer iskolai dolgozó sztrájkolt szerdán, és ebben még nincsenek benne azok, akik polgári engedetlenségi akcióba kezdtek - közölte a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete.