A sztrájktárgyalások leghamarabb június elején folytatódhatnak, ugyanis csak május végén alakulhat meg az új kormány. A tanári szakszervezetek azonban még mindig számolnak a határozatlan idejű sztrájkkal.
Ha nem érünk el az új kormánnyal gyors, azonnali eredményt, akkor folytatjuk a sztrájkot. Megegyezés nélkül nem szeretnénk nyári szünetre elmenni, a legjobb az lenne, ha a tanév végén megállapodhatnánk arról, hogy ősztől milyen feltételek mellett folytatódjon az oktatás
– mondta Nagy Erzsébet, a PDSZ képviselője az Indexnek. A szakszervezetek hangsúlyozzák: a sztrájkköveteléseik nem változtak, továbbra is 45 százalékos béremelést, a pluszórák kifizetését és a munkaterhek csökkentését követelik.
Nagyon nagy baj van az oktatásban
Szabó Zsuzsa, a Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) elnöke a lapnak elmondta: számításaik szerint öt éven belül 22 ezer pedagógus fog nyugdíjba menni, és a mostani feltételek mellett nem lesz, aki pótolja őket.
"Az új kormány megalakulásáig a legfontosabb feladatunk, hogy felmérjük a sztrájk alatt tapasztalt jogsértéseket. Számos kolléga fordult hozzánk azzal a panasszal, hogy a munkabeszüntetés idejére több bért vontak le tőle, mint amennyit a szabályoknak megfelelően kellett volna" – tette hozzá a PSZ elnöke.
A szakszervezetek alapvetően pozitívan értékelik a nemrég bejelentett háromszor 10 százalékos emelést, ugyanis úgy vélik, ez azt jelzi, hogy végre észrevették a kormányban is, változásra van szükség. „Bízunk benne, hogy ennél többet is kiharcolhatunk, mi mindent meg fogunk tenni ennek érdekében” – mondta az oldalnak a PSZ elnöke.